Αισθάνομαι χαζός για την ώρα (είναι πάρα πολύ) πώς υπολογίζω το οξύ που χρειάζομαι για να εξουδετερώσω την ελεύθερη βάση της αμίνης..

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Έτσι βρήκα αυτόν τον ιστότοπο και τα συγχαρητήριά μου είμαι νέος σε αυτό το είδος επικοινωνίας..
Δοκίμασα την αναγωγή Nabh4/Cucl και ναι 20gr p2np σε (βρώμικες) 16gr αμίνες.. έτσι αυτό είναι ωραίο

Αλλά έχω 2 ερωτήσεις
1* πόσο φωσφορικό οξύ 85% χρειάζομαι για 10ml freebase ? @ αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το καταλάβω θέλω να μάθω αλλά αργότερα...

2* Υπάρχει ένας καλός τρόπος όχι σιδήρου pls για να p2p ?

Συγγνώμη για τα κακά αγγλικά μου και εισέπνευσα πάρα πολύ νομίζω ειρήνη !
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Btw απλά παίρνω την ελεύθερη βάση και την αποστάζω με ατμό παίρνει λίγο χρόνο αλλά μισώ την όξινη βάση και νομίζω ότι αυτό είναι καλύτερο δεν μπορώ να πω την απόδοση γιατί χρησιμοποίησα κάποια αμίνη για να καθαρίσω από μια αναγωγή leackart ...

και έτσι ρωτάω ρωτάω ένα άλλο πράγμα μπορώ να κάνω μεθυλαμίνη hcl υπάρχει τρόπος να παράγω μεθαμφεταμίνη σε μικρή κλίμακα ?
 

Attachments

  • As25LUnzeQ.jpg
    As25LUnzeQ.jpg
    2.4 MB · Views: 179

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Περίπου 5ml είναι περίπου για μια εντελώς καθαρή ελεύθερη βάση. Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσετε έναν δείκτη pH.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Κάνω αλλά έτσι έχω μια ένδειξη πόσο οξύ θα αναμείξω με μεθανόλη, οπότε τώρα ξέρω αυτό προσθέτω 5ml και ελέγχω με δοκιμαστικά ταξίδια όταν έχω σχεδόν προσθέσει όλο το οξύ/μεθανόλη.. κανονικά χρησιμοποιώ 30 λωρίδες γιατί το μισώ όταν πρέπει να ξεκινήσω από την αρχή.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Χρησιμοποιήστε μια ταινία επανειλημμένα, μεταφέροντας μια σταγόνα από το μείγμα σε μέρος της ταινίας.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Είχα αυτά τα έξοδα
ναι καλό id παρήγγειλα τώρα φτηνά αυτά 1 λωρίδα χαρτί λακτόζης.
Πριν είχα αυτά από την calroth πλαστικές λωρίδες με 4 μπλοκ.
 
Top