Amfetamin P2NP-ből bórhidrid+réz komplexen keresztül 2022 - kérdések

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ezt a rettegésen találtam, és úgy tűnik, hogy a rettegésről származó op innen szerezte. De nem találtam ezt a pontos módszert ezeken a fórumokon. (Vannak hasonlóak, mint például William Dampiers "one pot 1kg synth", ami gyakorlatilag ugyanannak tűnik.)

Meg tudná nekem mondani valamelyik tapasztalt vegyész, hogy lehet-e mérgező gőz vagy komoly biztonsági aggályok ezzel a módszerrel kapcsolatban:


Eredeti kivonat:

P2NP-ből származó amfetamin bórhidrid+réz komplexen keresztül 2022 Frissített eljárás

Ez a kissé újonnan felfedezett módszer a titkos kémiai alvilág egyik legnagyobb vívmánya. Emellett ez az egyik legegyszerűbb és viszonylag kezdőbarát reakció, amely létezik a kábítószerek előállítására. Nem igényel semmilyen nagyon mérgező vegyi anyagot, mint például a higany-sók. Eléggé megbocsátó, nagyon nagy hozamú, és nagyon jól működik még <1 grammos skálán is.

Láttam néhány említést erről a módszerről itt a darknet-en, Amit NEM láttam, az a szerzőség vagy a hivatkozások. Ha nem adsz meg hivatkozásokat, akkor nem igazán folytatsz tudományt. Az együttműködés folyamatossága elengedhetetlen.

A bórhidrid és az átmeneti fémkomplexek elképesztő alkalmazásai már 1990-ben megjelentek egy koreai folyóiratban megjelent publikációban. Néhány fórumon felbukkant néhány említés a higany helyett a rézfém használatáról, de végül egy nagyon hosszú kollaboratív szál alakult ki egy jól ismert angol nyelvű gyógyszerkémiai fórumon és egy jól ismert orosz nyelvű fórumon. Ha vissza szeretnéd követni a nyomokat az eredeti tartalomig, nagyon könnyen rájöhetsz, ha elolvasod ennek az aloldalnak a köszöntőjét.

Egy Testex néven ismert vegyész kezdte el ezt a módszert az amfetaminra. Sok köszönet illeti a különböző oldalakon egyszerűen Carl néven ismert vegyészt, aki ezt a módszert virágzásnak indította. Az idézett eljárást egy másik kortársának, Fastbreaknek tulajdonítják.

Szükséges háttér:


Bár ez egy nagyon kezdőbarát eljárás, nem leszel képes csak úgy elolvasni ezt az írást és reprodukálni az eredményeket a kémiai eljárásokkal való nagyon alapos ismeret nélkül. Az írás feltételezi, hogy Ön jól ismeri:

* Alapvető kémiai laboratóriumi technikák és terminológia. Ismernie kell a metrikus súlyokat és mértékegységeket. Meg kell ismernie és értenie a moláris súlyokat, a moláris arányokat, és tudnia kell, hogyan végezze el saját számításait, amikor olyan publikált eljárásokat olvas, amelyek csak moláris mennyiségeket adnak meg.

* Alapvető gyógyszerkémiai laboratóriumi készségek és ismeretek, mint például oldószeres mosás, folyadék-folyadék extrakció, sav-bázis extrakció, egyszerű desztilláció, átkristályosítás, reagens- és olvadáspontelemzés.

* A szükséges P2NP prekurzor, a szükséges reagensek, nátrium-borohidrid, azaz NaBH4 és réz-szulfát, azaz CuSO4 beszerzéséhez szükséges erőforrások.

*A szükséges oldószerek és savas/bázisos reagensek beszerzéséhez szükséges források, beleértve az etanolt vagy izopropanolt, desztillált vizet, élelmiszeripari minőségű kénsavat, azaz H2SO4, élelmiszeripari/laboratóriumi minőségű lúgot, azaz nátrium-hidroxidot, azaz NaOH-t.

*A minimális laboratóriumi felszerelés. Szüksége lesz egy főzőlapra+mágneses keverőre, egy reakcióedényre, megfelelő laboratóriumi üvegedényekre az előkészítéshez és a tisztításhoz, tudományos minőségű hőmérőkre, és erősen ajánlott egy desztillációs készlet a reakció alatti reflux és az egyszerű gőzdesztilláció céljából a tisztított amfetamin visszanyeréséhez, amikor elkészül.

*Ez desztilláló berendezés nélkül is lehetséges, de csak kis mértékben, és ezzel kockáztatjuk mindazok egészségét, akik a végterméket fogyasztják. Emellett a reakció sokkal valószínűbb, hogy meghiúsul vagy kicsúszik az irányítás alól. Szerezzen be egy desztillációs berendezést.

