Blue Benzodiazepine tranquilizers Amphetamine Συζήτηση: Αμφεταμίνη και βενζοδιαζεπίνες

decreasing of the effects or the opposite action

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Αμφεταμίνη και βενζοδιαζεπίνες

Οι βενζοδιαζεπίνες, λόγω του συνδυασμού των αποτελεσμάτων και των παρενεργειών τους, θεωρούνται ένα από τα πιο αμφιλεγόμενα φάρμακα που χρησιμοποιούνται στην ψυχοφαρμακολογία.

Από τη μία πλευρά, δίνουν σε πολλούς ανθρώπους την πολυπόθητη γαλήνη, ηρεμία και ανεβάζουν κυριολεκτικά το βιοτικό επίπεδο από τον πάτο σε ορισμένες περιπτώσεις. Από την άλλη πλευρά, δημιουργούν γρήγορα έναν ισχυρό εθισμό με ένα αηδιαστικά ισχυρό στερητικό σύνδρομο και αποτελούν ένα κανονικό παράδειγμα θεσμικού φαρμάκου.

Όσον αφορά τη σφαίρα των ψυχαγωγικών ουσιών, η κατάσταση παραμένει η ίδια. Από τη μία πλευρά, οι βενζοδιαζεπίνες είναι απαραίτητες για όσους κάνουν χρήση διεγερτικών και ευφορικών. Από την άλλη πλευρά, ο συνδυασμός αυτών των ομάδων ουσιών μπορεί ακόμη να προκαλέσει δυσάρεστες και απειλητικές για τη ζωή καταστάσεις.

Αλλά πρώτα για τα καλά.
Από άποψη υγείας, οι αμφεταμίνες θα πρέπει να συνδυάζονται με βενζοδιαζεπίνες μόνο εάν ανακουφίζονται οι προκλινικές υπερβολικές δόσεις ή οι σοβαρές μετενέργειες.

Εάν χρειάζεστε να ανακουφιστείτε από την αυξημένη διέγερση και το άγχος μετά από μια συνεδρία αμφεταμίνης, να μειώσετε τον υπερβολικό φόρτο εργασίας στην καρδιά σας ή να κοιμηθείτε πιο γρήγορα, οι βενζοδιαζεπίνες μπορούν να σας βοηθήσουν.

Συνιστούμε τη χρήση του συνδυασμού με αυτή τη σειρά:
Χρήση αμφεταμίνης - η αμφεταμίνη εξαντλείται ή έχει λήξει - χρήση βενζοδιαζεπινών όταν χρειάζεται.

Όπως συμβαίνει με κάθε συνδυασμό, η δοσολογία των συστατικών του θα πρέπει ιδανικά να είναι μικρότερη από ό,τι για την ουσία όταν λαμβάνεται μόνη της.

Παραδείγματα δόσεων βενζοδιαζεπινών που είναι αποδεκτές για καταστολή στο τέλος ή μετά από υπερβολική συνεδρία αμφεταμίνης:
Αλπραζολάμη 1-1,5 mg
Διαζεπάμη 10-15 mg
Λοραζεπάμη - 2-3 mg

Εάν έχετε πρόσβαση σε κάποια άλλη βενζοδιαζεπίνη, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα παραδείγματα δοσολογίας ως οδηγό και να υπολογίσετε την απαιτούμενη ποσότητα της ουσίας σας χρησιμοποιώντας έναν υπολογιστή δοσολογίας τρίτου μέρους(σύνδεσμος clearnet).

Η λήψη ηρεμιστικών εκ των προτέρων ή παράλληλα με αμφεταμίνη δεν έχει πολύ νόημα - αυτό θα μειώσει την αποτελεσματικότητα του διεγερτικού και θα δημιουργήσει κινδύνους ανεπιθύμητων αντιδράσεων.

Μιλώντας για παρενέργειες. Το κύριο πρόβλημα στο συνδυασμό αμφεταμίνης και βενζοδιαζεπινών είναι μια ειδική περίπτωση συνδυασμού διεγερτικού και κατασταλτικού του κεντρικού νευρικού συστήματος. Αυτός είναι ένας συνδυασμός που έχει πραγματικούς κινδύνους για την υγεία.

