Tulevik on psühhedeelikud: miks see toimib? II OSA

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Aastakümneid on juhendajaskond vaikselt varjus töötanud, toimetades psühhedeelseid aineid inimestele üle kogu riigi. Ja nad ei erine väga palju oma "maapealsetest" kolleegidest.Paljud neist on end aastaid Peruus ja Brasiilias traditsiooniliste ravitsejate juures koolitanud ning järgivad ranget tegevusjuhendit, mille eesmärk on praktika formaliseerimine ja ohutuse tagamine.

See kehtib kindlasti Kat'i (I osa giidi) kohta, kellega mul oli võimalus rääkida. Ta on kaheksa aastat õppinud koos Peruu mentoriga, on kasutanud ayahuascat üle 900 korra ja viinud läbi sadu tseremooniaid Euroopas ja Ameerika Ühendriikides.


Ta kirjeldab end kui "tooni määrajat", inimest, kes kontrollib ruumi. Enamasti rahustab ta kõiki, näidates rahulikku ja rahustavat kohalolekut. "Jälgin ruumi pulssi ja kui mul on vaja kellegi poole pöörduda, püüan olla maandatud nagu maa ise - selline rahulikkus on nakkav. Peamine on olla häälestatud sellele, mis toimub ja mida inimesed tunnevad, ning sellele reageerida," ütles ta
.

BYy7ZOg8od


Tema roll on kõndida kitsal köiel selle vahel, et lasta inimestel läbi saada sellest, mida nad parasjagu kogevad, ja aidata, kui nad on liiga lähedal kuristikule. Kui kõik on hästi, on ta kuskil toas, laulab tervendavaid laule ja hoiab silma peal, mis toimub. Kui keegi on paanikas, peab Kat teda sellest välja rääkima ja tegema seda nii, et kõik teised ruumis viibijad ei uimastataks.

Alles paar kuud tagasi, ütles Kat, oli üks naine ühel tema tseremoonial veendunud, et deemonid olid tema keha üle võtnud. Ta muutus hüsteeriliseks ja ähvardas helistada 911. Selliseid olukordi juhtub kogu aeg ja giid peab nendega jooksvalt toime tulema.

Erinevalt Hopkinsi arstidest juhib Kat korraga mitme inimese, mõnikord kümnete inimeste reisimist ja sellega kaasnevad riskid. Küsisin temalt, miks ta seda teeb? Miks riskida, et keegi reageerib viisil, mida ta ei saa kontrollida, või riskida vangi sattumisega?
"Sest see ravib inimesi. Ma näen seda iga kord, kui ma pean ringi, iga kord, kui ma juhin rühma inimesi läbi selle kogemuse. Inimesed tulevad sisse ühe vaatenurgaga ja lahkuvad teise vaatenurgaga. Mõnikord tähendab see, et nad näevad maailma uute silmadega, ja mõnikord tähendab see, et nad mõistavad, et nende vead ei määra neid, " kinnitab Kat.
Kat, kes on nüüd 46-aastane, on läbinud palju lahinguid. Enne ayahuasca avastamist 16 aastat tagasi Peruu reisil kannatas ta alkoholismi, buliimia ja bipolaarse häire all - ühel hetkel tegi ta enesetapukatse."See ravim ei olnud imerohi, kuid see pani mind teisele teele ja põhimõtteliselt olen pühendanud sellele tööle kogu oma elu, " ütles ta.

13wDojecTd


Igaühel, kes Kat'i tseremooniatele ilmub, on oma põhjus, miks ta seal on. Mõned on psühhonaudid - inimesed, kes püüavad psühhedeelikumite abil uurida muutunud teadvuse seisundit.Teised, nagu Laura, 35-aastane naine Philadelphiast, kasutavad ravimtaimede ravi viimase abinõuna, et võita sõltuvust.

Laura puhul oli see 14 aastat kestnud sõltuvus heroiinist. "Olin surma äärel.Proovisin kõiki traditsioonilisi meetodeid, mida saab mõelda - võõrutusravi, nõustamine, võõrutusravi - ja miski ei aidanud, " ütles Laura. Lõpuks leidis ta ibogaiini, psühhedeelse ühendi, mis on saadud Lääne-Aafrika põõsa juurtest. "Ibogaine oli nagu tänavamüüt, see imeravim, mis võib aju taaskäivitada ja päästa sõltuvusest."

