Question πώς μπορώ να κάνω λαθρεμπόριο σπόρων και υλικών

iforgotmypasswordlol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Τίτλος: "Η επιστήμη της χημείας". Θέλω να καλλιεργήσω ζιζάνια αλλά πώς μπορώ να φέρω τους σπόρους στη χώρα μου; Ζω στην Ελλάδα.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
596
Points
93
Οι περισσότεροι σπόροι διανέμονται στις Κάτω Χώρες, από εταιρείες ζιζανίων.

Μπορείτε να τους αφήσετε να σας στείλουν τους σπόρους μέσω ταχυδρομείου στη διεύθυνση παράδοσής σας.

Επίσης, στο μεγαλύτερο DNM υπάρχουν πωλητές που προσφέρουν σπόρους για περίπου τις ίδιες τιμές με τις εταιρείες ζιζανίων στην Ολλανδία, αν θέλετε να παραμείνετε πιο ανώνυμοι.

Για τα υλικά για το grow room σας, πρέπει να υπάρχουν grow shops στην Ελλάδα όπου μπορείτε να αγοράσετε όλα τα απαραίτητα με μετρητά. Προσέξτε εκεί, καθώς θα βρείτε πολλούς εξοπλισμούς σε άλλα καταστήματα σε φθηνότερες τιμές, όπως συστήματα φίλτρων, εργαστήρια, χώμα και γλάστρες!
 

iforgotmypasswordlol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Εάν i
Αν παραγγείλω σπόρους και άλλα τέτοια πράγματα, τα πακέτα μου θα ερευνηθούν; Αυτή είναι η μεγαλύτερη ανησυχία μου.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
596
Points
93
Σε γενικές γραμμές, το τελωνείο της NL είναι το πιο ελεγχόμενο σύνορο της ΕΕ, οπότε υπάρχει πιθανότητα.

Παρ' όλα αυτά, έχω ήδη παραγγείλει σπόρους πριν από λίγο καιρό και δεν υπήρξε πρόβλημα, έχω επίσης ήδη αγοράσει σπόρους στη NL και τους έφερα πίσω με αυτοκίνητο χωρίς προβλήματα.

Ίσως να το δοκιμάσετε με μια μικρή παραγγελία. Αν θυμάμαι καλά οι εταιρείες έχουν επιλογές stealth shipping.

Αν αυτό είναι πολύ επικίνδυνο για εσάς, μπορείτε ακόμα να τους αγοράσετε στο darknet.
 
Top