Eljárás:

(közvetlen idézet az eredetiből)


P2NP cas szám szükséges: 705-60-2



80g EtOH 96% (1%MEK), ez ~100ml
40g H2O
5,2g NaBH4
kombinálták.

majd erős keverés mellett kis adagokban hozzáadtunk 10g P2NP-t (finom porrá őrölve).

ezt követően az elegyet 40 percig hagytuk keverni.

majd ezt 65°C-ra melegítettük, és újabb 5g NaBH4-et adtunk hozzá, majd 1,5g CuSO4*5H2O (finom porrá őrölt) következett.
eredményezett buborékosodás, reflux kondenzort csatlakoztattunk és 15 percig hagytuk keverni, amíg a buborékosodás megszűnt, majd az elegyet 30 percig refluxáltuk.

lehűlés után 47 g HCl-t (31%) adtunk hozzá csapvízzel együtt a lombik feltöltéséhez.

EtOH-t desztilláltunk ki.

lehűtöttük, 20g NaOH-val bázissá tettük ~50ml H2O-ban.

Gőzzel desztilláltam ki az amint. H2SO4-mal semlegesítettem és bepároltam.

a termék annyira fehér volt, hogy úgy döntöttem, nem mosom ki a port.

Termelés: pontosan 10g amfetamin-szulfát 88,56%.



Fontos megjegyzések:



Különös megjegyzés: Bár a szerző kifejezetten "csapvizet" említ az eljárásban, ez egy félig szarkasztikus meta-jab, rétegek és rétegek belső viccekbe csomagolva. Csak desztillált vizet használjon, kérem. Köszönjük /u/socat2me


Ennek a módszernek a fő hibapontja a P2NP tisztasága lesz. Akár vásároltad, akár magad készítetted, számtalan kudarcról számoltak be az évek során, és szinte minden esetben a nem kellően tiszta P2NP kristályok voltak az okok. A sárga kristályok 2-3 átkristályosítása erősen ajánlott.

A szerző által említett etanol+MEK azért volt, mert ezt a legtöbb drogériában nem izopropil dörzsölőalkoholként árulják. Azonban az izopropil-alkohol is kiválóan alkalmas társoldószerként.

A bórhidrid ~ 6X-os moláris feleslege elengedhetetlen ehhez az egyedi reakcióhoz.

A nem ajánlott alternatívája a laboratóriumi vízhűtéses kondenzátornak mind a refluxhoz a tényleges reakció során, mind pedig a gőzdesztillációhoz az A/B extrakció során, helyettesíthető egy magas nyakú reakcióedénnyel, esetleg egy ventilátorral a nyaknál a "szegény ember refluxához", majd egy egyszerű A/B oldószeres extrakcióval az amfetamin bázis gőzdesztillációja helyett. FIGYELEM, nagyon-nagyon fontos, hogy a rézkomplex minden nyomát teljesen eltávolítsuk minden olyan anyagból, amelyet az emberek lenyelnek. A desztilláció tökéletes megoldás erre, de egy alapos oldószeres extrakció, a folyadék-folyadék extrakcióval kapcsolatos komoly ismeretekkel és tapasztalatokkal egy lehetséges alternatíva. Figyelmeztettük Önt.

Haladó:


Ugyanez a rendszer hasonló, vagy analóg prekurzorokra is alkalmazható. Vannak jelentések fluoramfetamin, MDA/MDP2P, 2C-X, pszeudoefedrin, TMA és más kábítószerek és prekurzorok sikeres előállításáról ezzel a reagensrendszerrel.

Zárjuk le egyszer és mindenkorra a higany-só redukciók történelemkönyvét!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Tudna-e valaki a profik közül, mint például Patton vagy Dampier, bepattintani és kifejteni ezt a módszert, és tájékoztatni bennünket a szintézissel járó esetleges egészségügyi kockázatokról?
@G.Patton
@William Dampier
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Csak óvatosan a NaBH4-gyel és a vízzel. A köztük lejátszódó reakció sok hőt és gázt termel, ezt vegye figyelembe. A reakciós lombikot reflux kondenzátorral nyitva kell tartania. Emellett használjon jól szellőző munkahelyet, és ne használjon nyílt tüzet a reakció mellett, mivel H2 keletkezik.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Köszönjük Patton.

Ön szerint a reflux kondenzátor tetejére erősített 30 hüvelykes léggömb elegendő a gáz befogadására egy olyan kicsi szintézishez, mint amilyen ebben a módszerben le van írva, és mennyire mérgező ez a gáz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nem túl sok, a hidrogénnel kevert gázok keverékével lélegzik =) Ne használjon lufit. Veszélyes, mert magas H2-koncentrációval és szikrázással felrobbanhat.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

