Το άβαταρ μου

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Ψηλά το κεφάλι, μου είπαν να προσπαθήσω να είμαι ενεργός στο φόρουμ, και λίγη παράνοια για το τι μπορεί να σκέφτονται οι άνθρωποι γι' αυτό, που ρίχτηκε για καλό σκοπό, με έκανε να γράψω αυτή τη θέση!

Ήμουν ένα χοντρό παιδί, το ναρκωτικό μου ήταν η ζάχαρη. Τότε μια μέρα ήρθε στην τάξη μας ένας αξιωματικός της Δ.Α.Ρ.Ε. Μας μοίρασε αυτοκόλλητα με αυτό το γλυκό λογότυπο, έκανε ένα-δυο φύλλα εργασίας μαζί μας και μετά μας έδειξε ένα σωρό ναρκωτικά.

Πριν από εκείνη τη μέρα δεν είχα σκεφτεί ποτέ να κάνω χρήση "ναρκωτικών". Από εκείνη τη μέρα όμως η περιέργειά μου άνθισε σε ένα υπέροχο δέντρο ναρκωτικών.

Έχω να ευχαριστήσω το D.A.R.E. που βρίσκομαι σήμερα εδώ σε αυτόν τον ιστότοπο και ήθελα να εκφράσω τις ευχαριστίες μου μέσω του avatar μου.

Σας ευχαριστώ D.A.R.E. που διδάξατε στα χοντρά παιδιά ότι υπάρχουν και άλλα ναρκωτικά εκεί έξω! 💊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
αυτό είναι τόσο αληθινό, εγώ κυριολεκτικά μπήκα στα ναρκωτικά επειδή όταν ήμουν πολύ μικρός ο πατέρας μου μου έλεγε για τη χρήση ναρκωτικών που έκανε και πως δεν έπρεπε ΠΟΤΕ να κάνω ναρκωτικά, αλλά επειδή ήμουν καθυστερημένο παιδί, το μόνο που πήρα από αυτό ήταν "αν κάνεις LSD μπορείς να δεις όμορφα χρώματα" και από τότε ήμουν αποφασισμένος να κάνω ναρκωτικά. μου δόθηκε όμως η ευκαιρία μόνο όταν ήμουν στο λύκειο

άρχισα να καπνίζω τσιγάρα στο γυμνάσιο σε μια προσπάθεια να φαίνομαι κουλ, αλλά το έκοψα στο λύκειο γιατί δεν θέλω να πάθω καρκίνο του πνεύμονα + άρχισα να κάνω stims και να καπνίζω χόρτο που είναι πολύ καλύτερα
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
lol ξεφύγατε από το θηρίο του καπνού, δυστυχώς για μένα, το ζιζάνιο και ο καπνός είναι πάρα πολύ καλά μαζί.

Τα παιδιά είναι παράξενα, αντιληπτικά σαν γαμημένα, αλλά και συμπεριφέρονται εντελώς καθυστερημένα τις περισσότερες φορές

Είχα ακούσει πολλές φορές το ρητό "μην παίρνεις ναρκωτικά" μέχρι εκείνη τη στιγμή της ζωής μου. Το D.A.R.E. ήταν η πρώτη φορά που 'είδα' κάποτε τους στενούς μου φίλους, και ο τρόπος που μας εξηγούσαν ήταν πολύ μπερδεμένος για έναν μικρό χοντρό: 'Τα ναρκωτικά είναι υπέροχα και καταπληκτικά ΑΛΛΑ σε κάνουν τεμπέλη μαλάκα! μην τα παίρνεις! Τώρα εδώ είναι πόσο καιρό μπορείτε να περιμένετε να διαρκέσει ένα ταξίδι με LSD (αν σας δώσουν κατά λάθος μια δόση)'

Το διαδίκτυο έχει ανοίξει πολλές πόρτες, το TOR ανοίγει πολύ περισσότερες, πάρτε μερικά ναρκωτικά!!! ;)
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
ναι, ο τρόπος με τον οποίο εξηγούνται τα ναρκωτικά r 2 παιδιά είναι φρικτός. λέγοντάς τους "μην κάνετε ναρκωτικά παιδιά" απλά τα κάνει περίεργα. εξηγήστε τα ναρκωτικά, εξηγήστε τις επιπτώσεις, αφήστε τα να πάρουν την απόφαση μόνα τους. λέγοντάς τους να κάνουν το ένα ή το άλλο πράγμα θα τα επηρεάσει είτε έτσι είτε αλλιώς. η ενημέρωση και η μείωση της βλάβης είναι σημαντική και πιο αποτελεσματική από το να τους πούμε απλά να μην κάνουν ναρκωτικά

