Kui kaua võib süstlasse tõmmatud süstelahust säilitada?

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Väikseid annuseid (<100 mg) on teatavasti raske täpselt kaaluda, kui ei kasutata mõnda väga suure täpsusega kaalu. Näiteks ketamiini valmistamiseks IM jaoks võib olla parem valmistada partii viiest süstist, lahustades 500 mg K 5 ml soolalahuses, selle asemel, et kaaluda 100 mg ühe süsti jaoks (mis võib kaaluvea tõttu olla 150 mg).

Kaaluge garanteeritud steriilset lahust, mis on valmistatud K soolalahuses keetmise teel. Seejärel tõmmatakse lahus steriilsesse süstlasse, kasutades uusi steriilseid nõelu või 0,22-ümfiseid süstlafiltreid. Seejärel vahetatakse iga süstla nõel uue vastu. Kui kaua saab sellist ettevalmistatud süsti ohutult säilitada, eeldatavasti külmikus 4-5 °C juures? K stabiilsuse aspekt ei puuduta mind, kuna on olemas uuringud, mis ei näidanud süstlites säilitatud K lagunemist. Mulle teeb muret mikrobakteriaalne ohutus säilitatud süstide puhul nädala või maksimaalselt kahe nädala pärast. Kas neid oleks ohutu kasutada?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Kuigi ketamiini keemiline stabiilsus lahuses on hästi tõestatud, on esmane probleem bakteriaalse saastumise võimalus aja jooksul, eriti kui ettevalmistatud süstlaid säilitatakse külmkapis.

Steriilsusega seotud kaalutlused:
  1. Steriilne valmistamine: 0,22 µm süstlafiltrite kasutamine vähendab oluliselt bakteriaalse saastumise ohtu, kuna need on mõeldud enamiku bakterite eemaldamiseks. Mõned viirused ja väiksemad osakesed, sealhulgas eosed, ei pruugi siiski täielikult filtreeruda, kuigi see on suhteliselt väike risk.
  2. Steriilne säilitamine: Kui lahus on valmistatud ja süstlad täidetud, aitab steriilsuse säilitamisele kaasa nõela asendamine uue steriilse nõelaga. Riskide vähendamiseks tuleb tagada, et kasutatavad süstlad ja nõelad on eraldi steriilsed ja neid käideldakse puhtas keskkonnas.
  3. Külmutamine: Ettevalmistatud süstalde säilitamine külmikus (4-5 °C juures) aeglustab bakterite kasvu, kuid ei lõpeta seda täielikult. Külmutamine on tõhus süstelahuste steriilsuse pikendamiseks piiratud ajaks, kuna enamik baktereid ja seeni kasvab madalamal temperatuuril aeglasemalt. Siiski ei ole see narruskindel saastumise vastu, eriti pikema aja jooksul.
Säilitatud süstelahuste mikroobide ohutus:
  1. Esimene nädal: Kui lahus valmistatakse optimaalsetes steriilsetes tingimustes ja säilitatakse külmkapis, peetakse seda üldiselt ohutuks kuni ühe nädala jooksul. See on ajavahemik, mille jooksul bakteriaalse saastumise oht on väike, eeldusel, et valmistamise või säilitamise ajal ei esine steriilsuse rikkumisi.
  2. Teine nädal: Säilitamise pikendamine kahele nädalale suurendab bakteriaalse saastumise ohtu. Kuigi külmutus ja steriilsete seadmete kasutamine vähendab seda ohtu, võivad mõned oportunistlikud organismid külmutatud tingimustes siiski aeglaselt paljuneda. Pärast esimest nädalat on risk suurem, nii et pärast seda muutub lahuse ohutus küsitavamaks.
Kasutage jätkuvalt steriilseid seadmeid (süstlad, nõelad, soolalahus ja filtrid) ning hoidke valmistamise ajal puhtad töötingimused. Märgistage iga süstel valmistamise kuupäevaga, et tagada ohutu kasutamine soovitatud aja jooksul.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Tänan teid üksikasjaliku kommentaari eest. Olen mõelnud samamoodi: filtreerimine ei eemalda viiruseid (liiga väikesed), mistõttu valin steriliseerimise 99 °C kuumuse abil kui esmase meetodi, mis steriliseerib lahuse.

Plaanin valmistada partiisid, milles on korraga mitte rohkem kui viis süstet; üks neist tarbitaks kohe ära ja kuni neli säilitataks. Viimane neist kasutataks umbes 2. nädala alguses ja mul on hea meel kuulda, et minu plaan ei ole ennekuulmatult rumal ja/või ohtlik.

Mul ei olnud minu protokollis iga süstla märgistamist ja ma teen seda kindlasti, tänan teid selle märkamise eest.
 
Top