Εναλλακτική λύση της διαζεπάμης ? συμπεριλαμβανομένης της RC εάν χρειάζεται

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας Οργανικά και όλα,
Αναρωτιόμουν: Μου έχει συνταγογραφηθεί το valium thereis πριν από περίπου 3 χρόνια, είμαι 44 ετών. Πρώτη συνάντηση με το bnz και πολύ σκεπτικιστής.
Στην αρχή δεν το πήρα, αλλά πολύ ponctually. 2mg, ξέρω ότι είναι φιστίκια.
Πραγματικά, πήρα όλες τις προφυλάξεις μου για να μην αφήσω να αναπτυχθεί αύξηση ή οποιουδήποτε είδους ανεπιθύμητες ενέργειες.
Στην πραγματικότητα δεν μπορώ να κοιμηθώ. Υπερ-εγρήγορση. bs. Τέλος πάντων.
Βρίσκω πιο αποτελεσματικό να μαστουρώνω 2-3 μέρες κάθε 15 μέρες παρά να είμαι λίγο ντιάζ κάθε μέρα όπως μου έγραψαν όλοι οι γιατροί.

Πίσω Τώρα, μπορώ να πω ότι ποτέ δεν έκανα κατάχρηση του diaz, [νομίζω] στην πραγματικότητα έκανα ενέσεις περίπου 10-15mg κάθε 15d. Όχι κάθε μήνα. Ας πούμε ότι χρησιμοποίησα <10 κουτιά 2mg και 1 κουτί 5mg σε 3 χρόνια.
Το γεγονός είναι ότι δεν λειτούργησε πια, εξακολουθώ να αισθάνομαι επίδραση anxyo αλλά ακόμα δεν μπορώ να κοιμηθώ ή να χαλαρώσω μακριά (μην μιλάτε για zolpidem, 50 mg είναι innefectiv αλλά τα όνειρά μου έγιναν funky πολύ)
Τέλος, είχα την ευκαιρία να πάρω 1 κουτί 0,5 xanax , εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτικός. πήρα μόνο 1 πριν από το πρωινό και ένα πριν από το μεσημεριανό γεύμα. δεν αισθάνθηκα μεγάλη διαφορά με το diaz, αλλά μπορεί να είναι μικρή μικρή επίδραση.
Πραγματικά δεν θέλω να γαντζωθώ από το bnz και θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει μια εναλλακτική λύση για το "παλιό καλό diaz", ισχυρότερη, ακόμη και RC, μακρά hal life όχι xanax , και όχι απειλητική, στα όρια που όλοι γνωρίζουμε εδώ.....

Κάθε συμβουλή εκτιμάται. Thx Organics και όλοι !
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Ακούγεται ότι ήσασταν προσεκτικός με τη χρήση των βενζοφαρμάκων, κάτι που είναι μια καλή προσέγγιση, δεδομένου του δυναμικού εξάρτησης και ανοχής.

Δεδομένης της εμπειρίας σας και της επιθυμίας σας να αποφύγετε την εξάρτηση, να μερικές εναλλακτικές λύσεις:

Γκαμπαπεντινοειδή (π.χ., γκαμπαπεντίνη, πρεγκαμπαλίνη): Αυτά τα φάρμακα χρησιμοποιούνται μερικές φορές εκτός επισήμανσης για θέματα άγχους και ύπνου. Μπορούν να είναι αποτελεσματικά για ορισμένα άτομα χωρίς τον ίδιο κίνδυνο εξάρτησης με τα βενζοφάρμακα, αν και έχουν τις δικές τους παρενέργειες και πιθανότητα κατάχρησης.

Υδροξυζίνη: Ένα αντιισταμινικό με αγχολυτικές ιδιότητες. Δεν προκαλεί εθισμό και μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως εναλλακτική λύση για τη διαχείριση του άγχους ή για τη βοήθεια στον ύπνο.

