Katinooni hüpoteetiline süntees. Mõtted?

brominehater

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Olen viimasel ajal palju mõelnud katinoonile. Kui metkatinooni ja mefedrooni koos miljoni analoogiga on kuritarvitatud põrgusse ja tagasi, siis katinoon ise piirdub enamasti tegeliku khat'i taimega ja ilmselt mõne Iisraelis omal ajal kasutatud peopilliga. Aruanded mõjude kohta on hõredad, kuid tõenäoliselt on see sarnane amfetamiiniga, kuid umbes kolmandiku võrra tugevam. See kõlab minu jaoks huvitava kemikaalina, kuid kõige tähtsam on see, et ma tahan teada, kui kiiresti ja millistel tingimustel see laguneb katiiniks, nagu öeldakse. Sel põhjusel olen teinud ajurünnaku sünteesi kohta. Tahtsin seda enne proovimist teiega läbi viia, et näha, kas te märkate mingeid ilmseid vigu ja võib-olla kas hoiatate mind või rahustate mind ühe konkreetse sammu (ammoniaagi mullimine läbi reaktsioonisegu) suhtes. See on ainult ligikaudne ülevaade, ma teen muidugi kõik matemaatilised arvutused enne, kui ma tegelikult midagi segan.

Kõigepealt pean tegema propiofenooni. Tüüpiline viis hõlmab propionüülkloriidi, mis on piiratud, ja propionüülkloriidi tegemine nõuab mõnda rasket kraami nagu tionüülkloriid või fosforitrikloriid, mida mul ei ole. Ma leidsin küll tee, kus kasutatakse fosforit ja broomi, et moodustada fosforitribromiidi kohapeal ja teha propionüülbromiidi, kuid fosforit on samuti raske saada ilma miljoni tikutoosiga kraapimata. Seega on vaja teist marsruuti.

Ma leidsin 1963. aastast pärineva töö nimega Decarboksülaatori uuringud II. Preparation of Alkyl Phenyl Ketones by Charles Granito and Harry P Schultz, milles väidetakse, et raudbensoaadi ja raudpropionaadi kuiva destilleerimise teel saadakse propiofenooni 72-protsendilise saagisega. Chemplayer proovis midagi sarnast, kuid nad kasutasid kaltsiumsoolasid, mis tõenäoliselt aitas kaasa üsna kehvale saagisele, kuna kaltsiumsoolad näivad nõudvat kõrgemat temperatuuri. Töö autorid moodustasid rauasoolad kohapeal, kuid see tekitab vesinikku ja koos leekidega, mida tõenäoliselt on vaja selleks, et seda kuumaks saada, tundub see amatööride puhul halb mõte. Seetõttu tundub mõistlik kõigepealt toota rauasoolad, seejärel neid segada ja teha reaktsioon. Siin on minu plaan:

1 - saada propioonhapet ja bensoehapet. Mõlemad on tavalised vanad toidulisandid, nii et see ei tohiks olla raske. Mõlemat võib saada erinevatest veebipoodidest, kuigi propioonhape on üsna kallis, nii et ma võin seda valmistada kaltsiumpropionaadist.

2 - Reageerige bensoehape raudklooriidiga vees (saab osta trükkplaatide söövitamiseks) see peaks tekitama raudbensoaati ja soolhapet, millest esimene on vees lahustumatu. Vaakumfiltreerige, et saada vastavad rauasoolad ja peske veega, et eemaldada liigne HCL.

3 - Tehke sama propioonhappega, mille rauasool on vist samuti vees lahustumatu, kuigi see on vähem selge.

4 - Pange rauasoolad tühja värvipurki, 4 osa raudbensoaati 1 osa raudpropionaadi kohta. Ma arvan, et nõutavad temperatuurid ja maha jääv raudoksiid võivad hävitada klaasesemeid, seega arvan, et kõige parem on seda teha sarnaselt sellega, kuidas NileRed teeb selles ühes videos naatriumbensoaadist benseeni. Paber ütleb, et destilleerimine toimus 280-200 c juures, mis näib olevat saavutatav laagripliidiga.

