Δημοσιογράφοι του Reuters

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Πριν από μία ώρα, το Φόρουμ έλαβε το ακόλουθο αίτημα μέσω του συστήματος εισιτηρίων:


Είμαι απίστευτα θυμωμένος! Και εδώ είναι τα σχόλιά μου:
1. Πρέπει να είστε πολύ κακόβουλος και κακοπροαίρετος άνθρωπος για να ετοιμάσετε υλικό ενός έτους σχετικά με το BB Forum μας, και στη συνέχεια να ζητήσετε ένα σχόλιο μια Κυριακή που πιθανώς δεν θα ήμουν εδώ. Και να μου δίνετε λιγότερο από 24 ώρες για να υποβάλω ένα σχόλιο. Προφανώς, η όλη λογική είναι ότι απλά δεν θα έχω χρόνο να το διαβάσω και να απαντήσω εγκαίρως.
2. Όταν απευθύνεσαι ως επίσημος, πρέπει να συστήνεσαι. Δώστε το όνομα και το επώνυμό σας, ώστε να μπορώ να σας επαληθεύσω ως πραγματικό δημοσιογράφο.
3. Πρέπει να δώσετε έναν εταιρικό λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του τομέα του πρακτορείου σας.

Αν εξακολουθείτε να θέλετε συνέντευξη και απαντήσεις στις ερωτήσεις σας, είμαι ευτυχής να σας τις δώσω, αλλά πρέπει να ακολουθήσετε αυτούς τους απλούς και ξεκάθαρους κανόνες δημοσιογραφικής δεοντολογίας. Το δημοσιεύω αυτό δημοσίως επειδή καταλαβαίνω τον τόνο του άρθρου σας. Αμφισβητώ την αμεροληψία της δημοσιογραφίας του Reuters και απαιτώ από τον συντάκτη ενός μελλοντικού άρθρου να προσέλθει για σχόλια μετά τη δημοσίευση του άρθρου.


UPD:https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
Last edited:

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Για άλλη μια φορά η παλιά σοφία "Όσο κι αν μισείς τα μέσα ενημέρωσης, δεν τα μισείς αρκετά" επιβεβαιώνεται ότι είναι σωστή. Το να επιτρέπετε λιγότερο από 24 ώρες φαίνεται να είναι ένα συνηθισμένο τέχνασμα μεταξύ των παλαιών μέσων ενημέρωσης που τους επιτρέπει να ισχυρίζονται ότι "απευθυνθήκαμε στο BBGate αλλά δεν λάβαμε καμία απάντηση" είναι τεχνικά σωστό.

Κατά ειρωνικό τρόπο, ο πόλεμος κατά των ναρκωτικών προκάλεσε το πρόβλημα της φαιντανύλης. Και κυνηγώντας τη φαιντανύλη, τα μέσα ενημέρωσης και οι υπηρεσίες επιβολής του νόμου προκάλεσαν κάτι ακόμη χειρότερο. Νιταζένια. Θα μάθεις ποτέ, Ρόιτερς;

Υπάρχει όμως και κάτι θετικό σε αυτή την ιστορία. Το Reuters επιβεβαίωσε ότι το BBGate είναι μια νόμιμη και ασφαλής αγορά με πωλητές που παραδίδουν προϊόντα υψηλής ποιότητας όπως διαφημίζονται. Θα κάνω την πρώτη μου παραγγελία τις επόμενες ημέρες.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Στο φόρουμ δηλώνεται δημοσίως ότι οποιαδήποτε πληροφορία σε ιδιωτικές συνομιλίες διατηρείται για διάστημα όχι μεγαλύτερο των 90 ημερών, και στη συνέχεια όλα διαγράφονται. Δεν μπορώ καν να επαληθεύσω τι αγόρασαν και από ποιον.
 
