ΧΡΕΙΆΖΟΜΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΈΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΗΛΈΦΩΝΑ!

PabloEmilio

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 28, 2024
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Γεια σας παιδιά, έτσι χρειάζομαι πολύ τη βοήθειά σας και τις συμβουλές σας σχετικά με την επιχείρηση, έτσι θέλω να ξεκινήσω επιχείρηση με deaddrops στη χώρα μου στην αγορά telegram, έτσι χρειάζομαι τη γνώμη σας έχω κάποιες ερωτήσεις παρακαλώ βοηθήστε με

Τι είδους τηλέφωνα να χρησιμοποιήσω καλύτερα;

Θα πρέπει να αγοράσω τηλέφωνα από άλλη χώρα;

Θα πρέπει να αγοράσω κάρτες sim και από άλλη χώρα; (Για το διαδίκτυο)

Τι είδους vpn είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσω στην εργασία μου;

Πόσα τηλέφωνα πρέπει να αγοράσω; (Ένα για telegram άλλο για να κρατάω φωτογραφίες και τοποθεσίες πραγμάτων;)

Ποιο πορτοφόλι είναι καλύτερο και ασφαλέστερο;

Το πορτοφόλι που ανοίγει στο δικό του όνομα είναι ασφαλές;

Αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορείτε να κρατήσετε εκεί μια φωτογραφίες και τοποθεσίες που αν κάτι δεν πάει καλά με ένα κλικ να διαγράψετε τα πάντα;


ΟΠΟΙΑΔΉΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΉ ΣΑΣ ΒΟΉΘΕΙΑ ΘΑ ΕΊΜΑΙ ΠΟΛΎ ΕΥΓΝΏΜΩΝ ΑΔΕΛΦΟΊ
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
look Bro

κάθε τηλέφωνο με άκρη + 5 g
έχει κερκόπορτες ) Android IoS

κύριος τρόπος για να είσαι ασφαλής

Μην αποθηκεύετε / συγχρονίζετε τη λίστα επαφών
μην χρησιμοποιείτε την εσωτερική μνήμη
Μην τηλεφωνείτε
όχι κοινωνικά δίκτυα

μόνο jabber με κλειδιά κρυπτογράφησης 128bit PGP
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
ενημέρωση στο τελευταίο πακέτο ασφαλείας


Android 13 ή νεότερη έκδοση

IOS τελευταία έκδοση

ή χρησιμοποιήστε το cruptophone :)
 

PabloEmilio

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 28, 2024
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Ποιο από τα δύο είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσετε το Android ή το iOS;
 
View previous replies…

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
πυρήνας linux και στις δύο εκδόσεις
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
Το ICloud διαθέτει λαμπρή κρυπτογράφηση
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
αλλά νομίζω ότι η Huawei είναι πιο ασφαλής

Δεν έχουν υπηρεσίες Google.

περισσότερη ασφάλεια
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Μου αρέσει το mullvad ως VPN προς το παρόν (έχω αρχίσει να βαριέμαι λίγο να πέφτει, οπότε μπορεί να το αλλάξω).

Καλές υπηρεσίες ανταλλαγής μηνυμάτων είναι το Session, το signal και προσωπικά χρησιμοποιώ το XMPP... (Μπορεί να είμαι κουρασμένος από το Telegram μετά τη σύλληψη του CEO)

Θα χρησιμοποιούσα ένα πορτοφόλι XMR έναντι οποιουδήποτε πορτοφολιού BTC.
 

