Μια ιδέα για μια μέθοδο otc για την παραγωγή P2P

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Πρέπει πρώτα να σας πω ως αποποίηση ευθυνών: Δεν έχω προς το παρόν εργαστηριακό εξοπλισμό ή χημικές ουσίες, οπότε κάνω ό,τι μπορώ από την παρακολούθηση πολλών επιστημονικών θεμάτων στο διαδίκτυο με τη μορφή πειραμάτων οργανικής χημείας και τα παρόμοια. Αφού το είπα αυτό, ξεκινάμε:
Παρακολούθησα ένα βίντεο στο YouTube, διαθέσιμο πλέον μόνο στο BitChute από τον Chemplayer, ένα αξιοπρεπές κανάλι που λίγο πολύ καθοδηγεί τους noobies πώς να φτιάχνουν πρόδρομες ουσίες. Πήρε υδροξείδιο του ασβεστίου, έριξε μέσα βενζοϊκό οξύ και οξικό οξύ, δημιουργώντας βενζοϊκό ασβέστιο και οξικό ασβέστιο επί τόπου, και στη συνέχεια απέσταξε καταστροφικά το δοχείο συνολικά, σε μια υποτιθέμενη προσπάθεια να πάρει φαινυλο2προπανόνη, αλλά παίρνοντας ακετοφαινόνη (μόνο με τη μυρωδιά) και προπιοφαινόνη. Κάποιος άλλος το επανέλαβε αυτό και πήρε προπιοφαινόνη ανά δεν ξέρω τι... απόψε μου ήρθε κάτι αστείο: κινναμικό οξύ. Αυτό είναι το τρανς φαινυλοπροπανοϊκό οξύ. Δεν θα μπορούσε κανείς απλά να φτιάξει κινναμικό ασβέστιο, ή να το αγοράσει, να το ρίξει σε μια φιάλη με προπιονικό ή οξικό ασβέστιο (πρέπει να παίξω με αυτό) και δεν θα μπορούσε αυτό να δημιουργήσει την κετόνη που τόσο συχνά αναζητείται; Αυτό δεν θα διευκόλυνε τα πράγματα αν έχω δίκιο; Είναι μια μαχαιριά στο σκοτάδι, αλλά έτσι γίνονται οι ρίζες από τα φυτά, οπότε ελπίζω ότι κάτι ανθίζει από αυτό και οι άνθρωποι μπορούν να πουν ότι δοκίμασαν τη μέθοδό μου (αυτή θα είναι η μέρα!). Κάποιος να με ενημερώσει. Καλή τύχη. Να είστε ασφαλείς.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, ο λόγος για τον οποίο θα χρειαζόταν ενδεχομένως τα άλλα άλατα ασβεστίου, ιδίως το οξικό ή το προπιονικό (αισθάνομαι περισσότερο προπιονικό) είναι επειδή το άλας του κινναμωμικού οξέος qouod είναι το πρωτογενές αλκοολικό ισοδύναμο της κετόνης, ή αλλιώς η αλδεΰδη, η οποία δεν είναι ακριβώς αυτό που επιδιώκουμε. Η σκέψη μου είναι ότι ένα ποσοστό του κινναμικού θα αντιδράσει με το προπιονικό για να δώσει το παράγωγο της κετόνης φαινυλοπροπαν2όνη, ακριβώς αυτό που χρειαζόταν ο βοηθός των γιατρών. Ελπίζω να το δοκιμάσετε αυτό όταν βαρεθείτε, χημικοί. Αυτό δεν είναι για παραγωγή σε μεγάλη κλίμακα αλλά για ευκολία στη λειτουργία. Κατά πάσα πιθανότητα θα λάβετε ένα ακάθαρτο προϊόν, συμπεριλαμβανομένων των αλδεϋδών και του μη αναμεμειγμένου όξινου άλατος. Το ασβέστιο φάνηκε η καλύτερη προοπτική αλκαλικής γης, αλλά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και άλλα. Αυτό είναι επιστήμη τελικά.