Küsimused pärast fenüül-2-nitropeeni (P2NP) sünteesi (Henry reaktsioon)

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Tere, ma proovisin seda reaktsiooni eile õhtul. See oli minu esimene süntees, kogu kogemus oli ausalt öeldes veidi hirmutav 😅 Tegin hulga vigu ja mul on mõned küsimused, enne kui ma seda uuesti proovin. Tänud ette kõigile, kes saavad mind aidata!

Esiteks, kui ma n-butüülamiini pudelit avasin, hakkas valge suits välja tulema. See ehmatas mind, aga ma jätkasin ikkagi. Kas keegi võiks palun selgitada, kas see on oodatav? Kas ma vajan n-butüülamiini jaoks erilisi hoiutingimusi? Seda hoiti toatemperatuuril aias, kas ma peaksin seda hoopis külmikus hoidma?

Kui ma bensaldehüüdi pudelit avasin, olin üllatunud, kui tugev lõhn on. Jätsin ukse lahti, et saaksin hingata, kuid lõhn oli ilmselt naabrite poolt märgatav. Ma arvan, et järgmine kord oleks parem kasutada hingamisaparaati ja avada uks ainult keset ööd, kui inimesed magavad, mis te arvate?

Ma ei ole veel P2NP-d kristalliseerinud, aga ma mõtlen, kuidas lahuse jäägid ära visata. Arvatavasti sisaldab see reaktiivid, mis ei ole reageerinud, nii et ma peaksin ilmselt vältima selle otse kanalisatsiooni alla loputamist. Aga mis siis alles jääb? Kas on olemas võimalus neutraliseerida reaktiivid ja seejärel loputada seda?

Kõik 3 pudelit nitroetaani, bensaldehüüdi ja n-butüülamiini on avatud ja suletud, nii et reagendid on olnud kokkupuutes õhuga. Kas on olemas mingi aegumiskuupäev, enne kui need muutuvad kasutuskõlbmatuks?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Tere,
See on normaalne, et N-butüülamiin avamisel veidi suitsutab, ei ole vaja muretseda. Te leiate, et on olemas käputäis reagente, mis seda teevad, kusjuures kõige kuulsam on HCl.

Bensaldehüüdi kasutatakse tavaliselt lõhna- ja maitseainena ja see ei ole nii mürgine, kuid veidi ärritav. Mis puutub lõhnasse, siis selle vastu ei saa tegelikult midagi teha, kuid kui keegi küsib lõhna kohta, siis võite lihtsalt öelda, et see on uus õhuvärskendaja või midagi sellist.

Enne P2NP filtreerimist soovitaksin ma P2NP lahust sisaldava kolvi mõneks ajaks sügavkülma panna. See tagab, et te isoleerite võimalikult palju P2NP-d. Pärast esimest filtreerimist (kui te isoleerite suurema osa tootest )jätaksin selle mõneks päevaks sügavkülma, et näha, kas sadestumine jätkub, kui lahusest ei tule midagi välja, võite seda julgelt kanalisatsioonist alla loputada, kuna see sisaldab enamasti kas reageerimata nitoretaani/bensaldehüüdi, mis on lahustunud valitud lahustis, mistõttu on loputamine ohutu.

Üldiselt on reaktiivide kokkupuude õhuga korras, kuid püüdke piirata võimalikult palju kokkupuudet, et vältida reaktiivi saastumist või aurustumist. Mõned reaktiivid, näiteks KOH ja NaOH ning MgSO4, on kõrgroskoopilised, mis kõik imavad ümbritsevast õhust vett, ohustades nende funktsionaalsust. Aga dokumenteerige end internetis iga reaktiivi omaduste kohta, mida te kavatsete kasutada ja kuidas neid tuleks säilitada ning millist ohtu nad võivad põhjustada.
 

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Tere @HectorFromTroy, aitäh nende rahustavate sõnade ja soovituste eest!

Olen jätnud lahuse 2 päevaks sügavkülma ja seejärel filtreerinud selle Buchneri lehtrile.
Hea mõte, proovin seda.
 
Top