• Bienvenido a la parte española del foro. ¡Recuerda que publicar tus contactos (Jabber, Telegram, Signal, etc.) resultará en un baneo permanente! Si decides comprar o vender algo sin usar una cuenta escrow y pierdes dinero, no podremos ayudarte.

Almeria Συνάδελφοι από την Ισπανία, συστηθείτε !!!!

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Τι θα ήταν αυτό το εργαστήριο χωρίς τους επιστήμονες;

Οι εμπειρίες, οι γνώσεις και οι ερωτήσεις σας είναι τα βασικά συστατικά που δίνουν ζωή στην κοινότητά μας. Σας προσκαλώ λοιπόν να συστηθείτε.

Δεν χρειάζεται να διαλευκάνετε το μυστήριο της ταυτότητάς σας με ακριβείς λεπτομέρειες- αυτό που εκτιμούμε εδώ είναι το πάθος σας για τη χημεία, οι ανησυχίες σας και η προθυμία σας να συνεισφέρετε. Φανταστείτε ότι προσθέτετε ένα αντιδραστήριο σε ένα μείγμα: δεν χρειάζεται να αποκαλύψετε τον ακριβή του τύπο, αλλά να περιγράψετε τι περιμένετε να συνεισφέρει στην αντίδραση.

Στην περίπτωσή μου, είμαι από τα νότια και είμαι λάτρης της βοτανικής εδώ και χρόνια, και πρόσφατα μεταπήδησα στην οργανική χημεία για να μεταδώσω περισσότερη αγάπη στους γνωστούς μου.
 

ketamineleader

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
6
Reaction score
12
Points
3
Deals
3
γεια σας!!! ο νότος της ισπανίας μου αρέσει πολύ! ειδικά η μαρμπέλα, η εστεπόνα, η la linea de la conception, είναι πλούσια περιοχή γεμάτη τρελούς ανθρώπους σαν εμένα αχαχαχα έχω πολλές καλές αναμνήσεις, τώρα είμαι σε μια μητρόπολη της ισπανίας μία από τις δύο αχαχαχα δεν είμαι ισπανός δεν μιλάω καλά αλλά καταλαβαίνω σχεδόν τα πάντα! είμαι εδώ γιατί είναι ένα από τα λίγα φόρουμ που θεωρώ αξιόπιστα, για την αύξηση των πωλήσεων αλλά και της γνώσης

σπουδάζεις οργανική χημεία ξεκινώντας από το 0 ή ξέρεις ήδη κάτι;

ciaoo
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Γεια σου φίλε, είναι πάντα χαρά μας να έχουμε περισσότερους ενδιαφερόμενους στην Ισπανία.

Έχω κατανόηση και έννοιες της οργανικής χημείας, εκτός αυτού χτίζω το δικό μου εργαστήριο σιγά-σιγά, ελπίζω σύντομα να είμαι σε θέση να ανεβάζω ωραίες φωτογραφίες των δημιουργιών μου.
 

BuBu

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 6, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
γεια σας από τη βόρεια ισπανία

έχω ένα υπόβαθρο στη φυσική και τώρα δοκιμάζω αυτό το πράγμα της χημείας που πάντα με ενδιέφερε, ελπίζω ότι μπορώ να βγάλω κάποια χρήματα από αυτό....

το μόνο πράγμα που μαγειρεύω συνήθως είναι dmt, δεν υπάρχει τίποτα πιο εύκολο. τώρα θέλω να δοκιμάσω νέα πράγματα.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς.
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Καλή τύχη και ό,τι καλύτερο με το χόμπι σας.
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Μοιραστείτε με όλους στο νήμα τον τύπο σας για την DMT, και αν θέλετε να τον αναλύσετε βήμα προς βήμα
 

BuBu

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 6, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Είπα μαγειρέψτε dmt αλλά είναι περισσότερο μια εξαγωγή, εδώ είναι:

ΕΚΧΎΛΙΣΗ ΤΗΣ DMT ΑΠΌ ΤΗ ΡΊΖΑ ΤΗΣ MIMOSA HOSTILIS.


ΥΛΙΚΑ


- Γυάλινο μπουκάλι με καπάκι

- Μεγάλο δοχείο

- Χωνί

- Γυάλινος δίσκος τύπου Pyrex

- Σύριγγα

- Θερμόμετρο


- 50g ρίζα mimosa hostilis (σε σκόνη πολύ καλύτερα)

- 500ml αποσταγμένο νερό

- 12,5g υδροξείδιο του νατρίου

- 125ml βενζίνη


ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ



Προσθέστε τα 500ml αποσταγμένου νερού στη φιάλη.

