Δοκιμές Safrole και NABH4

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Εντάξει, γεια σας παιδιά, καιρό δεν τα είπαμε, μου λείψατε όλοι σας φυσικά, απλά ήμουν απασχολημένος με το να σχεδιάζω και να δολοπλοκώ, ξέρετε, να καταστρώνω πράγματα...

Έχω λοιπόν δύο θέματα και δεν ξέρω αν είμαι τόσο καταπονημένος που δεν μπορώ να βρω μια αξιοπρεπή λύση σε αυτά μόνος μου Ή αν αυτά τα πεδία είναι τελείως καινούργια για μένα οπότε ίσως δεν ξέρω καν ΠΟΥ να ψάξω...

Εν πάση περιπτώσει, εδώ πηγαίνει:

1. SAFROLE αποσταγμένο κλασματικά από φυτικά έλαια
Τα κλάσματα ήρθαν κάπου γύρω στους 232-236C και συνδυάστηκαν, ωστόσο δεν υπάρχει η έντονη μυρωδιά που έχω συνηθίσει δυστυχώς. Φαίνεται ένα διαυγές έλαιο, με μια ελαφριά κίτρινη απόχρωση, ήμουν πολύ προσεκτικός για να αποστάξει κλασματικά μακριά όλα τα άλλα..
Γνωρίζω για την κατάψυξη της σαφρόλης στους -12C (ευχαριστώ erowid), ωστόσο δεν έχω προς το παρόν καταψύκτη στη διάθεσή μου για να δω τι είδους κρύσταλλοι αρχίζουν να βγαίνουν, υπάρχουν χημικές δοκιμές που να μπορούν να μου δώσουν μια σίγουρη απάντηση αν αυτό που πήρα είναι όντως σαφρόλη χωρίς να το εξετάσω μέσω GC, εκτός από το σημείο βρασμού;

2. NABH4, είμαι αρκετά σίγουρος ότι μόλις με εξαπάτησαν για ένα κιλό, είτε αυτό είτε ξέχασα ξαφνικά πώς να το χρησιμοποιώ αφού το έχω χρησιμοποιήσει ήδη πολλές φορές. Απλά δεν λειτούργησε. Θα μπορούσε να είναι ότι υποβαθμίστηκε, αφού φαίνεται ότι ο πωλητής άφησε το νερό να δεσμευτεί έντονα στην ένωση; Αν ναι, πώς θα μπορούσα να ελέγξω την καθαρότητα του βοροϋδρίτη νατρίου;

Ευχαριστώ και σε όσους μου δώσουν τις απαντήσεις που χρειάζομαι, θα διαλέξω τους καλύτερους και θα προσφέρω τον εαυτό μου ως μεσάζοντα αν ποτέ χρειαστούν κάτι, μπορώ να τους το βρω φθηνά και μπορώ να το στείλω οπουδήποτε εντός της ΕΕ. Έχω ήδη πρόσβαση σε μερικούς τεράστιους προμηθευτές χημικών, πρόκειται να ξεκινήσω σύντομα τη δική μου αποθήκη χημικών, οπότε βοηθήστε με και θα σας βοηθήσω κι εγώ αν θέλετε.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1. Πυκνότητα, ίσως;
2. Εδώ δεν μπορώ να σχολιάσω παρά μόνο το γεγονός ότι άκουσα ότι κάποιοι πωλητές από την Κίνα μπορεί να είναι χτυπημένοι ή άστοχοι με τη φρεσκάδα του υδροβορικού. έχει σημείο τήξης 400C, μπορείτε να το μετρήσετε αν είστε εξοπλισμένοι.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
ο βορειοϋδρίτης (όπως και κάθε άλλος υδρίτης) είναι ευαίσθητος στην υγρασία και το να βραχεί θα με αναστατώσει εντελώς, αφού δεν είναι δυνατόν να αποδίδει ούτε κατά διάνοια αυτό που περιμένω...
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Γεια σας Loki.........Έχω ένα παρόμοιο θέμα όπου δεν είμαι σίγουρος αν ένα αγορασμένο μαλακία Sassafras από το διαδίκτυο (για άλλη μια φορά). Έχεις βρει ποτέ ένα εργαστήριο για να στείλεις τα πράγματα για αληθινό επαγγελματικό έλεγχο;
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Α, οπότε για όποιον έχει παρόμοια προβλήματα στο μέλλον, κατέληξα να συμβουλευτώ μια πραγματική εταιρεία που πραγματοποίησε για μένα μια ανάλυση ποιότητας του NaBH4. Αν όμως το δικό σας NaBH4 φαίνεται περίεργο, θα μπορούσε να οφείλεται στο ότι κάποιοι πωλητές πρόσθεσαν σε αυτό μια άλλη χημική ουσία προκειμένου να το κάνουν πιο σταθερό (αυτό μου ξέφυγε τώρα, αν θυμηθώ θα επανέλθω και θα σας πω τι ακριβώς, ίσως το έχω σημειώσει κάπου).

