Question Πώς να εξάγετε LSA από το HBWR

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Γεια σας

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με κάποιο χρήσιμο κείμενο - θέλω να εξάγω LSA από σπόρους HBWR. Χρειάζομαι βοήθεια για την εξαγωγή μεγάλης κλίμακας από τουλάχιστον 5 κιλά σπόρων. Μπορώ να το βρω κάπου; Το καλύτερο θα είναι με εικόνες. Στοιχηματίζω ότι η εκχύλιση σε μεγάλη κλίμακα θα είναι διαφορετική από την εκχύλιση σε μικρή κλίμακα. Πριν το δοκιμάσω αυτό:

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/theoretical-synthesis-of-lsd-from-hbwr-seeds.4652/#post-27071

Απλά δεν λειτουργεί - μετά τη διήθηση έχω καφέ σκόνη στο φίλτρο και όχι κρυσταλλική LSA.

Χρειάζομαι οποιαδήποτε βοήθεια παρακαλώ
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Δοκίμασα την Kash τις προάλλες, εξαιρετικά αποτελέσματα.
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Δοκιμάζω αυτή την εξαγωγή. Με Morning glories - 100 γραμμάρια και καταλήγω με καφέ σκόνη - όχι πολύ. Ίσως αυτό θα λειτουργήσει με HBWR, αλλά χρειάζομαι κάτι για μεγαλύτερη κλίμακα - τουλάχιστον 1 κιλό σε μία φορά. Είναι αυτό το κείμενο κλιμακούμενο; Στο φόρουμ ΒΒ δεν μπορώ να βρω πολλά σχετικά με την εκχύλιση HBWR σε μεγάλη κλίμακα με υδρολύσεις LSA. Τα κείμενα στο διαδίκτυο είναι φτιαγμένα για την παραγωγή υγρού LSA για κατανάλωση και όχι για εκχύλιση μεγάλης κλίμακας για την απόκτηση κρυσταλλικού LSA για περαιτέρω επεξεργασία.

Το διαδίκτυο είναι γεμάτο από εκχυλίσεις LSA, αλλά δεν είναι αυτό που θέλω - θέλω LSA σε μορφή κρυσταλλίνης που είναι σταθερή και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την παραγωγή LSD.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Για την παραγωγή L .s. d ξεκινήστε από την τρυγική εργοταμίνη, έχετε τη σύνθεση σε αυτό το φόρουμ, η εργοταμίνη είναι ο καλύτερος τρόπος για να δημιουργήσετε lsd, πιο ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Νομίζω ότι για να αποκτήσετε καθαρούς κρυστάλλους θα πρέπει να κάνετε κρυσταλλογραφία στήλης. Δυστυχώς, δεν υπάρχει κάποιο εύκολο να ακολουθήσετε τεχνικό για αυτό, θα πρέπει να διαβάσετε γι' αυτό σε επιστημονικά άρθρα.
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Σας ευχαριστούμε. Αυτό ακριβώς φοβόμουν. Έλεγξα επίσης το Reddit και αυτό είναι αλήθεια - δεν μπορώ να βρω anobydy που έχουν LSA σε μορφή cistal, σταθερή, όχι σε κάποιο όξινο νερό... Έψαχνα επίσης παλιές εργασίες από την δεκαετία του '60 σχετικά με την εκχύλιση αλκαλοειδών ερυσιβώδους πυρηνόρροιας (Adam gotlieb - οξύ) αλλά είναι αρκετά περίπλοκο και ήλπιζα να βρω κάποια εύκολη περιγραφή. Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες και κατά τη διάρκεια της έρευνάς μου λαμβάνω κάποιες πληροφορίες για LSH από πρωινές δόξες. Το ενδιαφέρον του - στο reddit:

LSH Tek με βάση τη μελέτη 2022 LSH με 20 φωτογραφίες και 7 αναφορές ταξιδιών, φυσικό LSD
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Εκχύλιση με αλκοόλη ή DCM
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Θα μπορούσατε να το αναλύσετε αυτό; Χρησιμοποιώ το tek του Kash, αλλά μου φαίνεται περιττά περίπλοκο... Τα αποτελέσματα είναι μάλλον σπουδαία, αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο καλύτερο tek.
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Χρησιμοποιήστε εκχυλιστή soxhlet και ως διαλύτη μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μείγμα αιθανόλης και μεθανόλης
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ή απλά προσθέστε HBWR σε αιθανόλη και στη συνέχεια φιλτράρετε το
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Εννοείτε ότι αρκεί να το μετατρέψετε σε χυλό και στη συνέχεια να προσθέσετε αιθανόλη; Τι γίνεται με τα λίπη, τις φυτικές ίνες και άλλα αλκαλοειδή;
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Απλώς κάνουν spamming κάθε πρόσφατο θέμα που μπορούν να βρουν. Κάνοντας κάτι τέτοιο δεν θα σας αποδώσει ένα καθαρό απόσπασμα, παρόλο που αυτό τεχνικά λειτουργεί. Εδώ συζητούσαμε για teks για να έχουμε κρυστάλλους ως τελικό προϊόν, μην λαμβάνετε υπόψη αυτά που είπε παραπάνω (με εξαίρεση το soxhlet, το soxhlet είναι υπέροχο)
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Θέλετε να εξάγετε ή να απομονώσετε καθαρό LSA; Εάν θέλετε να εκχυλίσετε, δεν υπάρχει τίποτα κακό με την εκχύλιση με αλκοόλη.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Μπορώ να συστήσω αυτό το βίντεο για γενική εξαγωγή
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ή ίσως να προσπαθήσετε να χρησιμοποιήσετε τη μέθοδο οξέων/βάσεων, επειδή ορισμένα λίπη και έλαια είναι αδιάλυτα σε τροποποιημένο pH
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Είμαι κυριολεκτικά ένας εκπαιδευμένος επαγγελματίας εργαστηρίου, ξέρω πώς να εκτελέσω μια εκχύλιση. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δημοσιεύετε μηνύματα χαμηλών προσπαθειών που δεν έχουν σχέση με το συγκεκριμένο θέμα
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Μου φαίνεται ότι και οι δύο έχετε πραγματικά καλά επιχειρήματα! Ο T0lek511 έχει δίκιο υπό την έννοια ότι αν μιλάμε αποκλειστικά για "εκχύλιση" μια εκχύλιση με αιθανόλη θα μπορούσε να είναι αρκετή.

Ταυτόχρονα προσπαθούμε να πάρουμε όσο το δυνατόν πιο καθαρή LSA που απαιτεί και εκχύλιση και στη συνέχεια απομόνωση, οπότε το archae δεν έχει άδικο.

Δεν πιστεύω ότι ο T0kek511 έκανε αναρτήσεις χαμηλής προσπάθειας καθώς οι πληροφορίες που έδωσε ήταν ενδιαφέρουσες για κάποιον σαν εμένα που είναι αρχάριος. Και έχω βαθύ σεβασμό για εσάς τους δύο που είστε πραγματικά επαγγελματίες.

Νομίζω, και αυτή είναι η γνώμη μου, ότι ήσασταν πολύ εχθρικοί μεταξύ σας στον τρόπο ομιλίας! Είμαστε όλοι πολιτισμένοι χημικοί (εγώ, κάπως χαχαχαχαχα δεν μπορώ να συγκριθώ με εσάς παιδιά), είμαστε ικανοί για πολιτισμένες συζητήσεις :)
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Όταν βασικοποιούνται, τα λίπη τείνουν να συσσωρεύονται μεταξύ τους λόγω της σαπωνοποίησης, σωστά; Ή μήπως λέω μαλακίες;
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Σε αυτό το έγγραφο από το The Vespiary έχουμε όλα τα είδη δοκιμασμένων μεθόδων εκχύλισης - συμπεριλαμβανομένων εκείνων με κρυσταλλική LSA και LAA
 

Attachments

  • FZYS4rX0uq.pdf
    5.6 MB · Views: 390
Top