Ο κύριος κακός εδώ είναι η υπερβολική κατασταλτική δηλητηρίαση δηλαδή το ηρεμιστικό. Εάν λαμβάνεται ταυτόχρονα και δεν τηρούνται οι δόσεις, το διεγερτικό θα καλύψει την επίδραση της καταστολής. Το άτομο θα χάσει τις υποκειμενικές κατευθυντήριες γραμμές της κατάστασής του και δεν θα είναι σε θέση να αναγνωρίσει εγκαίρως τη δηλητηρίαση, η οποία θα επιδεινωθεί όταν πλησιάζει η δράση του διεγερτικού
τέλος (κατά κανόνα, τα διεγερτικά δρουν για μικρότερο χρονικό διάστημα από τα κατασταλτικά).

Μετά από αυτό, ένα άτομο μπορεί να βιώσει απώλεια ελέγχου, μη παραγωγική αποστασιοποίηση, απώλεια συνείδησης. Συνοπτικά, μπορεί να οδηγήσουν σε τραυματισμούς ή επιπλοκές που απειλούν την υγεία.

Ένας πρόσθετος επιβαρυντικός παράγοντας είναι ένα είδος ταλάντευσης για την καρδιά και τα αιμοφόρα αγγεία λόγω της πολύπλευρης δράσης της αμφεταμίνης και των ηρεμιστικών. Αυτό δημιουργεί πρόσθετο στρες και προβλήματα για τον κινητήρα σας.

Επίσης, ο συνδυασμός αυτός χαρακτηρίζεται από αφυδάτωση. Σε μεγαλύτερο βαθμό λόγω της έλλειψης ελέγχου της πρόσληψης υγρών. Ενυδατώστε!

Ας μην ξεχνάμε την εθιστική δύναμη των βενζοδιαζεπινών. Δεν συνιστούμε να τις λαμβάνετε κάθε φορά για να κοιμηθείτε καλά μετά την αμφεταμίνη. Χρησιμοποιείτε βενζοδιαζεπίνες μόνο όταν το χρειάζεστε πραγματικά. Το να τις κάνετε μόνιμο καλεσμένο σε ένα πάρτι είναι κακή ιδέα.

Συνολικά. Ο συνδυασμός αμφεταμίνης και βενζοζίνης μπορεί να είναι ασφαλής και μάλιστα χρήσιμος, αν θυμάστε την ανάγκη, τη σειρά και τη δοσολογία της κατανάλωσης.
 
Last edited by a moderator:

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Για μένα είναι ο τέλειος συνδυασμός για να κοιμηθώ λίγο μετά από ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο πάρτι και χρειαζόταν να είμαι και πάλι "φυσιολογικός" το πρωί της Δευτέρας.

Ο συνδυασμός μου εδώ και χρόνια ήταν, διαζεπάμη, λοραζεπάμη & οξαζεπάμη
 

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Ποτέ δεν το ήξερα αυτό, όλα ή μόνο μερικά;
 

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
Μία από αυτές. Τα βαρβιτουρικά είναι πιο αποτελεσματικά αλλά απαιτούν προσοχή με τη δοσολογία. Τα ηρεμιστικά είναι πιο προσιτά αλλά η εξομάλυνση της ψυχοδιέγερσης είναι αργή.
 

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
ευχαριστώ για την εξήγηση. Θα θέλατε να διευκρινίσετε το dossage;
 