Μπουσπιρόνη: Ένα αγχολυτικό μη βενζοδιαζεπίνης που είναι γενικά καλά ανεκτό. Χρειάζεται χρόνος για να συσσωρευτεί στον οργανισμό, οπότε δεν είναι χρήσιμη για το οξύ άγχος, αλλά μπορεί να είναι χρήσιμη για το χρόνιο άγχος.

Μελατονίνη: Για θέματα ύπνου, η μελατονίνη ή οι αγωνιστές των υποδοχέων μελατονίνης, όπως το Ramelteon*, μπορεί να είναι ωφέλιμοι. Μπορούν να βοηθήσουν στη ρύθμιση των κύκλων του ύπνου χωρίς τον κίνδυνο εξάρτησης.

Χημικές ουσίες έρευνας (ΧΕ): Χρησιμοποιείται μερικές φορές η ετιζολάμη (μια θειενοδιαζεπίνη, όχι τεχνικά ένα βενζόλιο), αν και αξίζει να σημειωθεί ότι έχει παρόμοιους κινδύνους με τα παραδοσιακά βενζόλια. Επίσης, να είστε πολύ προσεκτικοί με τα RCs, καθώς το προφίλ ασφαλείας τους είναι λιγότερο τεκμηριωμένο και μπορεί να ενέχουν σημαντικούς κινδύνους.

Εάν έχετε θέσει ως στόχο να βρείτε ένα πιο ισχυρό βενζόλιο ή μια ουσία που μοιάζει με βενζόλιο, η Сlonazepam μπορεί να είναι η πιο κοντινή λύση σε αυτό που αναζητάτε από την άποψη της μεγαλύτερης διάρκειας δράσης και των πιο ομαλών αποτελεσμάτων. Ωστόσο, ο κίνδυνος εξάρτησης εξακολουθεί να υπάρχει, επομένως είναι ζωτικής σημασίας να εξισορροπήσετε την αποτελεσματικότητα με την ασφάλεια.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Danke Herr Theophrastus, που μοιράζεστε όλα αυτά.
Η σκοτεινή μου λαζονεία με ωθεί να προβλέψω ένα κιτ έκτακτης ανάγκης με διαζεπάμη (βλέποντας ν παρακολουθώ τη σύνθεση της νορδιαζεπάμης όπως θα με κάνει να ασχοληθώ περισσότερο με τη χημεία...)
Αλλά φαίνεται ότι η συνήθεια δεν μειώνει - επανέρχεται σε μια κανονική βάση - όπως άλλα ναρκωτικά; Παίρνω πραγματικά την προφύλαξη μου και χρειάζομαι 60-70mg για να φτάσω στο υπνωτικό αποτέλεσμα που θέλω, και μερικές φορές αν δεν είμαι στις κατάλληλες ρυθμίσεις χάνω το τρένο,,,, μένοντας ξύπνιος αλλά diazed## αυτά τα bzn είναι κακά.
Η γκαμπαπεντίνη είναι σαν να ζητάει ένα ειδικό καθεστώς , και πολύ παρακολουθείται ive σημειωθεί εδώ.
Οι μεταβολίτες της υδροξυζίνης είναι η σετιριζίνη και μαζί με τη διαζεπάμη με κάνει να βλέπω orroble εφιάλτες...
Έτσι είμαι εντάξει τώρα με μελατονίνη otc και δοξυλαμίνη otc είτε. χαμηλές δόσεις. μπορώ να κοιμηθώ ευκολότερα νομίζω αλλά δεν αισθάνομαι το αναξιολυτικό αποτέλεσμα, δεν υπάρχουν. και είμαι feeelin ζαλάδα που τείνει να μειωθεί ημέρες μετά τις ημέρες.
Οργανικά και όλα τα υπόλοιπα.
 