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, ο λόγος για τον οποίο θα χρειαζόταν ενδεχομένως τα άλλα άλατα του ασβεστίου, συγκεκριμένα το οξικό ή το προπιονικό (αισθάνομαι περισσότερο προπιονικό) είναι επειδή το άλας του κινναμωμικού οξέος θα ήταν το πρωτογενές αλκοολικό ισοδύναμο της κετόνης, δηλαδή της αλδεΰδης, αν το κινναμωμικό ασβέστιο μόνο του ψηνόταν σε φιάλη στρογγυλού πυθμένα (rb), κάτι που δεν είναι ακριβώς αυτό που επιδιώκουμε. Η σκέψη μου είναι ότι ένα ποσοστό του κινναμικού θα αντιδράσει με το προπιονικό για να δώσει το παράγωγο της κετόνης, τη φαινυλοπροπαν2όνη, ακριβώς αυτό που χρειαζόταν ο βοηθός των γιατρών. Ελπίζω να το δοκιμάσετε αυτό όταν βαρεθείτε, χημικοί. Αυτό δεν είναι για παραγωγή σε μεγάλη κλίμακα αλλά για ευκολία στη λειτουργία. Κατά πάσα πιθανότητα θα λάβετε ένα ακάθαρτο προϊόν, συμπεριλαμβανομένων των αλδεϋδών και του μη αναμεμειγμένου όξινου άλατος, μαζί με άλλες κετόνες, συμπεριλαμβανομένης της διβενζαλακετόνης, ενδεχομένως. Το ασβέστιο φάνηκε η καλύτερη προοπτική αλκαλικής γης, αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθούν και άλλα. Αυτό είναι επιστήμη τελικά. Είναι μια μέθοδος που έχει δοκιμαστεί ή έχει δοκιμαστεί εναντίον της.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Πρόκειται για άλας φαινυλοξικού οξέος (PPA) το οποίο κατά την ξηρή απόσταξη με οξικό άλας δίνει P2P. Και αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο παρακολουθείται/παράνομο.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ναι, αυτό το ξέρω. Ψάχνω για νέους τρόπους προσέγγισης του ίδιου προϊόντος. Αναγνώρισα ότι το κινναμικό οξύ, ενώ ΔΕΝ ήταν φαινυλοξικό οξύ ΗΤΑΝ φαινυλοπροπιονικό οξύ, κάτι που ίσως με ένα άλλο οξύ συνδεδεμένο με ένα αλκαλικό μέταλλο όπως το ασβέστιο θα οδηγούσε στην πραγματικότητα στην ίδια κετόνη. Δεν έχω το πειραματικό υλικό αυτή τη στιγμή και δεν επιθυμώ να προκαλέσω ενθουσιασμό στην περιοχή μου, οπότε απλώς εισήγαγα ό,τι πίστευα ότι θα μπορούσε να λειτουργήσει. Και πάλι, το οξικό ασβέστιο, όταν βράζει σε μια φιάλη rbf (φιάλη στρογγυλού πυθμένα) αποστάζει πάνω από ακετόνη. Όταν το βενζοϊκό ασβέστιο ΚΑΙ το οξικό ασβέστιο βράζουν μαζί, λαμβάνετε προπιοφαινόνη. Είναι λογικό, λοιπόν, ότι αν το κινναμικό ασβέστιο και το προπιονικό ασβέστιο βράζονταν μαζί, ίσως να έδιναν φαινυλοπροπαν2όνη. Δεν ξέρω. Ελπίζω μόνο. Θα ήταν ωραίο και πουθενά στη γη δεν έχω ακούσει να το αμφισβητούν άμεσα.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
