ψευδοεφεδρίνη meth μέθοδοι παρασκευής;

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Χρειάζομαι την ευκολότερη δυνατή μέθοδο παρασκευής μικρών-μεσαίων ποσοτήτων, κατά προτίμηση με χρήση ψευδοεφεδρίνης.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Είναι η ίδια D-μεθαμφεταμίνη που προκύπτει από την ψευδοεφεδρίνη; Θυμάμαι ότι κάποτε το έψαξα αυτό και κατέληξα στο εξής συμπέρασμα. Είναι ισομερή μεταξύ τους από την ομάδα -ΟΗ και αυτή μειώνεται κατά τη μετατροπή τους σε μεθαμφεταμίνη. Οπότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί και το ένα και το άλλο και να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Νομίζω ότι θα λάβετε ρακεμικό μείγμα.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Είναι ισομερή μεταξύ τους, αλλά υπάρχουν δύο στερεοκέντρα και το ένα που διαφέρουν ανάγεται σε Η, οπότε δεν λειτουργεί πλέον ως στερεοκέντρο (υπάρχουν μόνο 2 ισομερή της μεθαμφεταμίνης και όχι 4 όπως της εφεδρίνης). Σε ένα σημείο είχα εμμονή να βρω την απάντηση σε αυτό το ερώτημα, απλά από περιέργεια και παραδόξως δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες στο διαδίκτυο. Οι περισσότερες πληροφορίες είναι αναξιόπιστες αναφορές χρηστών κ.λπ.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Οι εικόνες με έκαναν να καταλάβω βλέπε παρακάτω. Και ήταν λογικό με την έννοια ότι αυτά είναι τα μόρια με πιο έντονη επίδραση στο κεντρικό νευρικό σύστημα. Τα άλλα έως ισομερή της εφεδρίνης δεν είναι καθόλου αποτελεσματικά.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Τα μόρια μπορεί να αλλάξουν οπτική δομή μετά από αντίδραση αναγωγής για να αποκτήσουν πιο ενεργειακά σταθερή μορφή. Νομίζω ότι θα λάβετε ρακεμικό διάλυμα μεθαμφεταμίνης όπως και στον άλλο τρόπο σύνθεσης με τον παραπάνω λόγο. Αλλά είναι απλώς η δική μου υπόθεση ως οργανικός χημικός.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Θα μπορούσε να είναι, ο μόνος τρόπος για να το διαπιστώσετε είναι με το πείραμα, αλλά δυστυχώς δεν είμαι ακόμα αρκετά καλός χημικός. Ίσως κάποιος να το έχει δοκιμάσει αυτό εδώ; Χρησιμοποιείτε πολωσίμετρο για να ελέγξετε την περιστροφή; Π.χ. μετά την περιγραφή σας για την πατέντα του Nabenhauer;
 
Top