TheJungleCorp

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 21, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Deals
2
Γεια σας
Τι ωραία απάντηση από τον Παράκελσο
Εν πάση περιπτώσει θα προσπαθήσω να σας δώσω κάποιες συμβουλές ως "εργαζόμενος" σε φαρμακευτικά προϊόντα. Το μόνο που μπορώ να σου συστήσω είναι να μείνεις μακριά από οποιοδήποτε βενζογόνο, αυτά είναι απίστευτα εθιστικά και είναι το συνηθισμένο βήμα που βλέπω με ανθρώπους που συνταγογραφούνται με διαζεπάμη. Με μακροχρόνια κατάχρηση αυτά τα φάρμακα είναι τρομερή πλευρά perpetuar επιπτώσεις Ακριβώς όπως και άλλα σκληρά ναρκωτικά όπως η κόκα.
Για χαλάρωση ή άγχος κάποιοι από τους πελάτες μας χρησιμοποιούν το lyrica (πρεγκαμπαλίνη) με λιγότερη κατάχρηση όπως βλέπω, αλλά είναι πιο ακριβό και πιο δύσκολο να το βρεις στη μαύρη αγορά τουλάχιστον εδώ, δεν ξέρω στις ΗΠΑ ή σε άλλες χώρες.
Για τον ύπνο κάποιοι άνθρωποι που θέλουν να μείνουν μακριά από τα βενζόλες χρησιμοποιούν ζολπιδέμη (δεν έχω δει καμία επίδραση Για σας)
Άλλα λιγότερο εθιστικά βενζάκια όπως σύμφωνα με την εμπειρία μου από αυτά που βλέπω είναι η λορμεταζεπάμη (νοκταμίδη)
Εδώ στην Ισπανία υπάρχει το Orfidal, como LG που χρησιμοποιείται για τον ύπνο των προβλημάτων άγχους, το οποίο είναι λοραζεπάμη 1mg και όλοι οι άνθρωποι προτιμούν πάνω από το γενόσημο λοραζεπάμη (2-5mg) Για να είναι πιο αποτελεσματικό με λιγότερο fosare, δεν ξέρω γιατί αλλά πολλοί άνθρωποι λένε ότι το orfidal (λοραζεπάμη 1mg) είναι καλύτερο από το γενόσημο λοραζεπάμη 5mg ίσως κάποιος όπως ο @Paracelsus με πιο βαθιά γνώση μπορεί να εξηγήσει. Συμβαίνει και με άλλα βενζοφάρμακα όπως το trankimazin (alprazolam) και το rivotril (clonazepam)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Ευχαριστώ, θα προσπαθήσω να απαντήσω. Υπάρχουν ορισμένοι παράγοντες που θα μπορούσαν να εξηγήσουν γιατί οι άνθρωποι θεωρούν ότι το Orfidal ή άλλες επώνυμες εκδόσεις είναι "καλύτερες" από τις εναλλακτικές γενόσημες, παρά το γεγονός ότι το δραστικό συστατικό είναι το ίδιο.
  • Αντίληψη της ποιότητας και της αποτελεσματικότητας: Οι άνθρωποι συχνά αντιλαμβάνονται ότι τα επώνυμα φάρμακα είναι πιο αποτελεσματικά από τα γενόσημα, ακόμη και όταν το δραστικό συστατικό είναι πανομοιότυπο. Αυτό επηρεάζεται από το φαινόμενο placebo, όπου οι άνθρωποι αναμένουν ψυχολογικά καλύτερα αποτελέσματα από μια γνωστή μάρκα, γεγονός που μπορεί να οδηγήσει σε υποκειμενική βελτίωση του πώς αισθάνονται.
  • Φήμη και εμπιστοσύνη στη μάρκα: Μάρκες όπως το Orfidal (λοραζεπάμη), το Trankimazin (αλπραζολάμη) και το Rivotril (κλοναζεπάμη) έχουν καθιερωμένη φήμη. Οι ασθενείς και ακόμη και οι πάροχοι υγειονομικής περίθαλψης μπορεί να εμπιστεύονται περισσότερο αυτές τις μάρκες επειδή υπάρχουν εδώ και πολύ καιρό και υποστηρίζονται από γνωστές φαρμακευτικές εταιρείες.