mit tudok tenni a kondenzátorból keletkező h2 kezelésére egy olyan környezetben, mint például egy fürdőszoba? ha kapok egy elszívó ventilátort és egy csatornát az elszíváshoz, akkor talán a h2 szikrázhat a ventilátoron belül, mivel elektromos és némi hőt termel. jelenleg nincs lehetőségem arra, hogy ezt kint is megtehessem.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Esetleg tegyen egy tömlőt a kondenzátortól a légkivezetéshez egy erős ventilátorral. Így ha robbanás történik, mivel a levegőben olyan kevés hidrogén van, a robbanás nem okoz kárt.
Magamban gondolkodom, nem biztos, hogy amit mondok helyes vagy sem.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Meg tudná valaki mondani, hogy ezzel a módszerrel levoamfetamin vagy dextroamfetamin nyerhető-e?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ez lényegében ugyanaz a módszer, mint az eredeti bejegyzésben a CuCl2 használatával. Tudja-e valaki a profik közül kommentálni, hogy a CuSO4 gyengébb vagy azonos (ugyanolyan hatékony) ebben a redukcióban? köszönöm.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Köszönöm. miután feltettem a kérdést, rájöttem, hogy biztosan racém. akkor a dextroamfetamin izomerjét kellene izolálnom, hogy csak tiszta D-amf-ot kapjak.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Igen, ne feledje, hogy a D-borkősavakon kívül más savakat is lehet használni.Utánanéztem ennek, és többet tudok mondani róla, ha szüksége van elp.cheers.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Igen, kérem. pm-et küldjön, ha szeretné.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a 31%-os HCL helyett 35-36%-os HCL használata rendben van-e?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Készülök erre a szintézisre, de még mindig aggódom a nátrium-borohidrid miatt.

Bármilyen segítséget nagyra értékelnék:
Nem veszélyes, ha a lombikba 40 g H2O-t adunk hozzá?

és mit tehetek, hogy csökkentsem annak kockázatát, hogy a nátrium-borohidridet kiteszem a levegő nedvességének, miközben kinyitok belőle egy edényt, és hozzáadom az oldathoz?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Mate, akkor aggódik a levegőben lévő maradék nedvesség miatt, amikor a vegyületet tiszta nedvességnek akarja kitenni 🤯
A nátrium-borohidrid nem piroforos és széles körben használják az iparban, különösen Európában és az USA-ban, míg Ázsiában más vegyületeket részesítenek előnyben. mindenesetre ebben a könyvben olvastam, hogy egy bizonyos személy egy üzemben dolgozott, ahol személyesen látta, hogy az üzemeltetők 25 kg-os zsákokat dobtak a cuccból egy 12 tonnás reaktor bunkerébe, majd a bunker teljes tartalmát néhány perc alatt alkoholos aq-ba adták. A bőrrel való érintkezés szintén nem nagy ügy, ha a mérgező hatásról nem beszélünk, ugyanabban a könyvben olvastam, hogy az operátorok keze beszennyeződött, és csak a bőr átmeneti kivilágosodása és egy kis égési sérülés történt, ami mosással elmúlt.
Ha szuperbiztonságos akarsz lenni, akkor a borohidridet keverés alatt, a lombikot hűtőfürdőben tartva adhatod hozzá, kiveszed a propén hozzáadásához, és csak akkor hűtesz, ha szükséges. 30s-1m alatt kb. egy szilárd anyagot tartalmazó tölcsérrel, lassan, egyenletes ütemben adagolva tudod ezt az adalékolást elvégezni.
Nem lesz robbanás, ha szándékosan öngyújtót veszel a kondenzátorod tetejére. megfelelő szellőzés mellett nem vagy nagy veszélyben.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ha, azt hiszem, túl paranoiás vagyok.

Milyen szellőzés lenne megfelelő? Elég, ha a H2-t egy nyitott ablakon keresztül vezetjük ki egy ptfe csővel?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ez túlzás, de a léptéktől függ
ventilátorok és nyitott ablakok, vagy esetleg egy diy füstölőkampó bőven elegendő a kis- és közepes léptékhez
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Végre eljutottam a szintézishez, és a gőzdesztilláció utolsó előtti lépésénél tartok, de van egy problémám:
Honnan tudom, hogy mikor fejezte be az összes amin a gőzdesztillációt az anyaoldatot tartalmazó lombikból a gyűjtőlombikba?

jegyzetek:
-A desztilláció megkezdése előtt az oldat nagyon sötét narancssárga volt. (az oldat a lombik kb. 3/4 részét foglalja el).
-a gyűjtőlombikban lévő oldat kezdetben tiszta, tompa aranyszínű.
-kb. 1 1/2 óra elteltével az oldat ugyanolyan színű, de úgy gondolom, hogy 2 réteg látszott (az aranyszínű réteg a tetején, és azt hiszem, hogy egy átlátszó, majdnem anyagszerű, zavaros állagú réteg az alsó rétegben). - (talán ez a válaszom)
-a gyűjtőlombikba kellett dekantálnom ezt az oldatot, mert ez a lombik túl kicsi volt, és észrevettem, hogy a második desztillációs körben már nem narancssárga, hanem felhőfehér volt. (mint a zavaros limonádé színe)
 
Top