xylen v acidobazické extrakci amfetaminu

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Lze při acidobazické extrakci amfetaminu použít místo petroletheru xylen?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
S největší pravděpodobností ale může být pouze odpařeno
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Stejně jako při rozhovoru se zkušenostmi s extrakcí DMT. V obou případech se jedná o nepolární rozpouštědla. Ale xylen zanechává trochu zbytků a musí se odpařit, zatímco petrolether umožňuje krystaly zmrazit, také xylen má zápach. Myslím, že pro váš účel byste měli zkusit jiné rozpouštědlo. Většina ředidel se ve skutečnosti vyrábí z petroletheru, stačí si vygooglovat složení každého z nich.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ano, vyhýbal bych se xylenu a používal benzin Víte, že xylen je dimetylbenzen? Je a ty methyly není těžké vyřadit a pak ti tam plavou radikální methylové ionty, které by mohly dělat nečekané věci, jako třeba alkylovat amfetamin, ale asi ne na dusíku, nejspíš na fenylu nebo alfa či beta 2-methyl-amfetaminu někdo? 3-methyl? Paramethylu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Problém je v tom, že éter není v místě mého bydliště dostupný a je samozřejmě velmi těkavý. ani jsem neviděl moc alternativ. ale mám naftu. zkusím naftu a uvidíme, jak to půjde.

Vlastně jsem zkoušel provést extrakci kyselinou a zásadou v mikroměřítku s xylenem, ale na konci se mi nepodařilo amfetamin vysrážet.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Můžete zkusit xylen, ale nejsem si jistý, že to bude fungovat. S jistotou víte o diethyletheru, dioxanu, DCM.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Budu se řídit radou Frita Buchnera a místo diethyletheru vyzkouším benzin.

když není k dispozici kyselina sírová a v posledním kroku dojde k vysrážení amfetaminu, lze použít kyselinu fosforečnou, nebo je lepší kyselina chlorovodíková, případně něco jiného?

(budu používat amfetamin, který byl při syntéze vysrážen pomocí kyseliny fosforečné, pokud je to relevantní).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nafta je v pořádku, téměř stejná jako PE. Ano, kyselina fosforečná je v pořádku. Kyselina chlorovodíková v pořádku není =) Přečtěte si mé téma o amfetaminových solích.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Co byste mi doporučili, abych získal čistou naftu? existuje konkrétní ropný produkt/číslo CAS, které bych měl hledat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nevím, jaká rozpouštědla jsou dostupná ve vaší lokalitě. Nafta je nafta. Stačí ji vyhledat. Všechna jsou v pořádku. Čím lehčí frakce, tím snadněji se poté odpaří.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jsem ve Velké Británii. předpokládal jsem, že například v kapalině do zapalovačů zakoupené v obchodě budou nějaké nečistoty a možná by bylo třeba provést frakční destilaci.

z nějakého důvodu je tu nafta trochu nedostupná, tak jsem si říkal, jestli by místo ní nebylo vhodné něco dostupnějšího, jako například nějaký druh bílého lihu (např. stoddardovo rozpouštědlo, cas no: 8052-41-3)?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dokonce i s benzínem budete chtít, aby se srážel za studena.
A je zřejmé, že pokud je v ní nějaká voda, nebude se srážet ( takže ji musíte zplynovat místo kyseliny chlorovodíkové) nebo můžete benzin odpařit. Nejsem si stoprocentně jistý, zda to všechno souvisí s amfetaminem. V životě jsem amfetamin neviděl. To vše je pravda v souvislosti s pervitinem. Předpokládám, že se budete snažit vysrážet síran.🤔
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Máte na mysli zplynování plynem hcl?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
To jsem udělal, ale jak jsem řekl, amfetamin se mi v hlavě automaticky mění na metamfetamin, protože tady žádný amfetamin není. Síran je Lewisova kyselina, kterou chcete, ne hydrochlorid.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Prozatím budu ke srážení používat kyselinu fosforečnou, protože sírová je zde těžko k sehnání.

Mohl byste upřesnit, co jste měl na mysli, když jste mluvil o kyselině lewisově jako o tom, co chci místo hydrochloridu? zběžně jsem se podíval do vyhledávače, ale nezjistil jsem nic víc než to, že tvoří lewisův adukt. (v chemii jsem stále velký neznalec).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Než abych se to snažil vysvětlit, raději to znázorním vizuálně.
5UxV9cuMJa


BWbNnThU2G


HZoPrRUTcV


CJ7FouhbVG

Qf4XJh0m7l

C86p9BPZkI
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Děkujeme.

je mi jasnější, co je lewisova kyselina/základ, ale v souvislosti se srážením amfetaminu na konci acidobazické extrakce, kterou kyselinu by bylo nejlepší použít místo chlorovodíkové?

Omlouvám se, pokud mi něco uniká.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hádám, že vám chybí předchozí umění nebo předchozí práce nebo... průmyslové normy. To vám nechybí. Ale vy si myslíte, že ano. 9/10 Lidé dělají něco určitým způsobem z nějakého důvodu. Často jsou to znalosti nebo zkušenosti. Ne vždy, ale často. Existuje důvod, proč se amfetamin vyrábí jako sulfát. Nevím jaký, ale asi před 6 týdny tu bylo vlákno, kde se někdo ptal, proč je amfetamin nejčastěji sulfát. Mohlo by to být minimálně několik kyselých solí, ale sulfát je goto z důvodu, který jsem buď nehledal, nebo zapomněl
 
Top