εργαστηριακή ρύθμιση για σύνθεση 4-mmc αρχάριου

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, για περίπου δύο εβδομάδες έκανα ό,τι μπορούσα για να μάθω και να κατανοήσω τη σύνθεση για το 4-mmc. Τώρα, θέλω να στήσω το εργαστήριο και να προετοιμαστώ για την πρώτη μου σύνθεση σε χαμηλή κλίμακα. Ο κατάλογος των εξαρτημάτων μου είναι: εργαστηριακά σκεύη ασφαλείας, χωνιά σταγόνων, μαγνητικός αναδευτήρας, μια φιάλη στρογγυλού πυθμένα (2L στην περίπτωσή μου σε χαμηλή κλίμακα), συμπυκνωτής, χωνί buchner, ποτήρια ζέσεως, λωρίδες ph, αντλία κενού και θάλαμος, διαχωριστικό χωνί και γυαλί pyrex. Μήπως μου ξέφυγε κάτι; Και μήπως έχετε και κάποιες καλές συμβουλές για να ξεκινήσετε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Είσαι ο τρίτος τύπος αυτή την εβδομάδα μέχρι στιγμής που ρωτάει αυτό το ερώτημα. Υπάρχουν άνθρωποι που το κάνουν αυτό σε μπουκάλια ποπ στο δάσος. Τι χρειάζεται κανείς πραγματικά; Τίποτα από αυτά, πραγματικά. Σκεφτείτε το εξής: ένα διαχωριστικό χωνί μοιάζει με εξοπλισμό χημείας, αλλά μια σακούλα με φερμουάρ που κόβετε τη γωνία και την πετάτε μοιάζει με διφορούμενα σκουπίδια. Μια φιάλη 2 λίτρων με στρογγυλό πάτο μοιάζει με γυαλί χημείας, αλλά ένα μπουκάλι αναψυκτικού 2 λίτρων μοιάζει με διφορούμενα σκουπίδια.....
 

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Αρκετά ενδιαφέρουσα προοπτική. Καλή σας μέρα
 

weknowwegood

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Apr 27, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Συμφωνώ 100%, κρατήστε το απλό!
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
193
Reaction score
83
Points
28
Deals
9
Εάν έχετε ήδη εξοπλισμό i d προτείνω
50, 100, 200, 400, 800 ποτήρια ζέσεως
και ποτήρια ζέσεως 1000, 2000 ml ευρέως τύπου

2x κουτάλι-σπάτουλα

θερμόμετρο :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Σίγουρα θα θελήσετε ένα χωνί buchner get fine frit. Κάποιες γυάλινες πιπέτες είναι εύχρηστες. Χρειάζεστε κάποια δοχεία με βίδα στα παιδιά, γυάλινα. Ένα συμπυκνωτή Alihn για την παλινδρόμηση. Ξεφορτωθείτε τα πλαστικά κλιπ kek, σπάνε γρήγορα πάρτε κάποιο σωλήνα βαρέως τοιχώματος γιατί αυτό που έρχεται σε ένα κιτ καταρρέει εύκολα υπό κενό, αλλά μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για το νερό του συμπυκνωτή. Μια αντλία ενυδρείου για την άντληση του νερού ( ή του αναρροφητήρα) ράβδοι ανάδευσης
 
Top