  • Έκδοχα και ανενεργά συστατικά: Ενώ το δραστικό συστατικό τόσο στα επώνυμα όσο και στα γενόσημα φάρμακα είναι το ίδιο (π.χ. λοραζεπάμη), μπορεί να υπάρχουν μικρές διαφορές στα έκδοχα (ανενεργά συστατικά που χρησιμοποιούνται ως πληρωτικά ή συνδετικά υλικά). Αυτά τα συστατικά μπορεί να επηρεάσουν το πόσο γρήγορα απορροφάται το φάρμακο ή το πώς αισθάνεται όταν λαμβάνεται (π.χ. πόσο γρήγορα αρχίζει να δρα). Ορισμένοι άνθρωποι είναι ευαίσθητοι σε αυτές τις διαφορές και μπορεί να αισθάνονται ότι η επώνυμη έκδοση λειτουργεί για αυτούς με μεγαλύτερη συνέπεια.
  • Βιοδιαθεσιμότητα: Παρόλο που τα γενόσημα απαιτείται να είναι βιοϊσοδύναμα με τα επώνυμα φάρμακα, μπορεί να υπάρχουν μικρές διαφορές στη βιοδιαθεσιμότητα (πόση ποσότητα του φαρμάκου φτάνει στην κυκλοφορία του αίματος και πόσο γρήγορα). Ακόμη και μικρές διαφορές, ειδικά με ένα φάρμακο τόσο ισχυρό όσο η λοραζεπάμη, μπορεί να οδηγήσουν ορισμένα άτομα να αισθάνονται ότι το Orfidal (1mg) είναι πιο αποτελεσματικό από τη γενόσημη λοραζεπάμη, ακόμη και σε υψηλότερες δόσεις.
  • Αντίληψη χαμηλότερης δόσης με καλύτερο αποτέλεσμα: Ορισμένα άτομα προτιμούν το Orfidal 1mg επειδή θεωρούν ότι προσφέρει ισχυρό αποτέλεσμα με χαμηλότερη δόση σε σύγκριση με τη γενική λοραζεπάμη (π.χ. 2-5mg). Αυτό θα μπορούσε εν μέρει να οφείλεται στην αντιληπτή καλύτερη απορρόφηση ή συνέπεια με την επώνυμη έκδοση, κάνοντας την αίσθηση ότι έχουν πιο ισχυρό αποτέλεσμα ακόμη και με μικρότερη δόση χιλιοστογραμμαρίων.
  • Συνέπεια των επώνυμων σκευασμάτων: Τα επώνυμα σκευάσματα έχουν συνήθως αυστηρό ποιοτικό έλεγχο, γεγονός που θα μπορούσε να οδηγήσει σε πιο συνεπή αποτελέσματα με κάθε δισκίο. Οι άνθρωποι μπορεί να βρίσκουν τις επώνυμες εκδόσεις πιο προβλέψιμες ως προς τα αποτελέσματά τους από ό,τι τα γενόσημα, όπου μπορεί να συμβεί μικρή μεταβλητότητα από παρτίδα σε παρτίδα.
  • Άγχος και ψυχολογική άνεση: Τα άτομα με άγχος συχνά διαμορφώνουν μια ψυχολογική προσκόλληση σε συγκεκριμένα φάρμακα που τους έχουν βοηθήσει στο παρελθόν. Εάν το Orfidal ή το Trankimazin λειτούργησαν καλά γι' αυτούς στο παρελθόν, μπορεί να αισθάνονται μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση για να παραμείνουν σε αυτό. Η μετάβαση σε μια γενική έκδοση μπορεί να εισάγει αβεβαιότητα, η οποία μπορεί να επιδεινώσει το άγχος, οδηγώντας τους να αντιληφθούν το γενόσημο ως λιγότερο αποτελεσματικό.
