Kde sehnat kyselinu d-vinnou?

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Dobrý den. Může mi někdo říct, kde se dá v EU sehnat kyselina d-vinná? Bylo mi řečeno, že není nutné kupovat tu drahou věc od dodavatelů chemikálií... Také mi řekli, že se dá sehnat i v supermarketech atd.? Ale je to ten d- jsomer ?

S pozdravem
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Ano, já vím - ale extrémně drahé. Ale děkuji za odpověď
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Je o něco dražší než standardní z vinoték v naší zemi.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Jo, brácho!!! Je to kurevsky divný, ale u sousedů (EU) vidím jen 250 EUR za 100 gr. V Číně je to asi 10 EUR za 100 gr. A to ještě není všechno.
Kurva, co se to s tím světem děje!!!!
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Udělal jste lysergamid? :p
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pravděpodobně jen oddělování enantiomerů
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Č. Hmoty kyseliny L-vinné. Pochopte rozdíl.

Vlastně by mě to také zajímalo. Je opravdu těžké ji sehnat u některého z mých obvyklých dodavatelů, včetně labdiscounteru. Mají ji, ale vyžaduje to prohlášení konečného uživatele a každá objednávka je pravděpodobně nahlášená.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Domnívám se, že bude fungovat jakýkoli d nebo l, pokud je účelem oddělení racemického sol. volné báze, vzpomínám si, že jsem to tu někde četl. buď l, nebo d vysráží jen l část, ale opět se mohu mýlit.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ano, můžete se mýlit. Budete potřebovat kyselinu D-vinnou.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
K dispozici je také kyselina DL-vinná CAS 133-37-9
Jedná se o legální látku v Evropě, takže s tímto vědomím mi připadá nejlepší objednat si ji u zdroje
také vyhnout se prohlášení uživatele i bez vašeho vědomí v Holandsku .
Ty holandské online obchody LAB jsou pokladem pro informátory zákona. jdou dokonce pod běžnou cenu, jen aby získali informace.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ach ano, máš naprostou pravdu. teď, když jsem se vrátil a přečetl si, byly D(+) a D(-) ekvivalentní, nikoliv l a d
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

Opravdu nechápu smysl použití DL-kyseliny vinné. nesrážely by se tím jen oba izomery jako vinné soli a žádný z nich by se neizoloval?

Jinak je možné, že se mýlím. Možná lze kyselinu L-vinnou použít ke srážení L-izomeru amfetaminu a dextro ponechat v roztoku. Ale také jsem četl, že kyselina L-vinná je lépe rozpustná ve vodě. to by se L-izomer vázaný na kyselinu L-vinnou hůře izoloval z roztoku. Výzkum z mé strany pokračuje, ale pokud by se k tomu chtěl vyjádřit některý z našich odborníků, bylo by to skvělé.
Toto je skvělý zdroj informací o rozlišení enantiomerů, ale právě jsem se začal probírat obrovským množstvím zdrojů: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=20031.0.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Dobře, myslím, že jsem skončil. A stojím si za opravou. K vysrážení L-izomeru pervitinu i amfetaminu lze pravděpodobně použít kyselinu L-vinnou. Je to popsáno zde:

Jen upozornění: v názvosloví může být zmatek. Kyselina L-vinná se nazývá DEXTRO-vinná a dříve se jmenovala d-vinná(s malým písmenem D). D-kyselina vinná se nazývá LEVO-kyselina vinná a dříve se jmenovala l-kyselina vinná (s malým písmenem L). Chvíli mě to mátlo. V textu, na který jsem odkazoval výše, se používá staré názvosloví s malými písmeny. Jakmile to pochopíte, je to docela snadné.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Existují tři stereoizomerní formy kyseliny vinné:

(1) dextrorotorová kyselina vinná (d-vinná kyselina), která se nachází v hroznech a některých dalších druzích ovoce,

(2) levorotorová kyselina vinná (l-kyselina vinná), která se získává hlavně rozlišením racemické kyseliny vinné,

(3) mezo- nebo achirální forma. Racemická kyselina vinná (stejná směs kyseliny d- a l-vinné) se komerčně připravuje molybdenem nebo wolframem katalyzovanou oxidací maleinanhydridu peroxidem vodíku.
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Takže ta, kterou lze získat v obchodě Brewer, kyselina L-vinná, může být použita i pro naši práci?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Je třeba zkontrolovat štítek pro cas č.
S tímto č. se podíváte sem do tohoto tématu.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ano, kyselina L-vinná je stejná jako kyselina d-vinná. NENÍ však stejná jako kyselina D-vinná. Všimněte si rozdílu s malým písmenem d a velkým písmenem D. L-kyselina vinná je stejně jediný druh, který v obchodě s pivem najdete. Ale objednal bych si ji u nějaké chemické firmy na internetu, případně na eBay.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tady máte stereochemii 1.01:


Předpony l a d jsou jen zkratky pro dextrotary nebo levorotary: jakým směrem molekula otáčí polarizované světlo. "l" =levo = doleva, "d"= dextro = doprava. Tyto předpony jsou však staré a již se nepoužívají.
V moderním názvosloví byly nahrazeny předponami (+) pro dextro a (-) pro levo.

Předpony L a D (velká písmena) se vztahují k Fischerovým projekcím molekul a nemají nic společného s tím, jak se otáčí světlo, ale v jakém směru jsou v tomto standardizovaném modelu zakresleny klíčové části molekuly. V tomto případě jsou ve skutečnosti OBRÁCENÁ ve vztahu k předponám d a l : d je L a l je D.

Takže L-(+)-kyselina vinná znamená: "molekula kyseliny vinné, která je nakreslena ve Fischerově projekci s příslušnou skupinou směřující dolevaa otáčí polarizované světlo doprava", tedy dextrotary, tedy dextro, tedy d-kyselina vinná. Jedná se o přírodní formu kyseliny vinné.

A samozřejmě naopak pro D-(-)-kyselinu vinnou.

Pokud tomu dobře rozumím, oba izomery kyseliny vinné lze použít k rozlišení enantiomerů amfetaminů. Pokud použijete D-(-)-kyselinu vinnou, vzniknou krystaly d-amph/D-tartrátu, a pokud použijete L-(+)-kyselinu vinnou , vzniknou krystaly l-amph/L-tartrátu.
Použití DL-kyseliny vinné by bylo naprosto zbytečné, protože by nic neoddělilo: oba enantiomery by se rozpadly.
 
Top