Last edited by a moderator:

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Τυπική τακτική των μέσων ενημέρωσης, έχει 328 ημέρες για να προβεί σε επιχειρηματολογία δίνει στον εναγόμενο 1 ημέρα για να προβεί σε αντίκρουση. Στο μυαλό μου έρχεται η φράση "Κανόνες για σένα αλλά όχι για μένα ".
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Ας μην ξεχνάμε από πού ξεκίνησε η κρίση των οπιοειδών είναι πολύ εύκολο να κατηγορήσετε έναν ιστότοπο και μια εταιρεία στην άλλη άκρη του κόσμου για τα προβλήματά σας, αλλά ήταν η Μεγάλη Φαρμακευτική που έκανε τους πάντες να εθιστούν στην οξυκωδόνη, η οποία πλήρωνε χημικούς και γιατρούς για τις πειστικές αναφορές τους. Μαζί με τους πολιτικούς που έκαναν τα στραβά μάτια ενώ οι τσέπες τους γέμιζαν... Ελπίζω το Reuters να απευθυνθεί και σε αυτές τις οντότητες και να ζητήσει ένα σχόλιο για το άρθρο.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Ναι, αλλά το θέμα είναι ότι μπορούσες να εμπιστευτείς αυτό που έπαιρνες, επειδή οι περισσότεροι άνθρωποι έπαιρναν κουβάδες από τις κλινικές πόνου.

Επίσης, φαίνεται ότι πολλοί από τους θανάτους από υπερβολική δόση θα έπρεπε να θεωρούνται τουλάχιστον ανθρωποκτονία από αμέλεια, επειδή τα θύματα έλεγαν ψέματα για το τι έπαιρναν.

Έχω έναν φίλο που είναι μακροχρόνιος χρήστης ηρωίνης- ένας από αυτούς τους τύπους που είναι σε θέση να διατηρήσουν μια φυσιολογική ζωή και καριέρα προφανώς. Αν του έλεγες ότι ήταν ενισχυμένη με φαιντανύλη θα ήταν σύμφωνος και θα έδινε σωστή δόση στον εαυτό του- αλλά τον Φεβρουάριο του 2023 αγόρασε ένα κιτ κομμένο με υψηλό ποσοστό φαιντανύλης και δεν του το είπαν.

Πιστεύει ότι δεν πέθανε λόγω της ανοχής του, αλλά ήταν σε μηχανική υποστήριξη και έπρεπε να χρησιμοποιεί αναπηρικό καροτσάκι και στη συνέχεια περπατούσε για περίπου οκτώ μήνες- χρειάστηκαν δύο μήνες για να καταλάβει κανείς τι έλεγε.

Οι πολιτικοί είναι κινούμενες μελέτες περίπτωσης του φαινομένου Dunning-Kruger, και με σκοτώνει που πάντα νομίζουν ότι είναι τόσο έξυπνοι, αλλά αγνοούν εντελώς τον νόμο των απρόβλεπτων συνεπειών. Στη συνέχεια, φυσικά η ομοσπονδιακή αστυνομία DEA, FBI, ATF, κ.λπ. δέχονται με χαρά τις διευρυμένες εξουσίες και προϋπολογισμούς.

Φίλε... φαίνεται σαν να μιλάω πάντα για τα ίδια πράγματα.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Εάν για τον ίδιο τον ιστότοπο ενός φόρουμ λέγονται ψέματα, δηλαδή γίνονται ψευδείς και επιζήμιες δηλώσεις σχετικά με το φόρουμ ή τις λειτουργίες του, αυτό θα μπορούσε ενδεχομένως να συνιστά δυσφήμιση.

Ο χειρισμός κατηγοριών δυσφήμισης κατά ενός φόρουμ απαιτεί μια προληπτική προσέγγιση που εξισορροπεί τις νομικές εκτιμήσεις με αποτελεσματικές στρατηγικές επικοινωνίας και συντονισμού για την προστασία της φήμης και της ακεραιότητας του φόρουμ.

