Egy ötlet egy otc módszerre a P2P előállításához.

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Elöljáróban lemondásként el kell mondanom: jelenleg nem rendelkezem laboratóriumi felszereléssel vagy vegyszerekkel, így amit tudok, azt a sok online tudomány megtekintéséből teszem szerves kémiai kísérletek és hasonlók formájában. Miután ezt mondtam, itt megy:
Megnéztem egy videót a YouTube-on, most már csak a BitChute-on elérhető Chemplayer által, egy tisztességes csatorna, amely eléggé eligazítja a noobokat, hogyan kell előanyagokat készíteni. Vett kalcium-hidroxidot, benzoesavat és ecetsavat csepegtetett bele, kalcium-benzoátot és kalcium-acetátot hozva létre helyben, majd destruktívan lepárolta az egész edényt, vélhetően azért, hogy fenil2propanont kapjon, de acetofenont (csak szaglás útján) és propiofenont kapott. Valaki más ezt megismételte, és propiofenont kapott per nem tudom mit... ma este valami furcsa dolog jutott eszembe: fahéjsav. Ez a transzfenilpropánsav. Nem lehetne egyszerűen kalcium-fahéjamatot készíteni, vagy megvenni, ezt egy lombikba dobni kalcium-propionáttal vagy -acetáttal (ezzel kell játszani), és nem lehetne így létrehozni az oly gyakran keresett ketonokat? Nem egyszerűsítené ez a dolgokat, ha igazam van? Ez egy szúrás a sötétben, de a növények így készítik a gyökereket, így remélem, hogy ebből valami virágzik, és az emberek elmondhatják, hogy kipróbálták a módszeremet (az lesz a nap!). Valaki tudassa velem. Isten éltessen. Vigyázzatok magatokra!
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, az ok, hogy esetleg szükség lenne a többi kalcium-sók, nevezetesen acetát vagy propionát (érzés több propionát), mert a fahéjsav só qouod a primer alkohol egyenértékű a keton, aka az aldehid, ami nem egészen az, amit mi vagyunk után. Az én gondolkodásom az, hogy a fahéjsav egy százaléka reagálni fog a propionáttal, hogy a ketonszármazék fenilpropan2ont kapjon, pontosan azt, amire az orvosok asszisztensének szüksége volt. Remélem, ezt kipróbáljátok, ha unatkoztok, vegyészek. Ez nem a nagyüzemi termelésre, hanem a könnyű kezelhetőségre vonatkozik. Valószínűleg tisztátalan terméket fog kapni, beleértve az aldehideket és a keveretlen savas sót. A kalcium tűnt a legjobb lúgosföldes kilátásnak, de más is használható. Ez mégiscsak tudomány.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, az ok, amiért esetleg szükség lenne a többi kalcium-sóra, nevezetesen acetátra vagy propionátra (érzésre inkább propionátra), az az, hogy a fahéjsav só lenne a keton, azaz az aldehid elsődleges alkohol-egyenértéke, ha csak a kalcium-fahéjsavat pörkölnénk egy kerek aljú (rb) lombikban, ami nem egészen az, amit mi keresünk. Úgy gondolom, hogy a fahéjamat egy része reagálni fog a propionáttal, hogy ketonszármazékot, fenilpropan2ont kapjon, pontosan azt, amire az orvosok asszisztensének szüksége volt. Remélem, ezt kipróbáljátok, ha unatkoztok, vegyészek. Ez nem a nagyüzemi termelésre, hanem a könnyű kezelhetőségre vonatkozik. Valószínűleg tisztátalan terméket fog kapni, beleértve az aldehideket és a keveretlen savsót, valamint más ketonokat, beleértve a dibenzalaceton, esetleg. A kalcium tűnt a legjobb lúgosföldfém kilátásnak, de más is használható. Ez mégiscsak tudomány. Ez egy olyan módszer, amelyet kipróbáltak vagy kipróbáltak ellene.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ez a fenil-ecetsav (PPA) sója, amely száraz desztilláció során acetáttal P2P-t ad. És ez az oka annak, hogy figyelik/illegális.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Igen, ezt én is tudom. Újszerű módszereket keresek ugyanannak a terméknek a megközelítésére. Felismertem, hogy a fahéjsav, miközben NEM fenilecetsav VAN fenilpropionsav, valami olyasmi, ami talán egy másik savval egy lúgos földfémhez, például kalciumhoz kötve valójában ugyanahhoz a ketonhoz vezetne. Jelenleg nincs nálam a kísérleti anyag, és nem szeretnék izgalmat okozni a területemen, ezért csak azt adtam be, amiről úgy gondoltam, hogy működhet. Ismétlem, a kalcium-acetát, ha egy rbf-ben (kerekfenekű lombikban) forralják, acetonból desztillál. Ha a kalcium-benzoátot ÉS az acetátot együtt forraljuk, propiofenont kapunk. Így logikus, hogy ha kalcium-cinnamátot és kalcium-propionátot együtt forralnánk, akkor talán fenilpropan2ont kapnánk. Nem tudom. Csak remélem. Szép lenne, és sehol a világon nem hallottam, hogy ezt közvetlenül megkérdőjelezték volna.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
- Ehhez nem üvegedényeket használ, hanem egy eldobható konzervdobozt, például oldószerekhez és néhány menetes fém vízvezeték cuccot a kondenzátorhoz való csatlakozáshoz, amelyet a dugók és a PTFE-szalag varázslatos segítségével lehet rögzíteni.
- A szakirodalomban egészségtelenül megszállottan foglalkoznak a kalciumsókkal ebben a reakcióban. Ami szépen mutatja, mi történik, ha az emberek csak másolnak másoktól ahelyett, hogy maguk próbálnák ki. A kalciumsók elég nagy szarok, mert betonszerű keveréket képeznek, ami sok termék esetében lehetetlenné teszi a kiszedést. Nátrium és fekete vas-oxid (magnetit) keveréke az oxiddal feleslegben, hogy a savak sói képződjenek, és nagyon jól, nedvesen, iszapként keverjük össze, különben a savak és a sók pora megeszi a szemünket. Először is. Adjunk durva acélgyapotot a kannába. Töltse bele a szuszpenziót. Melegítsd fel, így a víz lecsapódik és most, amikor megszárad és kemény lesz, nem egy tömb beton lesz, hanem az oxid és az acélgyapot miatt és mivel nedves volt, repedések lesznek, rengeteg, így a terméked zu távozik.
- Igen értékesebb prekurzorokat lehet készíteni ezzel, a szükséges savak nem olyan gyakoriak, de beszerezhetők. A Hex és a Pent nevű cuccok...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Amikor azt mondja, hogy nátrium, pontosan milyen vegyi anyagra gondol? Azt mondja, hogy nátrium-oxid? Ugyanez a fekete vas-oxid, kaphatok egy-egy cas-t mindegyikből?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Én a karbonsav nátriumsójáról beszélek, mint a nátrium-benzoát, ami nagyszerű, mivel olcsón kapja ezt, és nem kell baszakodnia a meglehetősen maró savval, és mondjuk a proprionsavat nedvesre keverve egy felesleges magnetittal, melegítse fel, és reagál, hogy a vas sót képezze, és ezt nedvesre keverje össze a benzoáttal, adjon hozzá még egy kis magnetitet (amennyit csak akar), és keverje nagyon jól össze. Használjon tésztagyúrót vagy hasonló konyhai gépet. Az eredmény leginkább azon múlik, hogy mennyire jól kevertük össze. Oldószert lehet,hozzáadni durva acélgyapot (árulják, amikor újra csinálni fa padló), így goe a botomtól a tetejére, és öntsük n a keveréket, amit készített. A vas és a réz tökéletesen megfelel a körülmények között, így használhatsz szabványos szerelvényeket a csatlakozáshoz akár egy üvegkondenzátorhoz, akár egy réz kondenzátorhoz, amely szintén összeállítható szabványos vízvezeték-alkatrészekből.

