Squat the World - Γενικό νήμα

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
66
Reaction score
23
Points
8
Ayy! Ξέρω ότι ίσως ακούγεται περίεργο, αλλά είμαι απλά περίεργος πώς φαίνεται η κατάληψη στις χώρες σας και τι πιστεύετε γι' αυτήν γενικά.

Ως λιγότερο δραστήριος πλέον καταληψίας/άστεγος είμαι απλά περίεργος τι σκέφτεστε για αυτό που λέγεται τρόπος ζωής γιατί δεν μπορώ να βρω καλύτερη λέξη γι' αυτό :)

Έτσι... πείτε μου τι σκέφτεστε και πώς βλέπετε αυτόν τον τρόπο ζωής :)

Ευχαριστώ πολύ!


.^_^.
AVoCz2eXTZ
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
518
Reaction score
239
Points
43
Έχω δει μερικές μοναδικές ιδέες με stealth camping
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
66
Reaction score
23
Points
8
Μοναδικό; Πες μου γι' αυτό! ;) έκανα stealth (όχι με ακραίο τρόπο, απλά προσπαθώ να κάνω το σημείο μου να μην είναι πολύ ορατό) κατασκήνωση σε σκηνή στα περίχωρα της μεγάλης πόλης για σχεδόν 9 μήνες συνεχόμενα, και απλά για να διευκρινίσω ότι ξεκίνησα τον Νοέμβριο λίγες μέρες πριν τα γενέθλιά μου απλά ως μια κατασκήνωση λίγων ημερών και με κάποιο τρόπο επέλεξα να μείνω χωρίς σπίτι για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.

και για να διευκρινίσω λίγο περισσότερο, σε εκείνο το σημείο για το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου διατηρούσα την κανονική μου δουλειά ως σεφ και το παράλληλο επάγγελμα ως βοηθός οικοδόμου. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,321
Solutions
4
Reaction score
888
Points
113
Οι καιροί είναι δύσκολοι και οι άνθρωποι πρέπει να κάνουν αυτό που πρέπει να κάνουν. Είναι ένα τρομερό σενάριο να είσαι σε εξωτερικούς χώρους. Τούτου λεχθέντος, η κατάληψη είναι ακριβώς το ίδιο με την κλοπή με μερικά πρόσθετα βήματα, οπότε ανάλογα με το ποιος είναι ο ιδιοκτήτης, μου αρέσει ή το μισώ. Αν το ακίνητο ανήκει σε ιδιώτη, τότε κλέβεις και κάνεις κακή υπηρεσία σε ένα άτομο, αν είναι ιδιοκτησία εταιρείας, είναι περισσότερο σαν κλοπή σε κατάστημα, μια ασήμαντη ελαφριά εκδοχή της κλοπής.
 
Top