5 -Destilleerida üle toorpropiofenooni. Seejärel järgige viidatud paberis esitatud töötlusmenetlust: lahjendage eetriga (ma kasutan tõenäoliselt tooleeni), seejärel peske naatriumkarbonaadi lahusega sep-sahvris, aurustage lahusti ära, kuivatage (kavatsen kasutada magneesiumsulfaati), seejärel destilleerige (kavatsen seda teha vaakumiga oma aspiratsioonipumba abil), et eraldada kõik madalamal keeva diaküülketoonid.

Kui see ei toimi, kavatsen teha kõik katsed, mida Chemplayer teeb oma videos, et kinnitada propiofenooni olemasolu. Kui see on olemas, kuid ebapuhas, siis proovin seda võib-olla fraktsioneerida. Kui ei ole, pean ilmselt tina-purgi reaktsiooniga näpistama, aga see võib olla büst.

Sealt edasi pean ma lihtsalt ketooni bromima ja siis ammoniaagiga reageerima, et saada katinooni. Kuid ma vihkan broomi, nii et mul on idee, kuidas seda kohapeal moodustada. Olen kuulnud vastuolulisi asju selle kohta, kas vesi kahjustab seda reaktsiooni, nagu Chemplayer ütleb, et see teeb, kuid teised on seda teinud HBr ja 35% H2O2-ga, mis ilmselt nii sisaldab vett kui ka moodustab palju vett in situ. Ma eeldan, et Chemplayer eksib siinkohal ja vesi on korras. Seetõttu võib siinkohal kasutada võib-olla veidi haruldast, kuid käsimüügiravimina saadaval olevat veesteriilisaatorit 1,3-dibromo-5,5-dimetüülhüdantoiini.

6 - Pane propiofenoon vee ja piisavalt äädikhappe segusse, et see lahustuks. Ma ei ole täpselt kindel, kui palju seda on, aga ma kavatsen püüda hoida hape minimaalseks.

7 - Lisage aeglaselt pisut 1,3-dibromo-5,5-dimetüülhüdantoiini ja oodake. See peaks reageerima veega ja tekitama bromi ja seega hüpobroomhapet kohapeal. Selleks, et tulla toime mis tahes vastiku bromiauruga, kavatsen ma klaassõnniku tagurpidi mõne tolli kõrgusel kolvi kaela kohal klambriga üles riputada. Kasutades PET-kilest toru, kinnitan lehviku varre oma aspiratsioonipumba külge. Sel viisil püütakse aurud vaakumiga kinni ja puhutakse aspiratsioonipumba toimel veereservuaari. Hiljem, kui reaktsioon on lõppenud, võin ma aspiratsioonipumba reservuaaris oleva vee neutraliseerida naatriumhüdroksiidiga ja visata selle kanalisatsiooni, muretsemata liialt keskkonnamõjude pärast. Kavatsen aeglaselt lisada basseinikeemiat, oodata bromipunase värvi tekkimist, siis oodata selle kadumist ja seejärel lisada veel pisut. Alternatiivina võiksin selle vist ka vees lahustada ja tilgutada. Lisan dibromi basseinikeemiast sellise koguse, mis suudab kogu propiofenooni broomida, siis lisan veel veidi, seejärel ootan paar tundi, et veenduda, et kogu broom on vabanenud. Praegu plaanin ma veidi õhku läbi lahuse mullitada, et veenduda, et segu ei lahustu lenduvat bromi. Kui on, võib järgmises etapis toimuda ammoniaagi ja broomiaurude reaktsioon, mis võib moodustada vesinikbromiidi ja lämmastikku, mis oleks kindlasti halb mõte.

