Question Σύνθεση φενεθυλλίνης/καπταγόνης με άλλα παράγωγα ξανθίνης/πουρίνης

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Έκανα καταιγισμό ιδεών νωρίτερα, ενώ κοιτούσα τη σελίδα της Wikipedia για τη φενεθυλλίνη, και σκέφτηκα αν κάποιος εδώ έχει φτιάξει ή δοκιμάσει ένα συν-φάρμακο με άλλο παράγωγο πουρίνης. Στο μυαλό μου ήρθε το ανάλογο 1-αλλυλθεοβρωμίνη επειδή θυμήθηκα έναν χημικό του YouTube να το φτιάχνει και να το δοκιμάζει στον εαυτό του.

Η 1-αλλυλθεοβρωμίνη λέγεται ότι είναι πολύ πιο ισχυρή από την καφεΐνη και έχει δυνητικά λιγότερες καρδιαγγειακές επιδράσεις με βάση την υψηλότερη δραστικότητά της στην Α1 και όχι στην Α2.

Εγώ θα το αποκαλούσα fenethalyllthylline ή "fuckimgone" αντί για captagon.

Αυτό με έκανε επίσης να αναρωτηθώ για τις δυνατότητες άλλων συν-φαρμάκων φαινεθυλαμίνης-ξανθίνης. 4-mmc-καφεΐνη ή άλλα.
 

Attachments

  • e0gBlOxJP1.png
    e0gBlOxJP1.png
    3.8 KB · Views: 29

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Υποθέτω ότι θα πρέπει να ξεκινήσετε αντ' αυτού με την 1-αλλυλθεοφυλλίνη. Αναρωτιέμαι αν θα εξακολουθούσε να έχει παρόμοια αποτελέσματα.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
17
Points
18
Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζομαι τη θεοφυλλίνη;
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Νομίζω ότι θα χρειαστείτε θεοφυλλίνη λόγω της θέσης στην οποία δεσμεύεται το μόριο της αμφεταμίνης.

όλα αυτά είναι ούτως ή άλλως θεωρητικά και τα αποτελέσματά της θα ήταν απρόβλεπτα. Δεν είμαι αρκετά ενημερωμένος ώστε να γνωρίζω πώς η υποκατάσταση 1allyl θα επηρέαζε τη διαδικασία σύνθεσης ή τη φαρμακοδυναμική ολόκληρου του μορίου.

από εικασίες υποθέτω ότι μετά το μεταβολισμό θα ήταν ένα προφάρμακο προς αμφεταμίνη και 1-αλλυλθεοφυλλίνη. Και υποθέτω επίσης ότι εφόσον η 1-αλλυλθεοβρωμίνη είναι πολύ ισχυρότερη από την καφεΐνη, η 1-αλλυλθεοφυλλίνη θα ήταν επίσης πολύ πιο ισχυρή.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Αν θέλετε Σύνθεση φενεθυλλίνης, πρέπει να επικοινωνήσουμε μαζί, ώστε να μπορέσουμε να καταλήξουμε σε λύσεις
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Η καφεΐνη η θεοφυλλίνη η θεοβρωμίνη ανήκει στην οικογένεια των ξανθινών

Νομίζω ότι δεν θα ήταν τόσο ισχυρή όσο η αμφεταμίνη ή η φενεθυλλίνη και η μεθαμφεταμίνη
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Haha αυτό το βίντεο είναι αυτό που με έκανε να σκεφτώ αν η φενεθυλλίνη θα μπορούσε να παραχθεί με άλλες πολύ ισχυρότερες ξανθίνες
 
Top