Tor και JavaScript

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Για μένα, η εκτέλεση του ιστότοπου BB μέσω του Tor είναι δυσκίνητη και απογοητευτική. Τα αναπτυσσόμενα μενού δεν εμφανίζονται, δεν μπορώ να δω τα μηνύματά μου. Έχω καταφύγει σε ένα τυπικό VPN και τον Firefox. Ξέρει κανείς πώς να ενεργοποιήσω τη JavaScript στο Tor; και πόσο κακή ιδέα είναι αυτό από την άποψη της OpSec σε σύγκριση με το να τρέχω απλά με VPN/Firefox;
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση θα πρέπει να βρίσκεται στις ρυθμίσεις ασφαλείας του tor. Υπάρχουν 3, κάποιοι ιστότοποι όπως το dred θα σας προειδοποιήσουν αν έχετε ορίσει τη ρύθμιση με ενεργοποιημένη τη java. Χρησιμοποιώ το tails os, συνήθως λειτουργεί ομαλά, ειδικά μετά τις πρόσφατες ενημερώσεις του ιστότοπου
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Πείτε μου ποιες από τις 20 τελευταίες συλληφθείσες darknet αγορές ή φόρουμ έκλεισαν λόγω JS; Ή πείτε μου ποιος ήταν ο τελευταίος που αποανωνυμοποιήθηκε στο πρόγραμμα περιήγησης tor μόνο και μόνο λόγω του ενεργοποιημένου JS; Ίσως ήρθε η ώρα να αρχίσουμε να ζούμε με τις τρέχουσες τεχνολογίες χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα περιήγησης tor και τότε η κοινότητά μας θα αναπτυχθεί γρηγορότερα....
Διαφορετικά, το tor δεν θα γίνει μαζικά δημοφιλές για την αγορά ψυχοδραστικών ουσιών μόνο και μόνο επειδή η χρήση του διαδικτύου χωρίς JS είναι ενοχλητική. Σημειώστε ότι το JS είναι ενεργοποιημένο από προεπιλογή στο πρόγραμμα περιήγησης tor.

Ο ιστότοπός μας δεν χρησιμοποιεί επικίνδυνα σενάρια, δεν έχουμε JS Google κ.λπ. Όταν οι προγραμματιστές του προγράμματος περιήγησης tor ή ο Snowden λένε ότι είναι απαραίτητο να απενεργοποιήσετε το JS στο πρόγραμμα περιήγησης tor επειδή είναι ασφαλέστερο, έχουν δίκιο. Αλλά στην τρέχουσα πραγματικότητα αυτή η σύσταση είναι απαραίτητη για περιπτώσεις που, για παράδειγμα, επικοινωνείτε με κάποιον μέσω ιστότοπων που χρησιμοποιούν σενάρια της Google, για παράδειγμα. Τότε με την απενεργοποίηση του JS, το πρόγραμμα περιήγησης δεν θα εκτελεί τα σενάρια της Google. Αυτό θα σας δώσει μεγαλύτερη ανωνυμία σε μια κατάσταση όπου μεταβιβάζετε στρατιωτικά μυστικά των ΗΠΑ σε δημοσιογράφους. Αλλά ας έχουμε υπόψη μας ότι η τεχνολογία έχει προχωρήσει πολύ και το να ζείτε πλέον χωρίς JS στο Διαδίκτυο είναι ένα τεράστιο βήμα προς τα πίσω.
 
Last edited:

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Έτσι, το Tor με ενεργοποιημένο το JS στις ρυθμίσεις είναι πιθανότατα εντάξει για το φόρουμ. Ίσως άλλες τοποθεσίες που δεν γνωρίζετε ή δεν εμπιστεύεστε να είναι καλοί λόγοι για να το απενεργοποιήσετε. Ή όπως είπε ο Heisenburg Dread (γιατί αυτό το ηλίθιο αναδυόμενο παράθυρο δεν θα σας αφήσει ήσυχους μέχρι να απενεργοποιηθεί ).
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Εντάξει, παιδιά, ο Τορ είναι για μένα τότε. Αυτό που χρειάζομαι λοιπόν στη συνέχεια είναι η πιο ηλίθια βήμα-προς-βήμα καθοδήγηση που έχει δημιουργηθεί ποτέ, ώστε ένας εντελώς ηλίθιος να μπορεί να ενεργοποιήσει το JS σε ένα πρόγραμμα περιήγησης Tor. Ντρέπομαι να πω πόσο χρόνο έχω ξοδέψει προσπαθώντας να το κάνω αυτό μόνος μου και ακόμα δεν το έχω καταλάβει.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Στη γραμμή διευθύνσεων, γράψτε και ακολουθήστε έναν σύνδεσμο όπως αυτός:
Κωδικός
about:preferences#privacy
Στη συνέχεια, επιλέξτε την επιλογή "standard"
Έγινε
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
2lmdn08ZoX
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Εντάξει, έκανα αυτό που μου προτάθηκε. Επιβεβαίωσα ότι το "Επίπεδο ασφαλείας" = "Standard" είναι ήδη έτοιμο. Κατά τη σύνδεση στον ιστότοπο του κρεμμυδιού μέσω Tor, εξακολουθεί να υπάρχει το banner στον ιστότοπο BB που αναφέρει ότι η JavaScript είναι απενεργοποιημένη και ότι δεν είναι δυνατή η παρακολούθηση βίντεο. Και πράγματι, δεν μπορώ να παρακολουθήσω βίντεο. ενημερώστε με αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο αν χρησιμοποιώ το Tor για την ιστοσελίδα BB. Όπως πάντα, σας ευχαριστώ για την ευγενική και υπομονετική βοήθειά σας.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Δοκιμάστε να επανεγκαταστήσετε το πρόγραμμα περιήγησής σας.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Η διαγραφή του προγράμματος περιήγησης Tor και στη συνέχεια η επανεγκατάσταση έκαναν τη δουλειά τους. Δεν υπάρχει πλέον πανό με JS disabled. Μαγειρεύω με Crisco εδώ τώρα.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Idk αν αυτό θα το κάνει, αλλά αλλάξτε στην τυπική ασφάλεια στις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης και στη συνέχεια επανεκκινήστε το tor. Αν αυτό δεν δουλέψει επιστρέψτε και δείτε αν οι ρυθμίσεις σας είναι ακόμα επιλεγμένες ως τυπική ασφάλεια
 
Top