Ibogaine ei ole nii hästi uuritud kui psilotsübiin või LSD ja see on suhteliselt ohtlik, kuid see on üks võimsamaid teadaolevaid psühhedeelseid uimasteid ja on olemas esialgseid uuringuid, mis näitavad, et see võib olla tõhus opioidi- ja kokaiinisõltuvuse ravi.

Teine naine, Stephanie, 48, Kansasist, ütles, et ta veetis 15 aastat Adderalli, stimulanti, mis on ette nähtud tähelepanupuudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire raviks. "See tarbis kogu mu elu - iga otsus, iga plaan, peaaegu iga hetk".Ta püüdis mitu korda suitsetamisest loobuda, kuid miski ei õnnestunud. Ühe kapriisiga otsustas ta hakata tarvitama psühhedeeliat. Mõni nädal hiljem käis ta juba tseremoonial
.

VT5GaoZs2A


Tema esimene ayahuasca võtmine oli septembris, peaaegu kolm kuud tagasi, ja sellest ajast peale ei ole ta Adderalli puutunud. "See kogemus oli raske,"- ütles ta ."See oli nagu vaataks ennast ja oma elu läbi peegli meelelahutuskoja ja ma nägin kõiki maske, mida ma kandsin, ja kuidas Adderall oli muutunud selleks käepidemeks, selleks vale energia allikaks, mis ajas mind läbi elu. Ma tunnen, et see kalibreeris kogu mu olemuse ümber".

Need lood on inspireerivad, kuid on ebaselge, kui esinduslikud need on. Psühhedeelsed ained ei ole maagilised eliksiirid ja nende juhuslikul tarvitamisel on füüsilised ja psühholoogilised riskid, eriti kui te võtate ravimeid või kui teil on diagnoositud psühhiaatriline haigus. Kuid kui neid kasutatakse õiges keskkonnas ja kogenud juhendaja juhendamisel, võib neil olla hämmastav terapeutiline kasu.

Kat usub, et see töö oleks võinud olla tõhusam, kui ta ei oleks olnud sunnitud põrandaaluseks. "Kui see oleks seaduslik, veedaksin ma rohkem aega inimestega enne ja pärast kogemust.Tahaksin oma meeskonda üles ehitada ja teha seda avalikult nagu tavalist äri ning hoolitseda inimeste eest algusest lõpuni. Kuna me oleme selles õiguslikus hallis tsoonis, tulevad inimesed sageli tseremooniale ja siis saadetakse nad tagasi maailma ja see võib olla traumeeriv"
.

QQpGk0u2WA


Küsisime Katilt, kas ta on märganud muutust tema tseremooniatel osalevate inimeste hulgas. "Varem olid seal peamiselt psühhonaudid, kuid viimasel ajal on seal inimesed, vanad ja noored, kes tahavad "leppida surmaga" (kui nad on surmahaiged) või tegeleda sügava traumaga," - ütles Kath. Ta töötab suure hulga PTSD all kannatavate veteranidega, kellest paljud ütlevad talle, et nad ei ole suutnud leida abi traditsioonilisest vaimse tervise hooldusest.

Siiski kõhkles ta, kui küsisime temalt legaliseerimise kohta.
"Nad peaksid kindlasti olema seaduslikud, kuid ma ei ole kindel, et nad on homme seaduslikud. Me vajame kindlat alust, viisi, kuidas säilitada nende uimastite austust.Kui me selle kaotame, kui psühhedeelikumidest saab veel üks aine nagu marihuaana, siis kardan, et me lõhume ja põletame selle maha, nagu me tegime seda 60ndatel," - ütles ta.

Kat'i mure, mida jagavad paljud valdkonna inimesed, on see, et psühhedeelikute tseremoniaalne aspekt kaob, kui need üleöö legaliseeritakse. Lõbutsemisega ei ole midagi halba, kuid need, kes suhtuvad psühhedeelikumidesse mingi püha aukartusega, kardavad siiralt, et need ained muutuvad triviaalseks, kui me ei tee seda üleminekut mõistlikult.
.

Kuidas integreerida psühhedeelsed ained arukalt kultuuri?
Paremal või halvemal juhul kasutatakse psühhedeelseid aineid, nagu kõiki uimasteid, väljaspool turvalisi keskkondi, nagu uurimiskeskused või eraseansid kogenud juhendajatega. Adleri ülikooli psühholoog Jeff Batieri sõnul, kes töötab raskelt traumeeritud patsientidega, on küsimus järgmine: "Milliseid kahjude vähendamise meetmeid me vajame, et aidata inimesi kaitsta?"