- Δεν χρησιμοποιείτε γυάλινα σκεύη γι' αυτό, αλλά ένα κονσερβοκούτι μίας χρήσης, όπως για τους διαλύτες και κάποια πράγματα με σπείρωμα από μεταλλικό σωλήνα νερού για τη σύνδεση με έναν συμπυκνωτή που μπορεί να συνδεθεί με τη μαγεία των φελλών και της ταινίας PTFE.
- Υπάρχει μια ανθυγιεινή εμμονή στη βιβλιογραφία με τα άλατα ασβεστίου σε αυτή την αντίδραση. Αυτό δείχνει ωραία τι συμβαίνει όταν οι άνθρωποι απλά αντιγράφουν από άλλους αντί να το δοκιμάσουν οι ίδιοι. Τα άλατα ασβεστίου είναι λίγο πολύ χάλια γιατί σχηματίζουν ένα μίγμα σαν μπετόν το οποίο καθιστά για πολλά προϊόντα αδύνατο να βγουν. Ένα μείγμα νατρίου και μαύρου οξειδίου του σιδήρου (μαγνητίτης) με το οξείδιο σε περίσσεια για να σχηματίσει τα άλατα των οξέων και αναμιγνύεται ΠΟΛΥ καλά, υγρό, σαν πολτός αλλιώς η σκόνη από τα οξέα και τα άλατα θα σου φάει τα μάτια. Πρώτα. Προσθέστε χοντρό χαλύβδινο μαλλί στο δοχείο. Συμπληρώστε τον πολτό. Ζεστάνετε έτσι ώστε να βγαίνει το νερό και τώρα όταν στεγνώσει και γίνει σκληρό δεν θα είναι ένας όγκος σκυροδέματος αλλά λόγω του οξειδίου και του steelwool και επειδή ήταν υγρό θα υπάρχουν ρωγμές, πολλές από αυτές, επιτρέποντας στο προϊόν σας να φύγει.
- Ναι πιο πολύτιμες πρόδρομες ουσίες μπορούν να γίνουν με αυτό, τα οξέα που απαιτούνται δεν είναι τόσο κοινά αλλά μπορούν να βρεθούν. Το υλικό με το Hex και αυτό με το Pent στο όνομα...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Όταν λέτε νάτριο, ποια ακριβώς χημική ουσία εννοείτε; Λέτε οξείδιο του νατρίου; Το ίδιο και το μαύρο οξείδιο του σιδήρου, μπορώ να έχω ένα cas από το καθένα;
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Μιλάω για το άλας νατρίου του καρβοξυλικού οξέος, όπως το βενζοϊκό νάτριο, το οποίο είναι υπέροχο καθώς το παίρνεις φτηνά και δεν χρειάζεται να παίζεις με το αρκετά διαβρωτικό οξύ και ας πούμε το προπιονικό οξύ που αναμιγνύεται υγρό με περίσσεια μαγνητίτη, το ζεσταίνεις και αντιδρά για να σχηματιστεί το άλας σιδήρου και το αναμιγνύεις υγρό με το βενζοϊκό, προσθέτεις λίγο ακόμα μαγνητίτη (όσο θέλεις) και αναμιγνύεις πολύ καλά. Χρησιμοποιήστε ένα ζυμωτήριο ζύμης ή παρόμοιο μηχάνημα κουζίνας. Το αποτέλεσμα εξαρτάται κυρίως από το πόσο καλά αναμείχθηκε. Διαλύτης μπορεί, προσθέστε χοντρό χαλύβδινο μαλλί (που πωλείται για όταν ξανακάνετε ξύλινο δάπεδο) έτσι ώστε να πάει από το botom προς την κορυφή και ρίξτε n το μείγμα που κάνατε. Ο σίδηρος και ο χαλκός τα καταφέρνουν τέλεια υπό τις συνθήκες αυτές, οπότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τυποποιημένα εξαρτήματα για τη σύνδεση είτε με ένα συμπυκνωτή γυαλιού είτε με ένα χάλκινο συμπυκνωτή, ο οποίος επίσης μπορεί να συναρμολογηθεί από τυποποιημένα υδραυλικά εξαρτήματα.