Η επιχειρηματική δυσφήμιση μπορεί να λάβει τη μορφή συκοφαντικής δυσφήμισης (προφορικές ψευδείς δηλώσεις) ή συκοφαντικής δυσφήμισης (γραπτές ή δημοσιευμένες ψευδείς δηλώσεις). Οι επιχειρήσεις μπορούν να κινηθούν νομικά εναντίον όσων κάνουν ψευδείς και επιζήμιες δηλώσεις που βλάπτουν τη φήμη και τα επιχειρηματικά τους συμφέροντα.

Έκδοση δημόσιας απάντησης: Αντιμετώπιση των ψευδών δηλώσεων δημοσίως στο φόρουμ ή μέσω άλλων διαύλων επικοινωνίας για την αποσαφήνιση της αλήθειας και τη διόρθωση της παραπληροφόρησης.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
"Το Reuters ρώτησε τον διαχειριστή του bbforum @HEISENBERG "ξέρει η μαμά σου ότι είσαι γκέι;". Δεν λάβαμε απάντηση".
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
The Pirate Bay
παρέμεινε σε απευθείας σύνδεση χάρη στην τεχνική ανθεκτικότητα, την ανώνυμη φιλοξενία, τους νομικούς ελιγμούς, την υποστήριξη ακτιβιστών και την παγκόσμια, αποκεντρωμένη φύση του, παρά τις επανειλημμένες προσπάθειες να το κλείσουν.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Δεν μοιάζει με μια ιστορία που θα αναφωνήσει τους επαίνους του φόρουμ. Καλή τύχη με τη συνέντευξη.
 

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Αυτού του είδους οι καταστάσεις συμβαίνουν πολύ περισσότερο απ' ό,τι φανταζόμαστε, είναι πραγματικά μια σκόπιμη στρατηγική που χρησιμοποιείται από πολλούς δημοσιογράφους.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Στέκομαι απόλυτα σε αυτό: "Δεν πρόκειται για μερικά κακά μήλα, αλλά μάλλον για το παράδειγμα ενός στροβιλισμένου βόθρου από ανυπόληπτους δειλούς με μια χούφτα εξαιρέσεις που έχουν μπει στο μείγμα. Αυτή είναι η σύγχρονη δημοσιογραφία, μια δουλειά που μεταμφιέζεται σε επάγγελμα, και απέχει από την αξιοπρέπεια όσο είναι δυνατόν να φανταστεί κανείς".

και: "Αυτός ή αυτή θα εκπροσωπεί σχεδόν πάντοτε την ατζέντα του ιδιοκτήτη και συνήθως θα έχει μια εκ των προτέρων προετοιμασμένη αφήγηση για να ακολουθήσει".

και: "Η ψυχρή πραγματικότητα είναι ότι στη σύγχρονη εποχή η τέταρτη εξουσία λειτουργεί ουσιαστικά ως υπουργείο προπαγάνδας".

Μεγάλη έκδοση: https: //dmtrott.substack.com/p/the-ministry-of-propaganda-journalists"