Mitmed inimesed, kellega ma rääkisin, viitasid "kahjude vähendamise" mudelile. Kahjude vähendamise eesmärk on vähendada uimastitarbimisega seotud riske, erinevalt karistuslikest mudelitest, mille eesmärk on uimastitarbimise täielik lõpetamine. See on praktiline ja humaanne lähenemisviis, mis on hästi toiminud sellistes riikides nagu Portugal, kus kõik isiklikuks kasutamiseks mõeldud uimastid on dekriminaliseeritud
.

Jp7lFDPSWN


Kuigi kahjude vähendamise mudelit ei seostata tavaliselt psühhedeelikumidega, kehtivad selle põhimõtted siiski. Juba on olemas riiklikud kahjude vähendamise rühmad, nagu MAPSi poolt toetatud Zendo Project, mis on spetsialiseerunud psühhedeelikumidega eksperimenteerivate inimeste nõustamisele.
.

Näiteks Chicagos alustasid nad kahjude vähendamise rühma nimega Psychedelic Safety Support and Integration. Eesmärk on pakkuda turvalisust ja aidata inimestel oma psühhedeelsete kogemustega toime tulla. See on oluline samm, mis toob kogukonna kokku, levitab teadlikkust psühhedeelsete uimastite tarvitamise riskidest ja loob ruumi sotsialiseerumiseks.

Hetkel on kahju vähendamise liikumise ja psühhedeelikate uurimise kogukonna vahel lõhe. Kui sa tuled psühhedeelseid aineid käsitlevale konverentsile, siis keskendutakse teadusele ja terapeutilisele potentsiaalile ning üldine eeldus on, et kui me lihtsalt loome hea teaduse, siis kiidetakse need uimastid ravimina heaks ja kõik loksub paika. See ei ole päris mõistlik.

"Kui te lähete kahjude vähendamise konverentsile - seal räägitakse ainult kultuurilistest muutustest ja sellest, kuidas poliitikud ei hooli teadusest.See on palju rohkem organiseerimisest, sellest, kellel on võim ja kuidas me saame vähendada riske ja tegutseda ohutult" - ütleb Jeff Batier.

See on osaliselt põhjus, miks kahjude vähendamise liikumine võib olla kasulik psühhedeelikumi puhul. Teadus võib olla legaliseerimise jaoks kriitiline, kuid rahvatervise programmid peavad aitama integreerida need uimastid laiemasse kultuuri.

D5tVlsKX1u


Kahju vähendamise rühmad nagu Bathje's ja Zendo Project on selle integratsiooni parimad mudelid ja me peame neid laiendama, kui psühhedeelikud legaliseeritakse meditsiiniliseks kasutamiseks.

Kas selle integratsiooniga võib tekkida probleeme?

Pärast seda, kui olen veetnud kuid nende küsimuste üle mõtiskledes ja peaaegu igal tasandil inimestega rääkides, olen veendunud, et uus terapeutiliste psühhedeelikate kultuur on kiiresti arenemas. Alles hiljuti kogus grupp kodanikke Denveris piisavalt allkirju, et toetada seaduseelnõu maagiliste seente dekriminaliseerimise kohta.

Tänane sotsiaalne ja poliitiline keskkond on väga erinev sellest, mis oli 60ndatel, ja pole põhjust kahtlustada sellist tagasilööki.Kultuurilised konteinerid ja teadmised on juba olemas ja neid saab üha enam varjust välja tuua.

Kuidas see üleminek laiemalt välja näeb ja kui kaua see aega võtab, on ebaselge. Doblini-sugused pooldajad tunduvad mõistlikud, kui nad jätkavad pikka mängu. Arvestades uuringu edenemist, on võimalik, et psilotsübiin liigitatakse lähitulevikus (2-3 aasta pärast) I loendist (teadmata meditsiinilise väärtusega uimastid) IV loendisse (madala kuritarvitamispotentsiaaliga ja teadaoleva meditsiinilise väärtusega uimastid
).

