Question Υπεροξείδιο του υδρογόνου

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Γεια σας, γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να φτιάξω μόνος μου μια μεγάλη ποσότητα υπεροξειδίου του υδρογόνου υψηλής συγκέντρωσης;
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Η σύνθεση υπεροξειδίου του υδρογόνου δεν είναι πραγματικά δυνατή σε ένα παράνομο περιβάλλον. Είναι δυνατή η συμπύκνωση μέσω προσεκτικής εξάτμισης του περιεχομένου νερού σε ένα μείγμα. Αλλά πρέπει να είναι προσεκτική η χρήση χαμηλών θερμοκρασιών, καθώς το προξείδιο θα διασπαστεί σε νερό κατά τον βρασμό. Η καλύτερη τεχνική είναι η χρήση θαλάμου κενού και ήπιας θέρμανσης. Αλλά και πάλι χρειάζεται πολύς χρόνος. Παρατηρήστε:
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Α, εντάξει, κάποιος μου είπε για μια γεννήτρια H2O2 πιστεύετε ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί;
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Δεν το νομίζω. Είναι για την παραγωγή ατμών H2O2 από υγρό H2O2, σωστά; Ή μήπως έχετε κάποιο σύνδεσμο για κάποιο άλλο μηχάνημα;
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Αυτό ήταν αυτό για το οποίο διάβαζα, λέει ότι το ξαναγεμίζετε με απιονισμένο νερό. Δεν ξέρω πολλά γι' αυτό, γι' αυτό ρώτησα.

 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Γιε μου, αυτή είναι μια γεννήτρια για ΥΔΡΟΓΟΝΟΑΕΡΙΟ, όχι για υπεροξείδιο του υδρογόνου. H2, όχι H2O2. Είναι ... λίγο διαφορετικό.
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Ουπς λάθος μου συγγνώμη..., και αυτοί που παράγουν ατμούς H2O2 από υγρό H2O2 δεν είναι επίσης αξιοποιήσιμοι;
 
Top