Jaká činidla mohu použít místo diethyletheru?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Dobrý den, jsem začátečník.

6. Surová volná báze MDMA se z alkalického roztoku extrahuje diethyletherem (nebo petroletherem) 2 x 50 ml. Éterový extrakt s volnou bází MDMA se vysuší nad MgSO4.

z kroku 6
Jaká činidla lze použít místo diethyletheru?

Moc děkuji za odpověď. s úctou
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Můžete použít ethylacetát, bezpečnější než diethylether
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Etylacetát při styku se zásadami částečně hydrolyzuje, k extrakci volné báze se nehodí.
@bitcoinup2020 můžete nahradit jakýmkoli nepolárním (nemísí se s vodou) rozpouštědlem, oblíbené volby jsou: petrolether (známý také jako nafta, whitespirt), toluen, xylen, hexany, dichlormethan nebo v případě absence některého z nich lze použít i benzín z pumpy, který byl promyt roztokem NaOH a následně promyt H2SO4.
 
View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Mohu použít dichlormethan Aby bylo možné extrahovat množství podle kroků, můžete mi říci? dichlormethan 2 x 50 ml.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Dobrý den, vážení přátelé,

Mám tuto ropu z plynárny, kterou vytápějí domy nebo farmy. Někde jsem četl, že by stačilo udělat frakční destilaci a 20-60 stupňů výsledek by byl éter?

Nejsem chemik a než bych vyhodil sebe a půlku digestoře do vzduchu, tak jsem si říkal, že by bylo lepší to zkontrolovat... teď jsem použil ředidlo (věc na barvy)... ale když už mám tu ropu, tak s ní chci něco udělat...?

Díky!
BB
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ano, je to ropný éter, můžete ho skutečně frakčně destilovat nebo jednoduše přečistit, abyste odstranili oleje a přísady, a použít ho tak, jak je
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Děkuji za rychlé a užitečné informace. vážím si toho!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Pokud vám jde o skutečný éter (ropný éter je ve striktní chemické terminologii směs alkanů, nejspíše hexanů), snadno dostupné a zcela ekvivalentně se chovající látky jsou MTBE (methyl-tercbutyléter) a diizopropyléter, jejichž body varu jsou však vyšší, ale jen díky tomu je jejich použití bezpečnější než diethylether (běžně známý jako éter). Výše uvedený příspěvek je skutečně užitečný, jen si dejte pozor na whitespirit, toluen a xyleny, které mají bod varu vyšší než 100C, takže mohou komplikovat postupy odpařování, pokud není k dispozici rotační odparka. Pokud používáte ethylacetát, nikdy s ním neextrahujte silně kyselé nebo zásadité roztoky, a i když pH není extrémní (5,5-8,5), postupujte rychle. Vím, že je bezpečné extrahovat ethylacetátem 5MeOTryptamin, který jsem volně založil z hydrochloridu, ale s uhličitanem K/Na jako bází místo hydroxidu. Protože AcOEt je ester, snadno hydrolyzuje zpět na kyselinu a alkohol, ze kterého byl získán, pokud je pH příliš vysoké nebo příliš nízké (kyselina octová a ethanol v tomto případě, obojí udělá nepořádek, který vyřešíte pouze vhodným rozpouštědlem, které není citlivé na pH). Pokud jste udělali nepořádek a nedošlo k oddělení, nebuďte blázni a celou věc zahoďte, je nás tu spousta, kteří vám pomohou. Mnoho začátečníků se jen naštve a vyhodí svou směs, kterou lze ve skutečnosti zachránit cenným kouskem chybějících informací.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Z mé strany je výchovné, když vás požádám, abyste uvedli přibližné pH vašeho extraktu (roztoku, který má být extrahován) a body varu výše uvedených rozpouštědel všichni, nejen já. Považujte to za zásadně důležité cvičení, protože jejich vyhledáním získáte relevantní poučení.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ano, odpověď je pravdivá! DCM má nízký bod varu a nehoří, tudíž se snadno odpařuje (způsobuje závratě a je poněkud toxický), ale nezapomeňte, že halogenovaná rozpouštědla téměř vždy tvoří spodní vrstvu a neměla by se důkladně protřepávat se silnými roztoky alkainu, pokud nechcete čekat několik dní nebo si jít pro vibrační vibrátor a skončit za 12 hodin. Měli byste provést extrakci 3x50 ml nebo 1x75 a 2x35 ml spíše s mírnějším kontaktem. Není kompatibilní s vysolováním a promýváním solankou, nejlépe se suší anh. Mg SO4.
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Moc děkuji, mám k tomu další podněty. S úctou vám velmi děkuji
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Pokud chci tuto metodu škálovat na 100násobek, musím použít DCM Je to množství o velikosti 50ML*100násobek = 5000ML?
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
od kroku 6
Pokud chci změnit velikost na číslo x100 z kroku 6, musím použít roztok x100. podle velikosti také?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Obvykle se jedná o svazek
 
Top