  • Φυσικά χαρακτηριστικά των δισκίων: Τα επώνυμα φάρμακα συχνά μοιάζουν διαφορετικά από τα γενόσημα. Για παράδειγμα, το μέγεθος, το σχήμα, το χρώμα ή ακόμη και η γεύση του δισκίου μπορεί να διαφέρουν και ορισμένοι ασθενείς αισθάνονται πιο άνετα με την οικεία εμφάνιση του επώνυμου φαρμάκου. Εάν το γενόσημο μοιάζει διαφορετικό, μπορεί ασυνείδητα να το συνδέσουν με χαμηλότερη ποιότητα ή αποτελεσματικότητα.
  • Επιρροή του μάρκετινγκ: Οι φαρμακευτικές εταιρείες επενδύουν σημαντικά στο μάρκετινγκ των επώνυμων φαρμάκων τους. Με την πάροδο του χρόνου, οι γιατροί μπορεί να αναπτύξουν προτιμήσεις για τη συνταγογράφηση συγκεκριμένων εμπορικών σημάτων, ιδίως αν είχαν καλά αποτελέσματα με τους ασθενείς στο παρελθόν. Αυτή η προτίμηση μπορεί να μεταδοθεί στους ασθενείς, οι οποίοι στη συνέχεια ζητούν τις ίδιες μάρκες.
  • Συστάσεις ιατρών: Σε πολλές περιπτώσεις, οι γιατροί μπορεί να προτιμούν να συνταγογραφούν επώνυμα φάρμακα επειδή εμπιστεύονται το προϊόν ή έχουν μεγαλύτερη εμπειρία με αυτό. Οι ασθενείς συχνά εμπιστεύονται την κρίση του γιατρού τους, και αν τους έχει συνταγογραφηθεί στο παρελθόν Orfidal ή Trankimazin, μπορεί να αισθάνονται πιο ασφαλείς με αυτές τις επιλογές έναντι των γενόσημων.
  • Κανονισμοί ανά χώρα: Η Ισπανία μπορεί να έχει αυστηρότερες ή πιο συγκεκριμένες κατευθυντήριες γραμμές όσον αφορά την παραγωγή επώνυμων φαρμάκων όπως το Orfidal, εξασφαλίζοντας ένα ελαφρώς υψηλότερο πρότυπο ή ομοιομορφία στην οποία οι ασθενείς καταλήγουν να βασίζονται, ακόμη και σε σύγκριση με τα γενόσημα που παράγονται υπό πιο επιεικείς προδιαγραφές.
Ενώ δεν υπάρχει οριστικός φαρμακολογικός λόγος για τον οποίο το Orfidal (lorazepam 1mg) ή άλλες επώνυμες βενζοδιαζεπίνες όπως το Trankimazin και το Rivotril θα πρέπει να είναι "καλύτερα" από τα αντίστοιχα γενόσημα, ένας συνδυασμός ψυχολογικών παραγόντων, μικρών διαφορών στη σύνθεση και προσωπικής εμπειρίας συμβάλλει στην αντίληψη ότι τα επώνυμα φάρμακα είναι πιο αποτελεσματικά. Η αντίδραση κάθε ατόμου σε ένα φάρμακο μπορεί να διαφέρει ελαφρώς ανάλογα με διάφορους παράγοντες, όπως η απορρόφηση, οι προηγούμενες εμπειρίες και η ψυχολογική άνεση, καθιστώντας το θέμα αυτό πολύπλοκο.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
duknow αλλού, αλλά στη Φρανκφούρτη, εκείνοι που μπορούν να προγραφούν, και εκείνοι που μπορούν να πουλήσουν σε officines ενεργούν περισσότερο n περισσότερο σαν πωλητές κοινών αγαθών ή σαν salarees.
είναι υποχρεωτικό να διαβάζεις και να (προσπαθείς να) βλέπεις τη δυναμική των χαπιών με τα οποία σε ταΐζουν.. απλά να τους ρωτάς και να ακούς ή να παρακολουθείς τη γλώσσα του σώματός τους είναι απλά περίεργο από μόνο του. όχι πάντα όμως.
μην διαβάσετε αυτή τη γραμμή., αισθάνομαι ότι ένα απλό βάμμα THC θα μπορούσε να αντικαταστήσει ένα μεγάλο μέρος αυτής της bizness αλλά iam Metallic Heretic.
 
Top