Προσθέστε τα 12,5g υδροξειδίου του νατρίου στη φιάλη λίγο-λίγο.

Ανακατέψτε μέχρι να διαλυθεί όλο το υδροξείδιο του νατρίου.

Προσθέστε τα 50g μιμόζας και ανακινήστε καλά. Αφήστε το να σταθεί για τουλάχιστον 4 ώρες.

Προσθέστε τα 125ml βενζίνης. Θα σχηματιστούν δύο στρώματα: η βενζίνη από πάνω και η μιμόζα από κάτω.

Τώρα φτιάχνουμε ένα μπεν μαρί. Βυθίζουμε το μπουκάλι στην κατσαρόλα με το νερό και το ζεσταίνουμε μέχρι η θερμοκρασία του νερού να είναι μεταξύ 40 και 50 βαθμών Κελσίου. ΠΟΤΈ ΔΕΝ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΥΠΕΡΒΕΊΤΕ ΤΟΥΣ 60 ΒΑΘΜΟΎΣ ΚΕΛΣΊΟΥ.

Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας, το μπουκάλι πρέπει να ανοίγει περιοδικά για να εκτονώνεται η πίεση. Η διαδικασία αυτή διαρκεί 4 ώρες. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου το dmt διαλύεται στη βενζίνη.

Αφήστε το να κρυώσει και αφαιρέστε τη βενζίνη με τη σύριγγα στο γυάλινο δίσκο.

Μόλις έχουμε όλη τη βενζίνη στο δίσκο, τον καλύπτουμε και τον τοποθετούμε στην κατάψυξη για 3 έως 5 ημέρες. Μόλις περάσουν οι ημέρες, αφαιρούμε τη βενζίνη και παίρνουμε τους κρυστάλλους dmt.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί βενζίνη για το zippo;
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Μεγάλη συνεισφορά, ανεβάστε εικόνες αν έχετε για να της δώσετε περισσότερη FLOW
 

BuBu

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 6, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
😅Δεν έχω εικόνες (το πράγμα είναι στην κατάψυξη τώρα ), αλλά την επόμενη φορά θα προσθέσω μερικές εικόνες.
Έχω επίσης έναν οδηγό pdf για να κάνω μια πιο επαγγελματική εξαγωγή και αυτό θα αύξανε αρκετά την παραγωγή...
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Είναι σπουδαίο, είναι πάντα καλό να μοιραζόμαστε τα πάντα με την κοινότητα, είμαστε λίγοι Ισπανοί αλλά μπορούμε να γίνουμε πολύ περισσότεροι.
 

Que!

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Χαιρετίζουμε τους συμπατριώτες μας.
Ισπανός μετανάστης και λάτρης της χημείας.
Από το νότο όπως ο Op.
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Είναι πάντα χαρά μας να έχουμε περισσότερους συναδέλφους
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Πάντα στη διάθεσή σας
 

Stashman69

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jun 4, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Γεια σας φίλοι. Νέος στο φόρουμ ! Έχει αγοράσει κανείς PMK από έναν από τους πωλητές!
 

purosincorte

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Jan 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Πουλάει κανείς στα βόρεια ταχύτητα;
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Έχει κανείς εμπειρία στη μεταφορά 100 γραμμαρίων μαριχουάνας;
 

tatoo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Jan 10, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας συνάδελφοι, είμαι σχετικά νέος εδώ. Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό να μάθω πώς και πού να αγοράσω ποιοτική ταχύτητα.
Έχω δοκιμάσει στις αγορές αλλά έχω βρει μόνο πολύ κακής ποιότητας, δηλαδή όταν δεν ήταν απάτη.
mersi χαιρετισμούς σε όλους
 

ireshop

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jan 14, 2024
Messages
64
Reaction score
33
Points
18
Φυσικά, στο φόρουμ έχετε όλα όσα χρειάζεστε.
 

MojinoSurespot

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Jan 5, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Hola paisanos,

Είμαι από το νότο, αλλά ζω στο βορρά για λόγους εργασίας. Είμαι νέος στο φόρουμ, αν και είχα έναν άλλο λογαριασμό τον οποίο έχασα. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία στη χημεία, αλλά ενδιαφέρομαι πολύ να μάθω περισσότερα. Αγόρασα στα καλά του χρόνια από το ebay αρκετά κιλά P2NP και πάλευα με αυτό για αρκετό καιρό μέχρι που τελικά κατάφερα να βγάλω μερικά. Ελπίζω να μάθω πολλά από όλους σας και, με τον καιρό, να μπορέσω να συνεισφέρω και εγώ κάτι στις συζητήσεις.

Χαιρετισμούς σε όλους σας!
 
Top