και συμφωνώ, το διαδίκτυο είναι ένα μαγικό μέρος όπου όλα είναι δυνατά. ;)
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Εσείς οι δύο είστε ένα παράδειγμα όταν είστε έφηβοι σε κίνδυνο και παίρνετε περισσότερες σχολικές πληροφορίες για τις επιπτώσεις των ναρκωτικών, ενδιαφέρεστε περισσότερο να κάνετε ναρκωτικά. Λοιπόν, ήμουν και εγώ λίγο σε κίνδυνο τότε, αλλά νομίζω σε γενικές γραμμές. 1, δεν ήμουν τόσο πρόθυμος να κάνω ναρκωτικά λόγω των προφανών μειονεκτημάτων και η ποινή ήταν το πιο απωθητικό για μένα. 2. Με ενδιέφερε περισσότερο να γίνω πλούσιος (εκτός από την εκπαίδευση μου στον κόσμο και την αντοχή) και μετά να κάνω ό,τι θέλω, και το να είμαι έμπορος ναρκωτικών ήταν μια πολύ συναρπαστική δουλειά και να παίρνω τα χημικά μου κορίτσια. 3. Υπάρχει ένα μεγάλο πρόβλημα ναρκωτικών με πάρα πολλούς κακούς ανθρώπους που κάνουν κακό έγκλημα για δουλειές ή εθισμό. 4... Πρέπει να το νομιμοποιήσετε για να ενημερωθείτε με πολλές πληροφορίες για τις επιπτώσεις των ναρκωτικών.Αλλά το να παίρνετε πολλά ναρκωτικά σε νεαρή ηλικία δεν είναι η καλύτερη επιλογή όταν μεγαλώνετε για να συνεισφέρετε. Οι περισσότεροι ναρκομανείς είναι χαμηλόμισθοι που πληρώνουν ακριβά για τα σκουπίδια του δρόμου. Αν είναι ανοιχτοί στη χρήση σκληρών ναρκωτικών - καίγονται στα περισσότερα μάτια και θεωρούνται εγκληματίες. Τα ναρκωτικά κάνουν τη συμπεριφορά τους μάλλον αδίστακτη ναι είναι σε μια βόλτα με το αίσθημα του εγώ και σας εξαπατούν. Αυτά τα κυρίαρχα αποβράσματα στήνουν το σκηνικό των ναρκωτικών ενός κοινωνικού πολέμου και τρομάζουν τους κανονικούς. Αυτός είναι ο λόγος που η ανθρωπότητα ούτε καν στις καλύτερες χώρες δεν είναι έτοιμη για πραγματική ελευθερία🗽libertarianizm για transhumanizm🚀
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Συμφωνώ ότι υπήρξε ένα "σημείο μεταστροφής": "τα ναρκωτικά είναι κακά; χμ'οκ;" -τους πιστεύω "τα ναρκωτικά σε κάνουν φρικτό άνθρωπο" -εγώ- "α, καλύτερα να μείνω μακριά τότε" -φεύγω και κάνω καριέρα, προσπαθώ να τα καταφέρω καθώς γίνομαι όλο και περισσότερο κηφήνας της κοινωνίας. Σε αυτό το σημείο της ζωής είναι που το μάντρα "τα ναρκωτικά είναι κακά" τελικά αμφισβητείται: "είναι πραγματικά ΤΟΣΟ κακά;" Νομίζω ότι η απάντηση είναι όχι, η θεωρία του "σφυροδρέπανου" που απλά λέει σε όλους ότι είναι κακό και δεν πρέπει ποτέ να μιλάμε γι' αυτό, απλά μας κάνει πιο περίεργους.
Δεν γίνονται αρκετές συζητήσεις.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Ώρα για μια αλλαγή, Αυτό το νέο που δούλεψα με τους Δίδυμους και είναι πολύ ωραίο για να μην το χρησιμοποιήσω, οπότε για την ιστορία: η φωτογραφία του προφίλ μου ήταν το λογότυπο της D.A.R.E. αλλά όχι πια...
 
Top