Kollane nitrometaan?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Okei, ma olen valmistunud alustama täiesti uue küülikute augu... fenetüülamiinid.

Minu jaoks on kõige raskem olnud leida oma riigis - või isegi väljaspool riiki, kuna transportimisega seotud probleemid on olnud nitrometaani.
Parim, mida ma leidsin, oli leida teisest ELi riigist tarnija, kes pakkus 40 massiprotsenti nitrometaani ja mis tahes lahusti segu, mille ma valisin.
Seetõttu valisin DCMi - see on nii kasulik (kui seda on paar korda destilleeritud) kui ka ei moodusta NMiga aseotroopi. Õige?

Minu küsimus on järgmine, miks ma ei saa lihtsalt panna oma mantlit 45c või mis iganes on DCMi madal bp ja oodata, et see ei keeks enam ja ei tule üle, siis viia oma mantlit üles 101c-le, et NM saaks üle tulla?
Miks, kui ma tegin oma esimese DCM/NM segu destilleerimise, tõmbab see DCM üle kogu tee kuni 100c? Millal sa ilmselt vahetad kogumiskolvi välja ja siis uuesti destilleerid...

Ma saan aru, aga miks ta tõmbab seda üle kõikidel temperatuuridel DCM-i bp-st kuni NM-i bp-ni ja seejärel üle selle?

See on küsimuse esimene osa, teine osa on, kas see on üsna tavaline, et nitrometaan muutub kollaseks?
Vestlesin GPT-ga ja seal öeldi, et NM on selge ja kui see on kollase varjundiga, siis on tegemist lisandiga - nüüd ma tean, et see ei ole alati korrektne keemiliste küsimuste osas, aga siis googeldasin seda ja sciencemadness tuli välja, et inimesed räägivad sellest...

Kavatsen muidugi homme NM-i uuesti destilleerida ja siis põhimõtteliselt minna otse oma esimese Henry reaktsiooni juurde...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Pärast selle kirjutamist sain lõpuks üsna selge NM-i, kunagi veidi kollane, kuid see tuli kõrgematest fraktsioonidest lõpus.
See pidi olema lihtsalt kollane, kui kutt seda välja mõtles, sest seal ei olnud def midagi muud kui DCM:NM
Mul oli lõpuks umbes 400ml ja väike pudi põhimõtteliselt pruunist lähteainest selles punktis.
Ma kuidagi sattusin nagu 750-800 DCM-i, kuid siis olin säästnud mõned asjad, mida olin paar korda reaktsioonist taastanud, nii et see vajab ilmselt paar destillatsiooni veel.
Ma soovin, et mul oleks UK link selle kraami jaoks, sest see on sisuliselt vajalik PALJU asjadele, mida ma teen!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Või siis võiks LÜHISELT lihtsalt kasutada "metanoolilahust", mis tuleb üle ja mida kasutati vere puhastamiseks!

Ma sõna otseses mõttes käivitasin eile toatemperatuuril 3,4,5-TMOBA Henry reaktsiooni, kasutades 9% metanooli ja NM segu, mis on eeldatavasti aseotroop. Katalüsaatorina kasutasin etüleendiamiini ja GAA-d. Kuni selle ajani olin sõna otseses mõttes lihtsalt kasutanud seda jama, et aeg-ajalt oma klaasnõusid puhastada 🙈

Töötas suurepäraselt! Iv veel võrrelda saagist NM/Ammooniumatsetaadi meetodiga, kuna see on olnud öösel külmkapis, kuid ma olin üsna üllatunud, et see tegelikult töötas tbh!
Peaks def säästa mind korralik summa raha... või aega... või mõlemad lol
 
Top