Tanácsok a pszeudoefedrin / Red #40 elválasztásához

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Rövidre fogom -- a szokásos "mossuk acetonnal, amíg a piros szín el nem tűnik" eljárás úgy tűnik, hogy a Sudafed (vagy legalábbis a generikus SudaGest) 30 mg-os tablettákkal már NEM működik. A vörös bevonat nem vas-oxid, hanem a Red #40 Aluminum Lake, amely személyesen mondhatom, hogy nem különösebben oldódik acetonban. Vízben és vízmentes etanolban is oldódik, bár nem kellene, hogy oldódjon -- kutatásaim szerint csak száraz EtOH-ban kellene oldódnia 0,001g/100ml koncentrációban. A gyakorlatban azonban eléggé oldódik száraz EtOH-ban ahhoz, hogy a pszeudoefedrin hcl kristályaim mind vöröses rózsaszínűek legyenek.

Mindegy, a lényeg az, hogy van egy csomó PE-hidroklorid kristályom, amelyek mind ezzel a cuccal szennyezettek, és nehezen tudom szétválasztani őket - van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy alternatívaként, van-e valakinek tapasztalata a Red #40 szennyezéssel és a moszkvai útvonallal (I2 + vörös foszfor) redukcióval, és ez a végtermékemet elszállítja?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Először rázza fel a tablettákat reszelt jégben. Ez mechanikusan eltávolítja a vörös réteg nagy részét.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Valószínűleg csak festék
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Frissítés: Miután néhány tablettát néhány kémcsőben néhány tesztoldattal, úgy találtam, hogy egy kis metanol 0,5%-os ecetsavval úgy tűnik, hogy a piros réteget szépen eltávolítja (~ 2 perc keverés), majd miután a bevonatmentesített tablettát egy hálós szűrőbe dobta, a metanol elég gyorsan elpárolog ahhoz, hogy a szilárd fehér tablettamag érintetlen maradjon. Biztos vagyok benne, hogy a PSE egy nagyon kis része elvész (mivel a MeOH-ban is oldódik), de úgy gondolom, hogy valószínűleg ugyanolyan (vagy esetleg jobb) eredményt ér el, mint a réteg mechanikus eltávolítása. Bár a piros eltűnt, még mindig ki tudom venni a törékeny tablettamagra nyomtatott számokat, és ezt annak bizonyítékaként veszem, hogy nagyon kevés tablettaanyagot távolítottak el.

Ironikus módon ez az eljárás a kötőanyagokra és a "gunk"-ra támaszkodik, hogy megvédje a PSE nagy részét a metanol/ecetsav oldatban való feloldódástól. Mindenesetre, ha valakinek van más ötlete a mosási eljárás javítására, nyugodtan dobja ide: :) köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Úgy gondolom, hogy a PSE egy kis részét elhanyagolhatóan elveszíti, mivel a hatóanyag a tablettahéj alatt található.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Tudom, hogy ez egy régi bejegyzés, de úgy gondoltam, hogy mindenképpen hozzászólok, mivel nemrég ugyanezzel a problémával szembesültem. Ha már van egy csomó pszeudo, ami már szennyezett ezzel a rózsaszínű színnel, mert itt egy másik fórumon a "tablettákból való kivonás" #2 módszert követted, az egyetlen dolog, amit ezután tudnék csinálni, az egy savas/bázisos mosás. Utána pár dietil-éteres és mosás, majd egy acetonos mosás. Voltak a kristályaim fehérek, mint get all. Egy másik megjegyzés, hogy a másik fórumon az #1 módszer, amely aktív szenet és naftát használ, a legtisztább szabad bázisú efedrint adta, amit valaha láttam. Bár az összehasonlított elméleti hozamok kisebbek az 1. módszerrel, véleményem szerint megéri. Ezután már csak a HCl-sóvá kell alakítani.
 

Nacho

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Mossa le nem klórozott fékalkatrész-tisztítószerrel. Nem veszít pszeudót, és a legtöbb töltőanyagot és kötőanyagot is eltávolítja.
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Mindaddig, amíg külső gőzzel desztillálni a reakció keverék lesz rendben, és és a lúg száraz nincs víz, amíg gőzzel desztillálni 2,to 1, aránya lúg a pse Nd ne aggódj lúg zár a gőz fogja megtörni az egészet lefelé
 
Top