Készítsünk egy második falat a kannának 1-2 cm távolsággal fóliát a kannától, egészen addig, ahol a kanyar megy a thr kondenzátorhoz, melegítsük fel kemping gázégővel. A fólia olyan, mint egy kémény, és a forró levegőt a kannával érintkezve tartja. Ha csak alulról melegítjük, az nem megfelelő hozamot ad.

Ez egyszerű és szórakoztató.

A terméket újra kell desztillálni.

Ha kész, dobja ki a kannát.
Ha Ca-sót és üvegedényeket használ, készüljön fel arra, hogy az egészet kidobja. A tisztítási kísérletek általában hiábavalóak.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Ezzel megválaszoltad a kérdésemet. Van egy másik, amely az újabb hozzászólásodból származik.

Úgy tűnik, hogy két só kell, egy nátrium- és egy vastartalmú só. A kérdésem az, hogy hogyan határozhatom meg, melyikre van szükségem?

Például a 4 metilpropiofenonhoz p-toluolsavból (biztos vagyok benne, hogy online rendelhető) nátrium-p-toluátot készítenék, és akkor mi a helyzet a másik sóval? Úgy tűnik, hogy egy karbonsavat kellene kevernem a mágnessavval, de milyen karbonsavat?

Össze vagyok zavarodva, hogy milyen vegyszert csatolunk az egyes sókhoz, hogy egy bizonyos vegyszert állítsunk elő. Ebben az esetben 4 metilpropiofenon.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Benzoesav + propionsav -> propiofenon
A 4-metil-benzoesav, más néven p-toluolsav 4-metil-propiofenont ad, és mindkettő megvásárolható. Nincs ok, amiért ez ne működne, a termék bp-je kb. 240 °C, tehát itt nincs gond.

De miért készítsük el, ha meg lehet venni?
Ez a "magnetit", a kevert vas-oxid neve. Használhatod a kalcium sókat a vas sókat vagy a vegyes nátrium vas sókat. A kalcium és a vas sók is működnek. Nátrium önmagában - nem vagyok benne biztos.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Sokakkal ellentétben itt nem érdekel a kereskedelmi kémia, ha úgy tetszik. Tehát a 4 metil-propiofenon előállítása nem idő- vagy pénzpazarlás kérdése. Különösen, mivel a jogbiztonság fontosabb.

Ha egy 4-metil-propiofenon csomagot megállít a vámhatóság, bármennyire is valószínűtlen, sokkal nehezebb azzal érvelni, hogy nem akartad azt mefedron, azaz illegális kábítószer előállítására használni.

Egy rendelés p-toluolsavból nem lesz ugyanez.
 
Top