Θειική ή φωσφορική αμμωνία;

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ποια είναι η πραγματική διαφορά μεταξύ αυτών των δύο αλάτων; Μπορώ να συμπεράνω από υπολογισμούς ότι η θειική μορφή θα περιέχει περισσότερη αμφεταμίνη ανά βάρος και ότι το φωσφορικό άλας θα πρέπει να είναι ευκολότερα διαλυτό στο νερό, αλλά υπάρχει πραγματική διαφορά στις μακροσκοπικές ιδιότητες μεταξύ τους; Τι γίνεται με την υγροσκοπικότητα; Πραγματικά έχω εμπειρία μόνο με τη θειική μορφή, αλλά σε τι θα διαφέρει το τελικό προϊόν αν παραχθεί με προσθήκη φωσφορικού οξέος στο τελικό στάδιο;
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Θα με ενδιέφερε επίσης πολύ αυτό
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ναι, αυτό είναι ενδιαφέρον και πολύ καλογραμμένο, σας ευχαριστώ! Αυτό μου είχε διαφύγει.

Δυστυχώς, δεν απαντά πραγματικά στις ερωτήσεις μου. Είναι κυρίως μια έκθεση για τα εναντιομερή, με μια σύντομη εισαγωγή για τις μορφές άλατος.
Έτσι, η ερώτησή μου παραμένει: ποιες είναι οι σημαντικές διαφορές στις φυσικές ιδιότητες μεταξύ της θειικής και της φωσφορικής αμφεταμίνης και πώς επηρεάζουν το χειρισμό, την αποθήκευση και τη χρήση;

Και όχι, δεν εννοώ τις βιοεπιδράσεις. Όποιος αρχίσει να ψελλίζει για το ότι έχουν διαφορετικές επιδράσεις στο σώμα, έχει μόλις εκθέσει την ανικανότητά του και θα αγνοηθεί ή ενδεχομένως θα γελοιοποιηθεί.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Το σημείο τήξης του φωσφορικού άλατος είναι χαμηλότερο, είναι πιο απαιτητικό σε συνθήκες μακροχρόνιας αποθήκευσης.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Σας ευχαριστούμε W! Μπορώ όμως να ρωτήσω γιατί; Πιο υγροσκοπικό;
 
Top