Doseerimise küsimus [Minu halvimad ravimikogemused]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Ravimite kasutamisel on nii palju muutujaid, mis võivad põhjustada tragöödiat; seetõttu jõudsin ma kirjutada terve raamatu sel teemal. Kuid paljude katastroofiklasside, mida ma isiklikult alustasin, uuesti läbi vaadates on kõige ühisem nimetaja seotud annusega: ma võtsin sageli liiga palju.

Ma esitan allpool uuesti artikli, mille ma hiljuti postitasin Substackileseoses oma halvimate narkokogemustega. Selle eesmärk oli olla mõnevõrra kergekaaluline, eesmärgiga teenida üldist sõnumit, et kahjude vähendamise protsess on oluline, kuid selle aluseks olev teema, et ma ei suutnud korduvalt oma isu piirata, on raske pääseda.

On olemas argument, et peaaegu iga narkootikum on piisavalt väikese annuse korral suhteliselt ohutu, kuid samamoodi on mõned narkootikumid palju rohkem altid õnnetustele kui teised. Muskaatpähkel ja salvinoriin A on ehk head näited: lävendi ületamine ilma kuristikku kukkumata kipub olema äärmiselt raske. Teiseks näiteks on muidugi puhtuse erinevused.

Kõike seda silmas pidades arvasin, et artikkel võib siin huvi pakkuda. Oma enda kaitseks rõhutan siiski, et olen praegu palju stabiilsem ja mõistlikum kui tollal. :)

Ma võtsin 182 narkootikumi: Aga mis oli kõige hullem?

Narkootikumide tarvitamise piibli autorina eeldavad mõned inimesed, et nende 182 uimasti tarvitamisel olin alati ohutuse ja heade tavade kehastus. Kuid miski ei võiks olla tõest kaugemal.

Paar kuud tagasi postitasin sotsiaalmeedias nimekirja oma lemmiknarkootikumidest. Seejärel küsiti minult, tegelikult päris mitu korda, millised olid minu kõige vähem lemmikud: põhimõtteliselt millised uimastid tekitasid kõige halvemaid kogemusi. Nii et siin me oleme.



Minu teekonna alguses ei olnud minu kahjude vähendamise teadmised suuremad kui selle artikli keskmisel lugejal. See pidi olema tohutu õppimiskõver, ja seetõttu on raamat täis näiteid selle kohta, mis võrdub sellega , kuidas seda mitte teha. Tõepoolest, üks põhjus, miks ma lisasin kogemuste aruanded, oli illustreerida selliseid inimlikke vigu, mis on liiga levinud.

Järgnevad kokkuvõtted on igaüks neist üks näide. Need on vaid pool tosinat neist, millega ma tegin absoluutse segaduse ja mis ei andnud kaugeltki õnnelikku tulemust.

Konteksti huvides peaksin täpsustama, et olen neid ise teinud 12-15 aasta jooksul. Enamiku puhul suutsin dokumenteerida ja üksikasjalikult kirjeldada nende mõju, kui ma neid tegelikult kogesin: kas kirjalike märkmete või telefoni salvestamise teel. Loomulikult ei olnud see alati võimalik, sest mõnikord olin liiga välja lülitatud, traumeeritud või muul viisil hõivatud.

Lõpuks peaksin tegema ka mõned tagasivaatelised tähelepanekud järgnevast. Esimene ebaõnnestumine oli absoluutselt tingitud narkootikumide olemusest. Teine (sünteetiline) oli samuti osaliselt tingitud selle olemusest. Ülejäänud ja teised raamatus käsitletud juhtumid olid suuresti tingitud minu enda oskamatusest ja enesega rahulolust.

Läheme edasi...

--

1. Muskaatpähkel

See juhtum leidis aset aastaid tagasi: Olin 21-aastane, noor ja (narko)naiivne. Olin lugenud, et muskaatpähkel võib tekitada uimastust, nii et ma lihtsalt võtsin selle. Pean end õnnelikuks, et olen elus. Deliirium ei ole trip; see on õudusunenägu. Olin haige, uimane, iiveldav, pea peksis, hallutsin ja roomasin kätel ja põlvedel, mis tundus olevat igavene põrgu. Ma ei taastunud nädal aega. Õppetund: uurige, mida iganes te võtate, ja ärge kunagi puudutage seda kraami. See on mürk.

2. 5f-AKB-48

Sünteetiliste kannabinoidide suitsetamise algusaegadel katsetasin äsja välja antud kaubamärki Magic Dragon. Pole midagi suurt: see on noid, nii et mis võiks valesti minna? Vastus oli kõik. See oli kilomeetrite kaugusel algsest spice'i sünteetikast (JWH 0018) ja veelgi kaugemal kanepist endast... midagi, mida ma mõistsin niipea, kui piiritu hirm ja paranoia hakkasid tööle. Komistasin voodisse ja lebasin looteasendis, mõeldes, et seekord olen tõesti teinud seda, ja lootes lootuses, et see peagi lõpeb. See tundus kestvat igavesti, kuid lõpuks lõppes see tõepoolest.

