Question Η μωβ μεθαμφεταμίνη γίνεται πράσινη μετά από θέρμανση..

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ο φίλος μου αγόρασε χθες μοβ σκόνη μεθαμφεταμίνης, (ναι, είμαι σίγουρος ότι είναι μεθαμφεταμίνη) και αφού καπνίσαμε σε πίπα αυτές οι κηλίδες μεθαμφεταμίνης μετατρέπονται με τον καιρό σε πράσινες... Τα αποτελέσματα ήταν αρκετά εκπληκτικά...
Αλλά θέλω να ξέρω από ποιες πρόδρομες ουσίες παρασκευάζεται αυτή η μεθαμφεταμίνη. Δεν θέλω να φτιάξω μωβ μεθαμφεταμίνη αλλά για την περιέργειά μου κάποιος ειδικός εδώ μπορεί να δημοσιεύσει την απάντηση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας;)
 

Attachments

  • MpAlreo1iT.png
    MpAlreo1iT.png
    2.4 MB · Views: 47
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Υποθέτω ότι, όπως και σε άλλες μεθ. P2P ή εφεδρίνη. Το χρώμα είναι 99% πιθανόν να είναι χρωστική τροφίμων.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Εντάξει, αλλά πώς μπορεί να αλλάξει χρώμα;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Έκθεση στον αέρα, αποσύνθεση σε θερμοκρασία. Δεν είμαι σίγουρος.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Είναι ενδιαφέρον για το αδύναμο μυαλό μου ότι αυτά τα χρώματα μου θυμίζουν το χαρτί λάκμου. Έχω παρατηρήσει ότι κάτω από υπεριώδες φως το meth ανθίζει ελαφρώς ροζ, αλλά όταν βραχεί γίνεται πράσινο. Υποθέτω ότι πρόκειται για διάσταση, η οποία τυχαίνει να μοιάζει σχεδόν ακριβώς με τις αντιδράσεις όξινων αλάτων/βάσεων στο χαρτί λάκμου. Υποθέτω ότι κατά τη διάσταση η μεθαδόνη θα έχανε το cl και θα κρατούσε το h. Και η αποπρωτονίωση θα έπαιρνε το H+ και το Cl-;
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Χθες ρώτησα έναν παλιό κατασκευαστή μεθαμφεταμίνης και μου είπε ότι αυτό είναι μάλλον από HCl και cl σε νερό.
Αλλά δεν εξηγεί γιατί αυτό είχε αλλάξει χρώμα μετά από ~140C°
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
@HerrHaber Αναρωτιόμουν τις προάλλες στον εαυτό μου, ας πούμε ότι έχω λίγη κοκαΐνη hcl σε λίγο νερό. Είναι κοκαΐνη +1
Υποθέτω ότι είστε εξοικειωμένοι με τη σύμβαση +1. Δηλαδή η διαλυμένη κοκαΐνη μου είναι το ίδιο ευαίσθητο μόριο με τη βασική κοκαΐνη, επειδή έχασε το cl- της ή μήπως διατηρώντας το πρωτόνιο κάπου το προτάσσεται;
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Πίσω λοιπόν στην εποχή που όλα τα χάπια μπορούσαν να τραβηχτούν μόνο με νερό τα Western Family Histatabs θα έφτιαχναν μεθαμφεταμίνη που γινόταν έντονα πράσινη όταν έσπαγε πίσω σε ένα πιπέρι. Αυτό οφειλόταν στις ισταμίνες που μεταφέρονταν στο νερό. ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Actifed νερό τράβηξε θα σπάσει πίσω σχεδόν highlighter μπλε!!!
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ναι! Αυτό συνέβη πραγματικά!
 
Top