Το κάπνισμα δεξτροαμφεταμίνης ?

Can dextroamphetamine be smoked

  • Information of the Chemistry.

    Votes: 2 33.3%
  • Possible ways to achieve this.

    Votes: 4 66.7%

  • Total voters
    6

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Η D-Meth καπνίζεται, οπότε γιατί η δεξτροαμφεταμίνη δεν καπνίζεται ποτέ. Ή μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει καπνίσιμη που απλά δεν γνωρίζω;
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Επειδή το θειικό και επίσης το φωσφορικό άλας αποσυντίθενται πριν βρεθούν στον αέρα. Αυτά τα άλατα δεν υποστρέφονται όπως το methamphetammine.HCl. Ως βάση είναι πάρα πολύ καυστικό και θα κατέστρεφε τους πνεύμονές σας. Το άλας HCl είναι πολύ υγροσκοπικό - αφήστε το σε ένα πιάτο και λίγες ώρες αργότερα το μόνο που έχετε είναι μια λακκούβα υγρού. Υποθέτω ότι το άλας HCl ή το άλας φουμαρικού οξέος θα μπορούσε να ατμιστεί εάν διαλυθεί σε PG/VG αμέσως μετά την παρασκευή και την ξήρανση του άλατος.

Οι εισπνευστήρες Benzedrine χορηγούσαν αμφεταμίνη με την εισπνοή της, αυτό γινόταν με ένα μεταλλικό σωλήνα που περιείχε βαμβάκι και πολύ πολύ λεπτή σκόνη θειικής αμφεταμίνης, τα άκρα του σωλήνα ξεβιδώνονταν και κάποιος εισέπνεε απότομα μέσα από αυτό που παρέδιδε κατά προσέγγιση 10 mg απευθείας στους πνεύμονες όπου λειτουργούσε ως προβλεπόμενο βρογχοδιασταλτικό. Οι μουσικοί της τζαζ κατάλαβαν γρήγορα να βγάζουν το βαμβάκι από το σωληνάριο και να το βάζουν στον καφέ που έδινε ολόκληρα 50 mg και με την από του στόματος χορήγηση η βρογχοδιαστολή και η γενική ενεργοποίηση διαρκούσαν όλη τη νύχτα.


Αν πάμε από αυτό, το κάπνισμα (εισπνοή) δεν έχει πλεονεκτήματα θα έλεγα.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Συμφωνώ απόλυτα με την έλλειψη πλεονεκτήματος αυτής της μορφής χορήγησης, καθώς η κατανάλωση μιας χούφτας δισκίων είναι σχεδόν σίγουρα λιγότερο επιβλαβής από την εισπνοή καπνού. Και όπως έχετε επισημάνει οι επιπτώσεις της από του στόματος χορήγησης διαρκούν πολύ περισσότερο από την εισπνοή του πράγματος, αυτό είναι απολύτως λογικό. Ακριβώς όπως η κοκαΐνη σε μορφή HCl που εισπνέεται με εισπνοή διαρκεί 90 λεπτά, σε σύγκριση με την κοκαΐνη σε ελεύθερη βάση που διαρκεί 5 λεπτά. Αλλά η διαφορά μεταξύ αυτών των δύο τρόπων χορήγησης είναι η αποκτηθείσα υψηλή δόση, ναι, μια παχιά γραμμή κοκαΐνης είναι καλή, αλλά μια μαζική γλύφιση ελεύθερης βάσης είναι πολύ πιο έντονη.

Η ιδέα του ατμού με το αλάτι HCl είναι ενδιαφέρουσα, αλλά ακούγεται σαν ένας μαζικός πόνος στον κώλο που μπορεί να πρέπει να δοκιμάσω ακόμα έξω. Έχει απαντηθεί η ερώτησή μου όμως σε μια γρήγορη απάντηση, αλλά όπως ένα παιδί οι απαντήσεις οδηγούν σε περισσότερες ερωτήσεις!

Μπορεί η δεξαμφεταμίνη να υποστεί περαιτέρω επεξεργασία για να φτιάξει ένα νέο anolog, είμαι στο 2ο έτος του πτυχίου μου στη χημεία και παίζω με το φαρμακείο μου, χαχα.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Η αμφεταμίνη θα μπορούσε να οξειδωθεί σε Ν-υδροξυαμφεταμίνη η οποία υποτίθεται ότι είναι δύο φορές πιο ισχυρή. Η δική μου έρευνα επιβεβαιώνει μια υψηλότερη δραστικότητα και φαίνεται να είναι πολύ λιγότερο αγγειοσυσπαστική, λιγότερο φορτίο στην αντλία και δεν υπάρχει ταχύτητα dick. Δεν είναι επίσης παράνομο.

Ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό; Λοιπόν, υπάρχουν κάποια προβλήματα, κυρίως ότι η Ν-υδροξυαμφεταμίνη είναι ΠΟΛΥ ασταθής και οξειδώνεται πίσω στην οξίμη παρουσία νερού, με πολύ υψηλό ph και με πολύ χαμηλό ph και με ορισμένους κοινούς διαλύτες και παρουσία ιχνών μεταβατικών μετάλλων απλά αποσυντίθεται.
Η συγγενής ένωση μεθυλενο-διόξυ, η Ν-υδροξυ-MDA είναι αρκετά σταθερή. Και απαγορεύεται.
Κατάφερα κάποτε να παράγω την Ν-Υδροξυαμφεταμίνη, που περιέχει ακόμα μια καλή ποσότητα κανονικής Αμφ (κρίνοντας από την TLC) και μου αρέσει πολύ. Η επόμενη προσπάθειά μου να φτιάξω λίγο περισσότερο δεν οδήγησε πουθενά, παρά το γεγονός ότι χρησιμοποίησα την ίδια μέθοδο, απλά σε μεγαλύτερη κλίμακα. Ολική καταστροφή. Δεν έχω ιδέα γιατί. Θα δοκιμάσω μια διαφορετική προσέγγιση την επόμενη φορά, αλλά μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν πρόκειται να είναι το επόμενο χτύπημα στην αγορά, καθώς αυτό το πράγμα είναι τόσο ασταθές και πιο νευρωτικό από μια ρωσική φίλη, αποσυντίθεται ακόμη και ως αλάτι HCl σε ημέρες εάν δεν αποθηκεύεται στο ψυγείο, καλύτερα κατεψυγμένο.

Ή απλά αναγωγικά αμινοποιείτε την αμφεταμίνη για να πάρετε μεθαμφεταμίνη. Το οποίο θα μπορούσε να γίνει ευκολότερο με άλλους τρόπους, αλλά εσείς το ζητήσατε.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Εργάζομαι επί του παρόντος σε μια οξείδωση του πιπερικού οξέος, ο Chem Player έβαλε ένα καλό βίντεο μιας τεχνικής στο YouTube, αλλά τα αποτελέσματα είναι στην καλύτερη περίπτωση χαμηλά. Έτσι, εξετάζω τη μέθοδο παραγωγής όζοντος με παροχή οξυγόνου στη γεννήτρια. Με τα προφανή αποτελέσματα να είναι το πιπερονικό, είναι κάποια καλή μυρωδάτη χημεία, από τη μυρωδιά του πιπεριού, την τσίχλα μέχρι τα κεράσια μαρασκίνο.
Η πηγή μου D-Amph είναι συνταγή και έχω σκατά φορτία για να δουλέψω, δοκιμάζοντας την οξείδωση ακούγεται σαν διασκέδαση, ακόμη και αν είναι τόσο δύσκολη όσο η οξείδωση που κάνω σήμερα, Iam ενδιαφέρεται για τον οξειδωτικό μηχανισμό που χρησιμοποιείται εδώ και αν υπάρχουν πολλαπλές μέθοδοι για να επιτευχθεί αυτό;

Στη συνέχεια, το N-Hydroxy-MDA, αυτό είναι ενδιαφέρον καθώς το MDA είναι το βήμα πριν από το MDMA ή ονειρεύομαι εδώ.

Η αναγωγική αμίνωση σε D-Meth ακούγεται διασκεδαστική, είναι το ίδιο με την αναγωγή των αμιδίων σε αμίνες με χρήση LAh; ή μια αναγωγική αλκυλίωση με έναν βορχυδρίτη. Οι γνώσεις μου στη χημεία αρχίζουν να φτάνουν αλλά ακόμα μαθαίνω, οπότε οι γνώσεις μου δεν είναι εξαιρετικά εκτεταμένες. Κατάφερα να ακολουθήσω το mesc tech σε αυτόν τον ιστότοπο για τη σύνθεσή μου χρησιμοποιώντας το αρχικό υλικό 3,4,5TMBH που τελικά ανάγεται σε THF με LAh.
Κύριε, έχετε την προσοχή μου!
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
wizzology pdf

κάντε κλικ σε αυτό που είναι ένα καλό βιβλίο για τον πάγο wizz κ.λπ.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Είναι απολύτως εφικτό. Στεγνώστε το NP, το αέριο και γρήγορα το φίλτρο κενού, τραβήξτε την αναρρόφηση ακριβώς πριν αναρροφηθεί όλος ο διαλύτης, συλλέξτε γρήγορα το Amp Hcl, τοποθετήστε το στη συσκευή καπνίσματος ή στο σφραγισμένο γυάλινο φιαλίδιο. Κατά το κάπνισμα συνεχίστε την εξάτμιση της μικρής ποσότητας διαλύτη/σκόνης μέχρι να λιώσει. Καπνίζει ακριβώς όπως το MAmp. Μόλις λιώσει μία φορά και ξαναλιώσει, δεν είναι πλέον υδροσκοπικό.
 
Last edited:

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Δεν μπορείτε να καπνίσετε αμφεταμίνη, απ' όσο γνωρίζω και έχω δοκιμάσει. Μπορείτε όμως να καπνίσετε μεθαμφεταμίνη.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Είναι δυνατόν και μάλλον εύκολο
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Φαίνεται να είναι νόμιμο, θα το δοκιμάσω είναι έξω, απλά προσπαθώ να βρω τον καλύτερο τρόπο για να εξαγάγω το θειικό άλας από τις καρτέλες μου. Σκέφτομαι ότι επειδή αλλάζω από θειικό σε HCl, ότι μπορώ να πάω κατευθείαν στη βάση. Εκχύλιση σε μη πολικό, στη συνέχεια, απλά φυσαλίδα κάποια HCl μέσα από αυτό. Πρέπει να εξετάσω πρώτα τα συνδετικά μέσα, είτε έτσι είτε αλλιώς θα το ανακαλύψω.
 
Top