Φτιάξτε ένα δεύτερο τοίχωμα για το δοχείο με 1 έως 2 cm απόσταση αλουμινόχαρτου από το δοχείο, μέχρι εκεί που η στροφή πηγαίνει στον συμπυκνωτή thr, θερμάνετε με έναν καυστήρα αερίου κατασκήνωσης. Το αλουμινόχαρτο είναι σαν καμινάδα και κρατάει τον ζεστό αέρα σε επαφή με το δοχείο. Η θέρμανση μόνο από τον πυθμένα θα δώσει υποβαθμισμένες αποδόσεις.

Είναι εύκολο και διασκεδαστικό.

Το προϊόν πρέπει να αποσταχθεί εκ νέου.

Όταν τελειώσει, πετάξτε το δοχείο έξω.
Εάν χρησιμοποιείτε άλατα Ca και γυάλινα σκεύη, να είστε προετοιμασμένοι να πετάξετε όλο το πράγμα. Οι προσπάθειες καθαρισμού του είναι συνήθως μάταιες.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Αυτό απάντησε στην ερώτησή μου. Έχω μια άλλη που προέκυψε από τη νεότερη ανάρτησή σας.

Φαίνεται ότι χρειάζεται κανείς δύο άλατα, ένα άλας νατρίου και ένα άλας σιδήρου. Το ερώτημα που έχω είναι, πώς μπορώ να προσδιορίσω ποιο από τα δύο χρειάζομαι;

Για παράδειγμα, για την 4 μεθυλοπροπιφαινόνη, θα χρησιμοποιήσει κανείς το p τολουϊκό οξύ (μπορεί να το παραγγείλει στο διαδίκτυο είμαι σίγουρος) για να φτιάξει p τολουϊκό νάτριο, και μετά τι γίνεται με το άλλο άλας; Φαίνεται ότι θα πρέπει να αναμείξω ένα καρβοξυλικό οξύ με μαγνητισμό, αλλά ποιο καρβοξυλικό οξύ;

Έχω μπερδευτεί σχετικά με το ποια χημική ουσία μας συνδέεται με κάθε άλας προκειμένου να παραχθεί μια συγκεκριμένη χημική ουσία. Σε αυτή την περίπτωση, 4 μεθυλοπροπιοφαινόνη...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Βενζοϊκό οξύ + προπιονικό οξύ -> προπιοφαινόνη
Το 4-μεθυλο βενζοϊκό οξύ ή αλλιώς p τολουϊκό οξύ θα δώσει 4-μεθυλο προπιοφαινόνη και τα δύο μπορούν να αγοραστούν. Δεν υπάρχει κανένας λόγος για τον οποίο αυτό δεν θα πρέπει να λειτουργήσει, το bp του προϊόντος είναι περίπου 240 °C, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα εδώ.

Αλλά γιατί να το φτιάξετε όταν μπορείτε να το αγοράσετε;
Είναι "μαγνητίτης", το όνομα του μικτού οξειδίου του σιδήρου. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα άλατα ασβεστίου τα άλατα σιδήρου ή τα μικτά άλατα σιδήρου νατρίου. Τα άλατα ασβεστίου και σιδήρου θα λειτουργήσουν επίσης. Το νάτριο μόνο - δεν είμαι σίγουρος.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Σε αντίθεση με πολλούς εδώ, δεν ενδιαφέρομαι για την εμπορική χημεία, αν θέλετε. Έτσι, η παρασκευή της 4 μεθυλο-προπιοφαινόνης δεν αποτελεί ζήτημα σπατάλης χρόνου ή χρημάτων. Ειδικά καθώς η νομική ασφάλεια είναι πιο σημαντική.

Αν ένα πακέτο για 4 μεθυλοπροπιφαινόνη σταματήσει από το τελωνείο, όσο απίθανο και αν είναι, είναι πολύ πιο δύσκολο να υποστηρίξετε ότι δεν επρόκειτο να το χρησιμοποιήσετε για την παρασκευή μεφεδρόνης, ενός παράνομου ναρκωτικού.

Μια παραγγελία p τολουϊκού οξέος δεν θα είναι το ίδιο.
 
Top