YR6TF10BlP


Ravimite nimekirja muutmise protsess on siiski veidi keerukas. Föderaalse seaduse kohaselt võib USA peaprokurör ise ravimiloendit muuta, kuid enne seda peab ta koguma andmeid ja meditsiinilisi uuringuid tervishoiu ja tervishoiuteenuste ministrilt (Secretary of Health and Human Services). Ka kongress võib võtta vastu seadusi ravimite nimekirja muutmiseks ja võib soovi korral peaprokuröri otsuse tühistada.

Praeguse valitsuse ajal ei ole tõenäoline, et selles valdkonnas suuri edusamme tehakse, kuid poliitilised tuuled võivad kiiresti muutuda, eriti kui teadusuuringud jätkuvad. See, et narkootikumide järelevalveamet on juba leppinud võimalusega muuta psühhedeelikumite nimekirja, on väga positiivne märk.
.
"Meil on hea meel näha, et teadusuuringud liiguvad edasi sellistes asutustes nagu Johns Hopkins. Kui teaduslik ja meditsiiniline kogukond pöördub DEA poole ja ütleb, et mingi aine peaks olema narkootikum, tuleks see viia nimekirja 4 või 5, mitte nimekirja 1; ja siis me tegutseme vastavalt," ütles hiljuti Rusty Payne, DEA pressiesindaja.

FyGbEcitkY


Psühhedeelsete ainete toetamine on samuti üks neist haruldastest teemadest, mis mõnel juhul võib ületada traditsioonilisi poliitilisi piire. Rebecca Mercer, miljardär, vabariiklasest rahastaja ja Breitbarti kaasomanik, annetas MAPSile 1 miljon dollarit, et rahastada PTSD-süsteemi veteranide uuringuid. Me võime näha rohkem sellist kaheparteilist toetust, kui teadusuuringud edenevad.

On jäänud üks suur küsimus, mis on seotud juurdepääsuga. Kui te veedate vähegi aega psühhedeelses subkultuuris, siis ei saa te jätta märkimata, et see koosneb peamiselt privilegeeritud valgetest inimestest. See sõltub suuresti sellest, kellele rajatised kuuluvad, kui palju need maksavad (600 dollarist kuni üle 1000 dollari seansi kohta), kus neid peetakse ja nende inimeste võrgustikest, kes neid toetavad. Teine takistus on see, et paljud inimesed lihtsalt ei ole teadlikud psühhedeelikumite terapeutilisest potentsiaalist.

Psühhedeelikumite kogukonnas endas ollakse mures kommertslikuks muutumise pärast. Sellised ettevõtted nagu Compass Pathways püüavad muuta psilotsübiinist farmaatsiatoodet (Compassi psilotsübiiniuuringud on saanud FDA-lt läbimurdeteraapia staatuse).

Compass alustas mittetulundusühinguna, mis oli huvitatud psühhedeelse hospiitsikeskuse loomisest, kuid on sellest ajast alates läinud üle kasumlikule lähenemisele.

Tänu suurtele investoritele nagu Peter Thiel, on Compassil võimalik domineerida meditsiiniliste psühhedeelikumite tarneahelas sünteesist kuni ravini. See takistab ka selliste mittetulundusühingute nagu Usona , kes töötavad välja oma psühhedeelseid ravimeid, teadustegevust.

Kui turg muutub monopoolseks või kui mõned ravimifirmad kontrollivad olulisi patente, võivad paljud inimesed jääda ilma juurdepääsust.

Vj0R2Bc6JC


Vaatamata nendele muredele peaksime tervitama psühhedeelsete uuringute arengut. Me vajame rohkem teadusuuringuid ja peame kaasama rohkem erinevaid elanikkonnarühmi, et saada võimalikult palju teada nende uimastite toimimisest. Nagu ütles Cornelli ülikooli kliiniline psühhiaater Richard Friedman: "Ma olen optimistlik, kuid näidake mulle andmeid. Ma jagan entusiasmi psühhedeelikumite terapeutilise potentsiaali suhtes..... , kuid kas see on põhjendatud, on vastus andmetes. Ja mitte midagi muud kui andmed".

Siiani on andmed julgustavad, kuid me ei mõista veel paljusid asju. Kuid me teame piisavalt, et öelda, et psühhedeelikud on võimas vahend kannatuste vähendamiseks, vähemalt mõnede inimeste jaoks. Ja meil lihtsalt ei ole neid vahendeid piisavalt, et õigustada nende keelustamist.
 
Top