3. Salvia Divinorum [Salvinorin A ekstrakt]

See on kahtlemata paljude inimeste nimekirjas, kuid minu jaoks raskendas seda asjaolu, et ma arvasin, et see on lihtsalt üks järjekordne sünteetiline kannabinoid. Ma hingasin sügavalt bongist sisse; ja peaaegu koheselt kadus reaalsus. Tundsin, et mu hing imetakse kuristikku ja mul polnud aimugi, mis kurat toimub. Tahtsin lihtsalt põrgust pääseda ja olla jälle oma normaalne mina, kui ma meeleheitlikult oma elu eest kauplesin selle, mis tundus olevat pahatahtlik kohalolek. Ma kartsin, et võin saada püsiva ajukahjustuse ja et ma ei pruugi kunagi taastuda. Piinlikul kombel olin hiljem piisavalt rumal, et uskuda, et see oli põhjustatud šokist, ja kordasin seda harjutust hiljem. See ei läinud paremaks.

4. 5-MeO-DALT

Üsna healoomuline kerge psühhedeelikum ei ole tavaliselt trauma, kui te ei näita täielikku hoolimatust ja tähelepanelikkust. Ma kaalusin oma 10mg annuse kaalule ja ekraanile paiskus 0,10g. Hea, ma lonksasin selle veega alla. Hetk... 0,10 g? OMG: 100mg! Liiga hilja, sest ma ei suutnud oksendada. Ehmunud, teadsin, et pean sellega sõitma, mis iganes tuleb. See oli tegelikult hea, kuid esialgne hirm ja paanika ei olnud midagi, mida ma kiiresti unustaksin. Mul oli õnne (väga), et minu arusaamatu viga tehti just selle ravimiga.

5. Pregabaliin

Ka selle puhul ei ole mul mingit vabandust. Kuidagi veensin end, et 300 mg on hea ja et ma võin seda tund aega hiljem kordusannusega jälgida. See juhtub, kui oled piisavalt kergeusklik, et uskuda üksikuid foorumipostitusi ja teha oletusi, et retseptiravimid on ohutud. See tekitas merehaiguse tüüpi joovastuse, mis oli täiesti kohutav ja mis kestis tundide kaupa. Ma värisesin, ei suutnud isegi kirjutada ega isegi korralikult kõndida ja tundsin end nii halvasti. Alles hiljem avastasin, et selle ravimi kasutamise tõttu surevad inimesed tegelikult üha kiiremini.

6. Alkohol

Minu elus on olnud liiga palju juhtumeid, mil olen kannatanud naeruväärse joobe all, mille järel on järgnenud kohutav haigus/oksendamine/hangover järgmisel päeval või isegi päevadel. Kahju ja sõltuvuse seisukohalt on see kohutav uimasti, kuid nagu enamik inimesi, olin ka mina konditsioneeritud nägema selle liigset kasutamist täiesti normaalsena. Õnneks, kui ma uurisin teisi psühhoaktiivseid võimalusi, hakkasin samaaegselt nägema alkoholi sellisena, nagu see oli, ja nüüd kasutan seda harva.

--

Mis puutub keerulistesse kogemustesse, siis enamik teistest keerlesid pigem selle ümber, et ma hammustasin rohkem ära, kui ma suudan närida, kusjuures annused olid märkimisväärselt liiga suured (nt heroiin, MDMA). Kuigi ka neil olid omad draamad, on enamik eespool nimetatutest minu mällu eredamalt sisse kirjutatud, sest need ei olnud mitte ainult kohutavad, vaid nendega kaasnesid ka šokid: ma ei näinud neid üldse tulemas.

Hõbedane külg on see, et need lisasid motivatsiooni raamatu kirjutamiseks: Ma ei tahaks, et keegi teine peaks sama läbi tegema; ja mõne puhul oli mul väga suur õnn (samas kui teistel võib-olla mitte). Lõpptulemus, nagu eespool viidatud, on see, et ma õppisin neist.

Palun tehke sedasama ja püsige turvaliselt. Raamatu enda PDF-versiooni saate tasuta alla laadida mis tahes pilvevõrgu linkidest, mis on loetletud järgmisel leheküljel: [Siin BB-s: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/]

Pidage meeles, et teadmatus tapab, haridus päästab elusid: öelge narkootikumidele TUNNET.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
531
Reaction score
248
Points
43
Olen olnud süüdi selles, et olen liiga vara uuesti doseerinud. Enamasti on see algaja viga
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Annustamine on kahjude vähendamise aluseks. Täname oma kogemuse jagamise eest
 
Top