Καλύτερος διαλύτης ανακρυστάλλωσης για την ψευδοεφεδρίνη

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Γεια σας,
Έχω μια ερώτηση. Ποιος είναι ο καλύτερος διαλύτης για την ανακρυστάλλωση της ψευδοεφεδρίνης; Εννοώ ότι σε διαλύτη σε κανονική θερμοκρασία είναι αδιάλυτη αλλά αν θερμαίνω, η ψευδοεφεδρίνη είναι διαλυτή. Παρακαλώ βοηθήστε με, δεν το βρήκα στο διαδίκτυο.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Πρώτον, γιατί να θέλετε να ανακρυσταλλώσετε ψευδοεφεδρίνη;
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Νομίζω ότι ίσως αυτό που εννοούσε είναι αν υπάρχει κάποιο άλλο Solent εκτός από τη μεθανόλη που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για την εξαγωγή ψευδοφαρμάκου από τα χάπια.όχι η απόκτηση ψευδοφαρμάκου που είναι φαρμακευτικού βαθμού όπου μπορείς απλά να το πετάξεις μπαμ είναι το όνειρο . Έτσι μπορείτε να διαλύσετε τα χάπια σε νερό και στη συνέχεια να βάλετε διαλύτη από πάνω και να πλύνετε με αλισίβα για να πάρετε ένα καθαρότερο ψευδο????
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Θα το αποκαλούσα αυτό εκχύλιση, όχι ανακρυστάλλωση. Για να κάνετε μια αξιοπρεπή ανακρυστάλλωση, πρέπει να ξεκινήσετε με μια αρκετά καθαρή χημική ουσία, δεν μπορείτε να ανακρυσταλλώσετε ψευδοεφεδρίνη από χάπια σε ένα βήμα
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ζω σε χώρα όπου είναι ψευδοαπαγορεύεται έντονα Έτσι το μόνο κοινό του ως μείγμα ψευδοαπαγορεύεται με ιβουπροφαίνη που εξάγεται με αιθανόλη και το αφήνω να εξατμιστεί. Πρόσθεσα νερό και το διήθησα. Και άφησα να εξατμιστεί το νερό αλλά έχω πολύ βρώμικο διάλυμα ψευδο και δεξτρόζης ή άλλων πραγμάτων. Χρησιμοποίησα το Nurofen Stopgrip που μπορείτε να βρείτε στο διαδίκτυο αν θέλετε.
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Τι θα λέγατε για αυτή την τρελή ιδέα. Ας πούμε ότι θα μπορούσα να διαχωρίσω το λάδι από την αντίδραση. Και να το τοποθετήσω σε ένα ρετόρ και να βάλω ένα ποτήρι ζέσεως με ακετόνη και τσι αν αφήσω το λάδι στο ρετόρ να στάξει στο ποτήρι ζέσεως θα κρυσταλλωθεί; Και αν ξεκινήσω με το καλύτερο E,R&I που μπορώ να πάρω το τελικό προϊόν θα είναι κορυφαίο; Και υπάρχει κάποια εξίσωση με την οποία μπορώ να υπολογίσω πόσο θα ζυγίζει το οξυγόνο σε μια δεδομένη ποσότητα ψευδοοξυγόνου. Και ποια είναι μια καλή απόδοση στη διαδρομή της Μόσχας. Και από τις τρεις διαδρομές Moscow ,hypo ,ή Nagai ποια έχει την υψηλότερη απόδοση;; και μπορείτε να μου πείτε γιατί μετά από λίγη άνυδρη μεθαμφεταμίνη (σημύδα) αρχίζω να έχω παραισθήσεις; Μπορεί κάποιο από το λίθιο που παίρνει χρησιμοποιείται να τροφοδοτείται με την ταχύτητα αν μας πολύ
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Δεν καταλαβαίνω ούτε τα μισά από αυτά. η μέθοδος της Μόσχας μπορεί να αποδώσει έως και 90%, το οποίο είναι πολύ σε σύγκριση με άλλα. Μπορείτε να συγκρίνετε το μοριακό βάρος της ψευδοεφεδρίνης/εφεδρίνης με το μοριακό βάρος της m. Et. Of meth και αυτό θα σας δώσει το βάρος του 0. (x 1.000.000, η ποσότητα των μορίων σε ένα mol.) Δεν θα ήταν ακετόνη για να κρυσταλλώσει τίποτα. Δεν μπορείτε να δείτε το βίντεο με την ανακρυστάλλωση της μεθαμφεταμίνης; Νομίζω ότι η Μόσχα και η ναγκάι είναι οι πιο αποδοτικές, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Οι παραισθήσεις στο speed είναι συνηθισμένες. Δεν φταίει το λίθιο. Οι περισσότεροι άνθρωποι το βιώνουν αυτό γύρω στο τέλος της 2ης ή 3ης ημέρας. Το λίθιο μπορεί να καταλήξει στο προϊόν. Λίγο από αυτό μπορεί να σε σκοτώσει.
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Δεν είπα ότι ήταν. Η ακετόνη που κρυσταλλώνεται είναι το hci στην ακετόνη που θα το έκανε Έχω μείνει για λίγο στο κόκκινο χωρίς παραισθήσεις κάνω μια έκρηξη άνυδρου και ουάμ καλύτερο ταξίδι μετά δεν ξέρω έχω δει μερικά περίεργα πράγματα σε πράγματα όπως το hu 210
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Η ψευδοεφεδρίνη ως ελεύθερη βάση δεν είναι λάδι. Είναι μια στερεή νιφάδα ελεύθερης βάσης.
 

triptonaut123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Για την ανακρυστάλλωση ψευδοελεύθερης βάσης πρέπει να προσθέσετε την ΕΛΑΧΙΣΤΗ ποσότητα του δυνατού διαλύτη στον οποίο διαλύεται, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ελαφρά θέρμανση για να το διευκολύνετε αυτό και στη συνέχεια να χρησιμοποιήσετε έναν μη διαλύτη που είναι αναμίξιμος με τον διαλύτη διαλυτοποίησης. Χρησιμοποιήστε όσο το δυνατόν περισσότερο μη διαλύτη χωρίς να καθιζάνει η ένωση. Δεν έχω προσωπική εμπειρία με αυτό, αλλά για μη διαλύτη η ακετόνη είναι μια καλή επιλογή. Ως διαλύτης, θα μπορούσατε να δοκιμάσετε τη μεθανόλη ή το νερό. Το πλεονέκτημα της χρήσης της μεθανόλης είναι ότι μπορείτε να την βάλετε στην κατάψυξη ή να την αφήσετε να εξατμιστεί και να δείτε να σχηματίζονται κρύσταλλοι στο πλάι.
 
Top