Χρηματιστηριακές αγορές και ανταλλαγές - ενημερώσεις για τα μέσα του 2024;

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Έχω περάσει από την ενότητα Crypto αναζητώντας πληροφορίες για καλές ανταλλαγές και αγορές με χαμηλό KYC

Η πιο πρόσφατη συναλλαγή μου με BTC έχει μια κράτηση. ΠΆΛΙ... Έχω δοκιμάσει το Kraken, το CoinBase και μέχρι τώρα είχα τύχη με το PayPal. Θα μπορούσα να αγοράσω και να στείλω αμέσως στο πορτοφόλι μου Brave. Το CoinBase και το Kraken με έκαναν να περιμένω ολόκληρες 7 ημέρες πριν μπορέσω να το αγγίξω, το PayPal τουλάχιστον είναι μικρότερο στις 72 ώρες, αλλά και πάλι, γελοίο.

Δεν έχω δει κανέναν να αναφέρει Holds? Ποιος άλλος το αντιμετωπίζει αυτό και πώς το αντιμετωπίζετε;

Πολλές από τις πληροφορίες εδώ αρχίζουν να ξεθωριάζουν με όλες τις πρόσφατες καταστολές για χαμηλό KYC στις αγορές και δεν είμαι πραγματικά σίγουρος τι συμβαίνει με το Monero από τη στιγμή που το MyMonero κλείνει.

Ποιες είναι οι μέθοδοι όλων σας ~σήμερα~;

Δεν είμαι αρνητικός στην αγορά Monero μετά τον έλεγχο των πρόσφατων τιμών του και γνωρίζοντας την υψηλότερη ασφάλειά του. Πολύ περισσότεροι από εσάς στην Αγορά το δέχεστε από ό, τι πριν ενταχθώ στην BB επίσης. Εναλλακτική λύση για το MyMonero; Εξακολουθεί να είναι ένα αξιόπιστο νόμισμα; Το βλέπουμε να ζει μέχρι το '25;

Θα δεχτώ οποιεσδήποτε άλλες συμβουλές ή κόλπα έχετε χρησιμοποιήσει φέτος!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Μερικές φορές αγοράζω coinbase για να αγοράσω κανονικά κρυπτογράφηση. Θυμάμαι αμυδρά ότι υπήρχε μια κράτηση σε μια τραπεζική μεταφορά νομίζω; Νομίζω ότι πρόσθεσα μια χρεωστική κάρτα και αυτό το άλλαξε, αλλά δεν έχω καθόλου κράτημα πλέον με αγορές με τραπεζική ή χρεωστική κάρτα. Εφαρμογή μετρητών και uphold έχω χρησιμοποιήσει επίσης.

Το XMR είναι υπέροχο. Μου αρέσει να αγοράζω ένα νόμισμα με φθηνά τέλη συναλλαγής, στη συνέχεια να το στέλνω στο πορτοφόλι Cake και να το ανταλλάσσω εκεί
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Ευχαριστώ για τη συμβολή σας κύριε έχω δει μερικούς να αναφέρουν το πορτοφόλι Cake τώρα, οπότε θα το ελέγξω
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Καλή τύχη φίλε μου
 

