MDP2P Eugenolist

Vlad

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Poisid Mul on küsimus:

Kas on võimalik saada 3,4-metüleendioksüfenüülpropaan-2-ooni (MDP2P) Eugenolist?

Kui jah, kas keegi võiks mulle anda täpse sünteesi?

Ma leidsin selle sünteesi, kuid ma ei saa aru, kuidas ma saan teha beeta-nitroisoeugenooli ja β-nitroisosafrooli.

Probleem on selles, et minu kodumaal on võimatu saada sassafrasõli, safrooli, isosafrooli ja piperonaali.

5-liitrisesse 3-kaelasesse kolbi, mis on varustatud segisti ja tagasivoolukondensaatoriga, pandi 1000 ml etanooli ja 110 g beeta-nitroisoeugenooli. Segu kuumutati segades ja kui nitroisoeugenool oli lahustunud, lisati 2500 ml kuuma vett. Kuumutades ja tugevalt segades lisati 200 g redutseeritud rauapulbrit ja 8 g hüdraatunud raudkloriidi. Jätkuvalt segades lisati aeglaselt 100 ml kontsentreeritud soolhapet. Soolhape põhjustas ägeda reaktsiooni, mis vaibus umbes 5 minuti pärast; segu tagasilöögitati segades kaks tundi ja seejärel destilleeriti vähendatud rõhu all, kuni koguti umbes 2 liitrit destillaati. Jääk filtreeriti ja kohev raudoksiid pesti põhjalikult kuuma veega ja seejärel eetriga. Ühendatud filtraat ja pesuvesi hapestati tugevalt soolhappega ja ekstraheeriti eetriga. Eeter kuivatati ja destilleeriti, et saada hele õli, mis fraktsioneeriti vaakumis, et saada 68 g vanilliüülmetüülketooni, mis keeb temperatuuril 126-127 °C 0,3 mm juures (saagis 72 %).

3,4-dimetoksüfenüülatsetooni ja 3,4-metüleendioksüfenüülatsetooni valmistati vastavatest β-nitropropenüülbenseenidest peaaegu identsete menetluste abil 90 ja 72% saagisega.

2-MeO-P2P valmistamise kohta, kasutades lahustina tolueen/vesi, vt Organic Syntheses, Coll. vol. 4, lk 573.

Minu modifikatsioon sellest preparaadist:

mdp2p.piperonal.gif

2-liitrisesse 3-kaelasesse kolbi, mis on varustatud segisti ja tagasivoolukondensaatoriga, pandi 460 ml etanooli1 ja 67 g β-nitrososafrooli2. Segu kuumutati segades ja kui kollased kristallid olid lahustunud, lisati 1100 ml kuuma vett. Kuumutades ja tugevalt segades lisati 80 g redutseeritud rauapulbrit3 ja 5 g FeCl3-6H2O. Jätkuvalt segades lisati 30 minuti jooksul 63 ml conc. HCl. Segu tagasilöögitati segades 2 tundi ja seejärel destilleeriti see atmosfäärirõhu all4. Jääk filtreeriti ja pruun raudoksiid ekstraheeriti 3x50 ml CH2Cl2. Filtraat ja orgaaniline pesu hapestati HCl-ga ja koguti punane ketoonikiht. Heleroheline veekiht ekstraheeriti 2x100 ml CH2Cl2. Ühendatud ekstraktid kuivatati Na2SO4-ga ja destilleeriti atmosfäärirõhul (80 °C vannis). Diklorometaan eemaldati täielikult vaakumis, et saada 55 g toores MDP2P sügavpunase õlina, mida kasutati CH3NH2/Al reaktsiooniks.

Märkused:

  1. Metanooli kasutamine etanooli asemel viis kollaste kristallide mittetäieliku lahustumiseni.
  2. β-nitrososafrooli saab mugavalt valmistada Knoevenageli meetodil: 150 g piperonaali segati 76 ml nitroetaaniga (piperonaal peaks täielikult lahustuma, et saada värvitu vedelik) ja lisati 1,5 ml n-butüülamiini(või n-pentüülamiini). Saadud kollast lahust hoiti pimedas; reaktsiooni edenedes hakkas 2-3 päeva pärast tekkima veidi vett. Heleoranžid kristallid hakkasid sadestuma 6-8 päeva pärast. Pärast 20 päeva möödumist segu filtreeriti. Helepruun filtraat filtreeriti uuesti 5 päeva pärast, et saada järgmine saak. Saagis 85-90% heleroosa kristalle, mis sobivad ketooni valmistamiseks.
  3. Kasutati vesinikuga redutseeritud rauda. 20-silmalise rauapulbri kasutamine redutseeritud raua asemel viis vähem jõulise reaktsioonini, saadud etanool ei sisaldanud NH3 ja ketoon saastas umbes 20% oma oksiimiga (mitte kvantitatiivne redutseerimine).
  4. Koguti fraktsioon 77-85 °C. See sisaldas veidi NH3, mida saab neutraliseerida conc. H2SO4-ga ja destilleerida uuesti Vigreux'i kolonni kaudu. Saadud 90% etanooli kasutati järgmise ketooniosa valmistamiseks.
 
Top