Τι είναι η υδροχλωρική 2-φαινυλαιθυλαμίνη CAS 156-28-5

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Έχει δουλέψει κανείς με αυτό το θέμα;

Κάποιος μου λέει ότι είναι ισχυρή εφεδρίνη και θα αναχθεί σε D-Meth με τον ίδιο τρόπο όπως η εφεδρίνη;

Δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία γι' αυτό.

HEU5hSWB7w
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Όλοι θα ευχόμασταν να ήταν αυτό αληθινό, αλλά ούτε αυτό ισχύει. Το 2-πεα, επίσης γνωστό ως β-φαινυλαιθυλαμίνη, είναι ένας φυσικά απαντώμενος νευροδιαβιβαστής καταχολαμίνης που βρίσκεται στον εγκέφαλό σας. Είναι ένα ισχυρό φάρμακο, αλλά επιβιώνει μόνο περίπου 30 δευτερόλεπτα πριν διασπαστεί από τη ΜΑΟ-Β. Αν την καταπιείτε, δεν φτάνει καν στον εγκέφαλό σας, επειδή υπάρχει πολλή μονοαμινοξειδάση στο έντερό σας. Οι άνθρωποι έχουν δοκιμάσει να πάρουν τόσο πολύ ώστε να εξαντλήσουν τη ΜΑΟ, και αυτό μπορεί να γίνει με αρκετά γραμμάρια β-μπιζέλια.
Αυτό είναι το ικρίωμα από το οποίο φτιάχνονται τόσα πολλά ναρκωτικά, μια φαινόλη με αλυσίδα άνθρακα... μεθαμφεταμίνη, αμφεταμίνη, όλα τα παραισθησιογόνα της PhIKaL ( που είναι ένα ακρωνύμιο για τις φαινυλαιθυλαμίνες που έχω γνωρίσει και αγαπήσει), καθιονόνες, αντικαταθλιπτικά. Βουνά από ναρκωτικά είναι υποκατεστημένες φαινυλαιθυλαμίνες. Δομικά ΕΙΝΑΙ μόνο μερικά μόρια διαφορετικά από την αμφεταμίνη . Τα μόρια είναι δύσκολα να κάνεις οτιδήποτε με αυτά. Υπάρχει κάτι στον φαινυλικό δακτύλιο, ένα υδροξύ; Αυτό δεν έχω δει ακόμα να αφαιρείται με την καταστροφή του μορίου. Υπάρχει ένα ανάλογο της φαιντανύλης που μπορείς να φτιάξεις με αυτό. Δεν έχω βρει τίποτα άλλο, αλλά είναι το ιερό δισκοπότηρο για τους ερασιτέχνες χημικούς και αναφέρεται σε διάφορες εργασίες γύρω στο 1915-1920, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω και ούτε 100 πριν από μένα μπόρεσαν.
Αλφα-φαινυλαιθυλαμίνη, τώρα που μπορεί να γίνει κάτι με αυτή...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Περιττό να πω ότι το σκέφτηκα πολύ. Θυμάμαι να διαβάζω πράγματα που πρότειναν ότι ο στοιχειακός ψευδάργυρος και το φύσημα αέριου β-μπιζελιού πάνω από απίστευτα καυτό ψευδάργυρο θα μπορούσε να το κάνει. Είναι μια ονομαστική αντίδραση, αλλά ποτέ δεν είδα κάποια απόδειξη ότι λειτούργησε σε μια φαινυλαιθυλαμίνη συγκεκριμένα
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Σας ευχαριστούμε για τις πληροφορίες κ. Buchner 👍
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Υπάρχει μια διαδρομή, β-μπέη ->φαινυοξικό οξύ -->φαινυλακετόνη (p-2-p) τότε με αυτόν τον τρόπο υπάρχει μια διαδρομή. Καθώς επανεξετάζω αυτή την ιδέα, ένα χρόνο μετά, αναρωτιέμαι ξανά γιατί δεν μπορούσατε απλά να το αλογονώσετε Η αντίδραση υποκατάστασης για ένα μεθυλομολύριο🤔🤔🤔 οι άνθρωποι έκαναν ότι αυτό δεν θα λειτουργούσε, αλλά το έχω δει να λειτουργεί στις καθιονόνες...

Το έγραψα αυτό χθες και ξέχασα να πατήσω το κουμπί αποστολή. Θα το ξαναεξετάσω. Σίγουρα θα ήταν εύκολο αφού το πωλούν στο GNC και σε άλλα 10 μέρη.
 
Top