MiloMikelusky

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 25, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Κάντε κάποια έρευνα σχετικά με την Ahmia. Υπάρχει ένας ιστότοπος για την ανταλλαγή BTC με USDT ή USDT με BTC. Αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος για να αποκτήσω BTC χωρίς KYC.
Αγοράζω USDT με KYC κανονικά και το ανταλλάσσω σε αυτόν τον ιστότοπο, γεγονός που καθιστά τα BTC που παίρνω ενδοκοινοτικά. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα πορτοφόλι όπως το Electrum για να αποθηκεύσετε BTC.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Άλλη μια σταθερή πρόταση, ευχαριστώ @MiloMikelusky!
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Έχω χρησιμοποιήσει το Exodus για να κάνω αγορές και στη συνέχεια να το ανταλλάξω σε monero και στη συνέχεια να το στείλω στο πορτοφόλι του κέικ. Τα τέλη προστίθενται, αλλά ανάλογα με το κρυπτονόμισμα που αγοράζετε στην αρχή δεν είναι πολύ κακό. Το BC είναι συνήθως περισσότερο από ό, τι όπως το litecoin. Είναι ένας πόνος στον κώλο, αλλά ποτέ δεν είχα ένα κράτημα, ένα πρόβλημα ή ένα θέμα εκτός από την πρώτη φορά για την επαλήθευση bs. Αλλά το πορτοφόλι Cake είναι πολύ ωραίο γιατί δεν χρειάζεται καμία εγγραφή BS και μπορείτε να κάνετε ένα νέο πορτοφόλι για κάθε συναλλαγή κλπ. Δοκίμασα μια φορά το Kraken. Μπορούν να μου ρουφήξουν τον κώλο!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Αυτό είναι ένα υγιές σύστημα που έχεις στήσει εκεί Φίλε, απλά περιμένω να τελειώσει η αναμονή (περίπου 3 ημέρες) και η αξία της BTC μου έχει ήδη μειωθεί κατά 6 δολάρια. Πάρα πολύ ευμετάβλητη, εξακολουθεί να αισθάνεται σαν κρυπτογράφηση του 2016 lol. Πραγματικά ελπίζω ότι το Monero είναι σε θέση να παραμείνει σχετικό μακροπρόθεσμα, επειδή είναι πολύ λιγότερο "πάνω ή κάτω" από το BTC σταθερά. Η συνέπεια είναι πραγματικά σημαντική για τους περισσότερους από εμάς θα στοιχημάτιζα.

Kraken είναι τέτοια σκουπίδια!! Η πιο λαμπερή, πιο έξυπνη ιστοσελίδα και εφαρμογή, οι ίδιες οι υπηρεσίες όμως είναι μια πλήρης πυρκαγιά σκουπιδιών... Πριν από μερικούς μήνες με χτύπησαν με $60 FEE για μεταφορά, το UI ήταν τόσο δύσκολο να διαβάσω που δεν μπορούσα καν να το καταλάβω μέχρι να συμβεί... TRAAAASH
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Ναι, η BC πραγματικά ανεβοκατεβαίνει τόσο πολύ και είναι λιγότερο ασφαλής, λαμβάνοντας υπόψη τη δημόσια αλυσίδα μπλοκ όπου ο καθένας μπορεί να μπει και αν αφιερώσει αρκετό χρόνο και προσπάθεια θα μπορούσε να συνδέσει ένα άτομο με παράνομες δραστηριότητες, αν το ήθελε. Φυσικά, αυτό είναι πραγματικά ανησυχητικό μόνο αν η LE ή ίσως η IRS ενδιαφέρεται και ειλικρινά νομίζω ότι ανησυχώ περισσότερο για την IRS λαμβάνοντας υπόψη όλα τα regualtory BS που προσπαθούν να κάνουν με την κρυπτογράφηση τώρα. Απ' όσο γνωρίζω, το XMR είναι η καλύτερη επιλογή μας εκτός από τα μετρητά, και ελπίζω να βελτιωθεί. Όσον αφορά την Exodus πηγαίνει, τείνουν να έχουν υψηλές αμοιβές όταν θέλετε να πουλήσετε, αλλά προσπαθώ να μην πουλήσω τίποτα αν δεν χρειάζεται, απλά επανεπενδύω σε κάτι και πουλάω τοπικά για μετρητά για να το καθαρίσω, αλλά όταν το χρειάζεστε γρήγορα μερικές φορές δεν υπάρχει μεγάλη επιλογή.
 

MiloMikelusky

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 25, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Η XMR μπορεί να υπάρχει καλύτερη επιλογή, αλλά δεν την αποδέχονται όλοι. Μίλησα για μια μέθοδο λίγο νωρίτερα σε αυτήν την ανάρτηση. Βασικά, βγαίνει από το BTC από την αλυσίδα μπλοκ του Bitcoin. Δεν ξέρω πώς, αλλά μετά τη χρήση αυτής της μεθόδου, οι συναλλαγές μου δεν εμφανίζονται πλέον στην αλυσίδα μπλοκ, ακόμη και αν χρησιμοποιήσουμε το hash της συναλλαγής σας για να εντοπίσουμε.
 
Top