SimpleX

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Πρόκειται για ένα τεράστιο και πολύ περίπλοκο θέμα. Θα μπορούσα να γράψω ένα βιβλίο σχετικά, αλλά δεν έχω χρόνο. Εν ολίγοις - αν zo δεν ξέρετε τι είναι ένα IMSI και ένα IMEI και πώς να τα κρύψετε, και αν δεν ξέρετε τι είναι τα σιωπηλά pings, καλύτερα να αποφύγετε τα τηλέφωνα όλα μαζί. Χρησιμοποιήστε ασφαλή υπολογιστή linux για επικοινωνία.
Αν θέλετε ασφαλή τηλέφωνα, να είστε έτοιμοι να ξοδέψετε χρόνο για να μάθετε, χρόνο για να βρείτε τους σωστούς προμηθευτές τηλεφώνων και πολλά χρήματα. Ποτέ μην χρησιμοποιείτε εμπορικά τηλέφωνα της θήκης.
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
@SimpleX διαβάσατε τη θέση; Ο τύπος χρειάζεται πληροφορίες σχετικά με το ασφαλές τηλέφωνο όχι ότι δεν έχετε χρόνο να απαντήσετε αδελφέ.
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
χρήση τηλεφώνου
χρησιμοποιήστε οποιαδήποτε κάρτα sim φορέα εκμετάλλευσης που είναι καταχωρημένη για τυχαία δεδομένα. αν χρειάζεστε πραγματικά ανάγκη ίσως μπορώ να σας παρέχω κάτι ;) όλα εξαρτώνται από το τι κάνετε. χρησιμοποιήστε ένα σκοτεινό sim μόνο για msgs κειμένου και το δεύτερο για ψεύτικα δεδομένα, μην συνδέετε το σκοτεινό σας τηλέφωνο με εσάς προσωπικά σε οποιαδήποτε πηγή (mail, social, friends, family). χρησιμοποιήστε vpn πάνω από τη σύνδεση tor. Προσπαθήστε να ρυθμίσετε όλες τις σκοτεινές δραστηριότητές σας για να τις κάνετε από το ενημερωμένο λειτουργικό σύστημα Tails OS με τα δεδομένα του τηλεφώνου. μην χρησιμοποιείτε ποτέ KYC για σκοτεινά χρήματα πριν από το ξέπλυμα.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
72
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
ΑΝ πρέπει να χρησιμοποιήσετε ένα τηλέφωνο καθόλου η αντικατάσταση του λειτουργικού συστήματος με το graphene os (λειτουργεί μόνο σε pixel νομίζω) είναι ένα καλό μέρος για να ξεκινήσετε. Μου είπαν ότι το Purism Librem 5 θα ήταν ενδιαφέρον να το εξετάσετε. Να κάνεις επιχείρηση σε μια αγορά όμως, μόνο με tails os ή whonix. Η χρήση τηλεφώνου δεν είναι απλά καλή ιδέα γενικά, αλλά αν πρέπει να επικοινωνήσετε χρησιμοποιήστε κάτι σαν session, κατά προτίμηση όχι στο προσωπικό σας τηλέφωνο. Και αν πας οπουδήποτε για να κάνεις οποιαδήποτε συμφωνία εκτός της περιοχής σου, άφησε το πράγμα στο σπίτι. Ο καθένας έχει τους δικούς του τρόπους να κάνει τα πράγματα, αλλά αν είστε σαν εμένα και παρανοϊκός μόνο και μόνο επειδή, αφήνω την τοποθεσία, την κάμερα, το μικρόφωνο κλπ. απενεργοποιημένα ανά πάσα στιγμή και ενεργοποιώ τα δεδομένα και την άδεια για μια εφαρμογή ή οτιδήποτε άλλο μόνο όταν το χρησιμοποιώ εκείνη τη στιγμή.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Τηλέφωνα Blackberry 🤳 χωρίς αμφιβολία
 

Lakalatis88

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
5 $ από την Κίνα, 2G είναι το καλύτερο
BG4Axg7rcO
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
60
Reaction score
14
Points
8
imo. αυτά είναι καλά πράγματα για να έχεις + φυσικά μερικά μεταχειρισμένα ψεύτικα τηλέφωνα με eSIM.

SLU86QmjpO
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Ένα τηλέφωνο kali linux φαίνεται γλυκό. Αναρωτιέμαι πόσο εύχρηστο είναι ως τηλέφωνο.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
60
Reaction score
14
Points
8
Δεν δοκίμασα ακριβώς αυτό το παραπάνω αλλά άκουσα πολλές καλές γνώμες, και οι κριτικές φαίνεται να επιβεβαιώνουν είναι αξιοπρεπής συσκευή :)
Προσωπική προτίμηση πιο στιβαρό στυλ τηλέφωνα όπως CAT, Cubot ή Dodgee για μένα πρέπει να έχουν καθήκον και ηλίθιος απόδειξη στην αρχή ;)
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Φοβερό ευχαριστώ για την κοινοποίηση!
 
Top