Δεν έχω ιδέα πώς αυτοί οι άνθρωποι κοιμούνται τη νύχτα έχοντας περάσει την ημέρα τους διαστρεβλώνοντας την αλήθεια για να πληρώσουν την επιταγή τους.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Κοιμούνται ήσυχοι- σίγουροι για τη δικαιοσύνη τους, χλευάζοντας εκείνους που απλώς αναφέρουν τα γεγονότα, έχουν επίγνωση του πόσο ξεχωριστοί είναι, με γνώμονα να κάνουν τη διαφορά, είναι το βάρος τους να βοηθήσουν τους άλλους να καταλάβουν πώς να ζήσουν.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
"Από όλες τις τυραννίες, μια τυραννία που ασκείται ειλικρινά για το καλό των θυμάτων της μπορεί να είναι η πιο καταπιεστική. Θα ήταν προτιμότερο να ζει κανείς κάτω από ληστές βαρόνους παρά κάτω από παντοδύναμους ηθικούς επιτηδευμένους. Η σκληρότητα του ληστρικού βαρόνου μπορεί μερικές φορές να κοιμηθεί, ο έρωτάς του μπορεί κάποια στιγμή να κορεστεί- αλλά εκείνοι που μας βασανίζουν για το δικό μας καλό θα μας βασανίζουν χωρίς τέλος, γιατί το κάνουν με την έγκριση της συνείδησής τους." - C.S. Lewis
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Δεν είναι περίεργο που έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα να βρω αντιδραστήρια για να φτιάξω NOT fent.. Ευχαριστώ Reuters!...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Αισθάνομαι ότι πρέπει να σχολιάσω αυτό σε μια δήλωση μίας πρότασης: "παρακαλώ εξηγήστε πώς η φαιντανύλη έκανε περισσότερο κακό παρά έσωσε ζωές από την ανακούφιση του χειρουργικού πόνου σε πολύ μεγαλύτερο αριθμό από τους εθισμένους που δεν είναι σε καμία περίπτωση αθώοι, εκτός αν γεννήθηκαν εθισμένοι". Αυτό είναι ένα παλαιότερο: "Αν η λήψη ναρκωτικών είναι επιβλαβής και το ίδιο και η υπερκατανάλωση τροφής τότε γιατί ξοδεύονται τεράστια ποσά στο κυνήγι των εμπόρων ναρκωτικών αλλά κανένα φαστ φουντ δεν εφάρμοσε ποτέ στενότερες πόρτες στο εστιατόριό του;"
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Θα μπορούσατε να είχατε απαντήσει με μια ευγενική εκδοχή της δήλωσης που κάνατε εδώ. Για να δώσετε ουσιαστικά στον αναγνώστη να καταλάβει ότι δεν κρύβεστε, αλλά δεν σας δόθηκε επαρκής χρόνος για να απαντήσετε.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Το fent δεν είναι απαγορευμένο στο φόρουμ ;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας.
Η φεντανύλη, τα ισομερή και τα ανάλογα της απαγορεύεται να διαπραγματεύονται στο BB Forum.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Είμαι υπέρ της ελευθερίας, της αυτονομίας κ.λπ. Αλλά όλα πρέπει να έχουν μια ισορροπία. Νομίζω ότι το fentanyyl είναι αυτή η ισορροπία. Πιστεύω επίσης ακράδαντα ότι τα επικίνδυνα ναρκωτικά είναι μια άμεση αντίδραση σε αυτόν τον ηλίθιο πόλεμο κατά των ναρκωτικών. Κοκαΐνη, μαμά, ηρωίνη. Συνήθιζαν να είναι πολύ καλύτερα, πολύ ασφαλέστερα. Τώρα έχουμε τόνους ή άθλια μείγματα ναρκωτικών και όλα έχουν φεντανύλιο μέσα.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Θα ήθελα να ακούσω μια ενημέρωση αν σας στείλει μήνυμα πίσω
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
KpO9tVd2l0
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Τίποτα δεν αλλάζει. Δεν θέλουν τα σχόλιά μας, αν θέλουν να μιλήσουν, είμαι πάντα έτοιμος, αλλά δεν είμαι έτοιμος να επικοινωνήσω με τη μορφή - "Έχετε 2 λεπτά για να δώσετε μια απάντηση"
Επιπλέον, ζούμε σε διαφορετικές ζώνες ώρας.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Τι γλοιώδης τρόπος άσκησης της δημοσιογραφίας. Αυτό όμως φαίνεται να είναι το πρότυπο για πολλούς δημοσιογράφους σήμερα. Είμαι βέβαιος ότι έχει μια κλίση που σκοπεύει να δημοσιεύσει
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Θα ήθελα να μάθω γιατί χρειάζεται τις πληροφορίες τόσο γρήγορα. Θα υποπτευόμουν ότι είναι δύσκολο να δημοσιεύσει την ιστορία χωρίς τη δική σας πλευρά
 
Top