8 - Kui bromimine on lõpetatud, peaks mul jääma dimetüülhüdantoiini lahus äädikhappes ja vees ning minu toode, alfa-bromopropiofenoon. Et muuta see metkatinooniks, lisan metüülamiini, kuid minu arusaama kohaselt peaksin katinooniks muutmiseks lisama ammoniaaki. Selleks lasen ma lihtsalt ammoniaagigaasi läbi lahuse mullitada, keetes ammooniumhüdroksiidi lahust eraldi kolvis, et tekitada ammoniaaki, seejärel kinnitan teise PET-vooliku ja klaaspipeti juurde viiva korgi. Ma kastan pipeti otsa reaktsioonisegusse, nii et ammoniaak mullitab läbi selle. Üleliigsed ammoniaagi aurud imetakse üles ümberpööratud lehteriga, mille ma viimases etapis kolvi kohale asetasin. Kui ma ei ole midagi valesti mõistnud, neutraliseerib ammoniaak hüpobroomhappe ja äädikhappe ammooniumatsetaadiks ja ammooniumbromiidiks (või bromaadiks?). Need mõlemad on vees väga hästi lahustuvad, nagu ka dimetüülhüdantoiin, ja seega ei lange ammoniaagi sisse mullitamisel vesireaktsioonisegust välja. Ammoniaak reageerib ka alfa-bromopropiofenooniga, moodustades katinooni. Kuna aga äädikhappe ja vee suhe kolvis väheneb kiiresti, kuna ammoniaak neutraliseerib äädikhappe, lakkab vababaasiline katinoon, mida äädikhape hoidis lahuses, kuid mis ei lahustu vees, lahustumast ja moodustab kolvi põhjas kihi. Võib-olla. Ma ei ole selles osas päris kindel. Võib-olla tuleb äädikhappe ja vee kogust reguleerida, et vaheaine ei muutuks lahustumatuks enne, kui see saab reageerida ammoniaagiga. Ma kavatsen lihtsalt jätkata ammoniaagi mullitamist, kuni ph on piisavalt aluseline ja kõik pisargaasilaadsed bromitud vaheaine mõjud on kadunud.

9 - Siis kavatsen kogu asja valada sep-niisku. Kui katinooni vababaas on moodustanud omaette kihi, võin selle lihtsalt koguda, pesta seda veega hunniku, lahustada minimaalses koguses touliinis, hapestada Hcl-ga ja seejärel aurustada, et saada katinoonvesinikkloriid. Kui mitte, siis vist ekstraheerin kogu reaktsioonisegu paar korda mingi koguse tolueeniga, pesen seda veega, hapestan Hcl-ga ja aurustan, et saada katinoonvesinikkloriid. Teine variant nõuab rohkem tolueeni ja rohkem aega.

Niisiis, kuidas see kõlab? Ma olen mõnevõrra mures kolvi neutraliseerimise pärast ammoniaagiga, ma ei tea täpselt, kuidas brom ja sellega seotud happed vesilahustes siin käituvad. Ma võiksin kõigepealt nuetraliseerida seda naatriumhüdroksiidiga vms, aga ma arvan, et kui ma seda teen, siis nuetraliseeritakse ka kogu äädikhape ja brompropiofenoon lakkab lahustumast enne ammoniaagiga reageerimist. Või siis võiksin ehk lisada ammoniaagigaasi asemel vesilahuse ammoniaaki. See võib ka toimida, kuigi kui katinoon ei satu välja, siis oleks reaktsioonisegu kogus palju suurem ja vajaks rohkem ekstraheerimist.

On mingeid ideid? On mingeid ettepanekuid? Tänan teid.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Minu arvates on see üsna keeruline, sageli on mugavam osta 2-bromopropiofenooni juba halogeenitud ja seejärel metüülamiini (või ammoniaagiga), mis on üsna lihtne õppida. Kogu protsess on üsna tülikas teha väikestes partiides (ma mõtlen mitte tööstuslikes).
 
Top