Yeah Science

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 12, 2022
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Καθώς και η μείωση και η διαχείριση του ψυχωτικού επεισοδίου κατά τη διάρκεια της αποδρομής.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
είναι ένας επικίνδυνος συνδυασμός ακόμα και αν παίρνετε χαμηλές δόσεις βενζίνης, όχι για την υγεία αλλά για τον εθισμό. ο εθισμός στη βενζίνη είναι ο χειρότερος και η μακροχρόνια απόσυρση. Στη δική μου περίπτωση όταν έχασα το σπίτι μου άρχισα πάλι αυτές τις διαζεπάμες 10- 20 την ημέρα κοιμάμαι στο αυτοκίνητο 30mg όχι για ύπνο αλλά για να μείνω ήρεμος και λίγο λιγότερο αρνητικός για κάποιο πράγμα στη ζωή. Τώρα γαντζώθηκα πάλι αν δεν τα πάρω το σώμα μου τα χρειάζεται. οπότε όταν κόβεις τις αμφεταμίνες πρέπει να παίρνεις αυτά τα χάπια για να ξεκουράζεται το σώμα και να μπορείς να κοιμάσαι. στην κακή μου περίοδο μετά την απεξάρτηση από το ghb έπαιρνα 100-130mg διαζεπάμη μου πήρε 4 μήνες για να ξεφύγω από αυτόν τον συνεχή φόβο και την αντικοινωνική συμπεριφορά.
Το Ghb είναι fucket up αλλά μετά από 2 εβδομάδες είσαι καλά για να φύγεις μετά από 2 χρόνια 5ml ή 2 gbl κάθε 2,5 ώρες.
Και τα δύο σε συνδυασμό με αμφεταμίνες.
ποτέ δεν μετάνιωσα για την κραιπάλη με ghb/αμφεταμίνες, αλλά θα μπορούσα να προκαλέσω περισσότερα προβλήματα όταν το ξανακάνω και αυτό είναι που έμαθα υποθέτω

Απλά συνειδητοποιήστε ότι αυτά τα χάπια είναι στα μάτια μου πραγματικά επικίνδυνα χωρίς καν τη διασκέδαση της κατάχρησης ναρκωτικών.
αλλά όταν δεν κοιμάστε αρκετά και δεν έχετε κανένα μέρος για να χαλαρώσετε και να πάρετε την ιδιωτική ζωή είμαι ευτυχής να τα έχω γύρω μου δεν με κάνει ''κακό'' llike alchol ή τρελός και ξόδεψα την τελευταία μου δεκάρα σε ένα κορίτσι με ghb ή κάτι τέτοιο.

Έτσι δεν συνιστώ να το χρησιμοποιήσετε το αλκοόλ κάνει τη δουλειά αν κανονικά δεν πίνετε.
 

scoobiedoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Συνήθιζα να αγαπώ τη χρήση της φλουνιτραζεπάμης πριν χρησιμοποιήσω τις αμφεταμίνες. Ήταν μια πραγματικά καλή, ομαλή διαδρομή. Τα Benzos ποτέ δεν με επιβράδυναν πραγματικά ή δεν με έβαζαν να κοιμηθώ στο comedown, εκτός αν έπαιρνα υψηλή δόση. Προτιμούσα τη Μπύρα ως φρένο και το χόρτο για να κοιμηθώ. Δεν πίνω, οπότε 2 ή 3 μπύρες θα με επιβραδύνουν χωρίς φρικτές επιπτώσεις από το αλκοόλ. Μιλώντας από την εμπειρία μου, τα βενζόλες είναι πολύ πονηρά. Δεν συνειδητοποιείτε πόσο γρήγορα γίνονται εθισμός μέχρι να είστε ήδη εθισμένοι σε αυτά. Είναι πολύ δύσκολο να απαλλαγείς από αυτά. Πέρασα χρόνια για να τα κόψω και δεν θα τα συνιστούσα. Εδώ γύρω οι γιατροί δεν θα γράψουν σενάρια για εσάς εάν δεν σας έχουν συνταγογραφήσει ποτέ πριν Benzos.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Litterly καμία εξαίρεση όταν παίρνετε τα stimullans όπως ταχύτητα για να έχουν βενζίνη, για μένα μιλώντας, εύκολο να πήρε τον ύπνο, αλλά τόσο επίδραση στη δική μου σύντομη μνήμη έτσι θα πάρω χαμένα στοιχεία lol... προτιμούν Diazepam cuz νομίζω ότι μόνο μιλώντας έχουν επίδραση στους μυς για να χαλαρώσουν αν im δεν wronge..ty
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας άργησα λίγο και δεν είναι άμεσα σχετικό, αλλά ξέρει κανείς πού θα μπορούσα να βρω μια σύνθεση για την φλουνιτραζεπάμη/ροχιπνόλη ?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Γαμώτο τόσο συγγνώμη δεν έλεγξα την ενότητα και πήγα κατευθείαν στο θέμα
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Ήξερα ανθρώπους που χρησιμοποιούσαν αμφεταμίνες και νιτραζεπάμη ως ψυχαγωγικό συνδυασμό!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθετε περισσότερα για αυτό το ψυχαγωγικό μοντέλο
 
Top