MDP2P lähteaine. Protokatekhaldehüüdi metüleerimine - DCM JA DMSO alternatiiv

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
DCM ja DMSO on raske saada seal, kus ma olen. kas on mingeid elujõulisi alternatiive, mida kasutada selle meetodi läbiviimisel:


Prototokatehhialdehüüdi metüleerimine. Photo-essay.


Järgnev on kerge variatsioon tavaliselt viidatud katehhoolmetüleerimise protseduurist, mida võib kergesti leida kopeerituna ja kleebituna kogu internetist. Selle variatsiooniga saaks teoreetiliselt toota heliotropiini (mida kasutatakse parfümeerias).
Ma ei leidnud ühtegi eksperimentaalandmestikku, mis kinnitaks, kas see süntees tegelikult toimib või mitte. Nii et uurime seda välja.

Kasutatud kemikaalid:
138g protokatekhaldehüüdi
120 ml 50% NaOH vesilahust (91g NaOH, 91g dH2O)
500 ml dimetüülsulfioksiidi (DMSO)
120 ml (160 g) diklorometaani (DCM).

Kasutatud seadmed:
1L RBF ja kondensaator (metüleerimiseks), segisti ja õlivanniga kuumutusplaat.
500 ml RBF (lisamissegu jaoks), segamismantel
500 ml segamismahuti
3L RBF ja soojendaja aurudestillatsiooniks
sobiv suur mahuti destillaadi kogumiseks (mina kasutasin 2L keeduklaasi)
Ümberehitatud aurukeetja ja akvaariumitoru aurudestillatsiooniks (lühikese klaasist toru ja korgiga)
Lehter/kork/klaastorud reaktiivi lisamiseks (kuigi mitte hädavajalik)
1 L eraldussahtel (aurudestillaadi diklorometaani ekstraheerimiseks)

Selles katses ei kasutatud inertset atmosfääri.

1L RBF-i lisatakse 300 ml DMSO-d, seejärel lisatakse 120ml diklorometaani. Lisatakse tagasivoolukondensaator koos jahutusveega, õlivann kuumutatakse 125-130 kraadini C.

Samal ajal, kui õlivann kuumutatakse, valmistatakse lisamissegu. 120 ml 50% NaOH, 138 g protokateküülhapet ja 200 ml DMSO ühendatakse 500 ml keeduklaasis (koos seguriga), tekib mõningane soojuse areng ja segu segatakse kuumal plaadil mõned minutid, et protokateküülhapet ja võimalikud NaOH jäägid täielikult lahustuksid. Kui segu on lahustunud, valatakse see 500 ml RBF-i (mida loputatakse lehtersopist alla väikese lisakoguse DMSO-ga) ja viiakse seejärel 500 ml segamismantlisse kuumutamiseks ja segamiseks. Segu hoiti kuumana, kuid ilma keetmata. Temperatuuri mõõtmist lisamissegule ei kasutatud.

Vasakul metüleerimislahus, paremal lisamissegu.
6xn5.jpg


Kui DMSO/DCM segu oli kenasti tagasilöögis (õlivannis umbes 125 °C juures), anti lisamissegule veel 15 minutit segada, enne kui alustati lisamist.

Oranž lisamissahtel ühendati väikese klaasist toruga, see teeb lisamise palju lihtsamaks, palju lihtsamalt kui lisamine kondensaatori kaudu.
Kapillaarjõu abil paigal hoitav lisamisvedeliku tilk takistab DCM-i aurude väljumist lehterist - see toimib üsna hästi ja ma võin väita, et see on palju lihtsam kui pipeti kasutamine (pipetid kipuvad selle temperatuuri juures sulama), mis on sellisel skaalal väga ebapraktiline.
w5bd.jpg


Lisamine algas (jõulise magnetilise segamisega).
wdhj.jpg


Kandes kuumuse kaitseks kummikindaid, valati kuum 500 ml RBF-i sõna otseses mõttes väikesesse lisamissahtrisse. Suppi lisamise vahele jäeti mõned minutid.
See ooteaeg on vajalik, sest reaktsioon põhjustab DCMi tugevat keemist, see võib kergesti kondensaatorit üle kurnata, kui lisamisi ei tehta üksteise järel (samuti on kirjandusallikate kohaselt reaktiivi lahjendamine vajalik saagise parandamiseks).
Kokku kulus lisamise lõpetamiseks umbes 40 minutit. Reaktsiooni (tugeva segamise ja hea tagasivooluga) jätkati veel 90 minutit, enne kui soojus välja lülitati ja lastakse jahtuda (segades).

Kui segu oli jahtunud, viidi see üle suuremasse mahutisse, mis sobis aurudestillatsiooniks. Mul oli käepärast 3L RBF, seega kasutasin seda. Enne aurudestilleerimist lisati umbes pool liitrit vett.

3L RBF on seadistatud destilleerimiseks (kasutades kahepinnalist kondensaatorit hea aurukondensatsiooni kiiruse saavutamiseks) ja viidud keemistemperatuurile ning nüüd lisatakse auru väikese klaasist toru kaudu, mis on peaaegu RBF-i põhja uputatud (kuigi allpool oleval fotol ainult osaliselt nähtav).

gxdk.jpg


Auru destillaat, mis destilleerub üle üsna rikkalikult reaktsioonisaaduse:
3cxj.jpg


Umbes 2 gallonit vett pandi läbi reaktsioonisegu (kasutades auruallikana survepaaki) ja kondenseeriti.
Pärast jahutamist kristalliseerub suur osa tootest vees ja see on filtreerimise teel kergesti eemaldatav. Heliotropiiniga koormatud vesi hoitakse hiljem lahustiga ekstraheerimiseks. See sisaldab veel mõned grammid liitri kohta.

Klaasist paagutatud filtrisahtel (pärast väikese koguse jahutatud aurudestillaadi filtreerimist).
xb08.jpg


2L keeduklaas
tek8.jpg


Toote filtreerimine
f3a8.jpg


Kuivatatud kristallide kogusaagis oli umbes 34 grammi.
Filtreeritud vesi ekstraheeriti umbes 30 ml DCMiga liitri kohta.

Ühendatud DCM ekstraktid ühendati ja lisati 500 ml RBF-i destilleerimiseks (kasutades suurt kahepoolset kondensaatorit).
Kui DCM oli enamasti ära destilleeritud, vahetati kondensaator väikese liebig-kondensaatori vastu ja seadistati vaakumdestillatsiooniks.
Ma ootasin mitut fraktsiooni, kuid destilleerimispea (täieliku vaakumi all) tõusis kiiresti 140 kraadini ja tõusis aeglaselt 143 kraadini destilleerimise lõpuks. Nii et ma kogusin lõpuks ainult ühe fraktsiooni,
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
ei näe pilti
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ma ei ole vist suutnud neid kopeerida ja kleepida. kas teil on mingit infot, millega ma võiksin DCM ja DMSO asendada?
 
Top