Το έλαιο sassafras @2-79-790125 στην πραγματικότητα τοποθετήθηκε σε ένα ψηλό ράφι και ξεχάστηκε μετά τη συνεργασία του Loki με μια πολύ ωραία κυρία με το όνομα Jenny. Η Τζένη είναι το καλύτερο βύσμα που έχει βρει ποτέ η Λόκη, όχι μόνο είχαν ωραίες κουβέντες μερικές φορές, αλλά η Τζένη δεν παίζει με τα έλαια, στέλνει το γλυκιδικό της Λόκης με το κιλό σε πολύ καλές τιμές! Η Loki εγκατέλειψε επίσης τον προμηθευτή της NaBH4 καθώς ήταν φθηνότερη από την Jenny και δεν έχει απογοητευτεί ποτέ. Ο Loki πάντως χρησιμοποιεί πάντα τον λογαριασμό των φίλων του και φροντίζει να συναλλάσσεται με την Jenny μέσω escrow, κάτι για το οποίο η Jenny δεν έχει παραπονεθεί ποτέ, αλλά φυσικά ο Loki δεν είναι μουνί, οπότε απελευθερώνει τα χρήματα μόλις φτάσει το προϊόν και δεν κάνει φασαρία (σσ δεν υπάρχει τίποτα για να κάνει φασαρία ούτως ή άλλως!).

Όπως και να 'χει, το λάδι σασσάφαρα το έβαλα στην άκρη για ένα μεταγενέστερο σχέδιο, αν ποτέ το καταφέρω. Είναι ένας γαμημένος όγκος δουλειάς και το πράγμα μυρίζει πολύ άσχημα. Αφού μπορείς να αγοράσεις γλυκιδικό από τη σέξι, έξυπνη και εξυπηρετική Τζένη, τότε γιατί ο Λόκι να σπαταλήσει το χρόνο του με κάποιο λάδι που μυρίζει σκατά και που ενδεχομένως να μην περιέχει καθόλου σαφρόλη; Με την κατάψυξη, ο Λόκι μπόρεσε να απομονώσει κάποια λευκή ουσία, ωστόσο ο Λόκι δεν επιβεβαίωσε ποτέ τι ακριβώς ήταν αυτή.

Αν κάποιος έχει εμπειρία με την απομόνωση της σαφρόλης από τα έλαια, ένας οδηγός θα ήταν ωραίος. Ο Loki ήταν στην πραγματικότητα ασαφής επίτηδες, αλλά αυτό που έχει και πειραματίστηκε ήταν το καμφορέλαιο. Τώρα ο Λόκι είναι μπαλάκι χάρη στην Τζένη, οπότε έχει ένα εργαστηριακό καταψύκτη που πάει στους -40C, αν ποτέ έχει χρόνο να γαμηθεί θα προσπαθήσει να καταψύξει πάλι αυτό το λάδι... ίσως...

Για όποιον αναρωτιέται από ποιον να αγοράσει, σταματήστε να σερφάρετε στο Alibaba και επικοινωνήστε με τη ΜΕΓΑΛΗ ΤΖΕΝΝΥ.
Αυτή είναι η Τζένη για όποιον είναι περίεργος - @blacklist. Ο Loki της έχει υποσχεθεί πολλαπλές αναθεωρήσεις και σκατά, αλλά είναι τεμπέλης μπάσταρδος, ελπίζει ότι με το να συνδεθεί μετά από τόσο καιρό μπορεί να επανορθώσει στον προμηθευτή του με αυτή τη θέση. Τζένη σε ευχαριστώ που συνεργάζεσαι πάντα μαζί μου! Αν καταλάβετε ποιος είναι αυτός, στείλτε μου ένα μήνυμα, σχεδιάζω μια παραγγελία σύντομα, οπότε θα χαρώ να ακούσω από εσάς!
Μπορώ σίγουρα να συστήσω αυτά τα προϊόντα από την jenny,
2b4m
nabh4
pmk glycidate
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Loki, σε πειράζει να μοιραστείς τη συνταγή σου για τη χρήση του γλυκιδικού PMK;
 
Top