A vámhatóság razziát tartott az otthonomban (Finnország) és a tanulságok (AMA)

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Sziasztok!

Szerettem volna megosztani egy történetet arról, hogyan mehetnek a dolgok rossz irányba. Számomra az egész egy reggel történt, amikor a TOR-t és általában a webet böngésztem. Hirtelen valaki bekopogott az ajtón és becsöngetett. Általában nem reagálok az ilyesmire, de ezúttal a kutyám kint volt és ugatott, így egy idő után úgy döntöttem, hogy megnézem az előkert kameráit. Nos, az internetem valamilyen okból kifolyólag leállt, és az új mobiltelefonom nem volt hajlandó csatlakozni a wifire, ami lehetővé tette volna, hogy ellenőrizzem, ki állt az ajtóban. Gondoltam, hogy talán valaki, akit vártam, ezért kinyitottam az ajtót. Hát nem volt!

Ezután üldözés kezdődött a számítógépekig, amit én nyertem meg, de utána volt egy rövid pillanat, amikor el kellett döntenem, hogy ezek az emberek a cuccaimat akarják-e, vagy ügynökök, akik le akarnak tartóztatni, így el kellett döntenem, hogy harcoljak-e vagy sem. Úgy döntöttem, hogy nem, amikor megláttam mindkét fickónál a pisztolyt. Nem sokkal később még 10 ember jelent meg, ami mindenképpen túl sok volt. Pillanatok alatt letepertek és megbilincseltek. Aztán megkezdődött a házkutatás, ami néhány óráig tartott. Ezután a helyi rendőrségi börtönbe vittek, ahol körülbelül 10 napig voltam, mielőtt átszállítottak egy másik börtönbe, ahol körülbelül 8 hetet töltöttem. Ez idő alatt semmilyen kapcsolatom nem volt a külvilággal. Minden számítógépemet és holmimat elkobozták, és még mindig vizsgálják őket. A Pixel telefonomat 24 órán belül átszállították a fővárosba a feloldás reményében, de ez a mai napig nem történt meg. Emellett a fő laptopom 8 hetes elkobzás után is lezáratlan maradt. Azért jöttem rá, mert az egyetlen bizonyíték, ami egyeseknek ellenem volt, azok a képek voltak, amiket mobiltelefonnal készítettek, miközben a lakásomban jártak, és onnan láttam a dátumot, az időt stb. Megkérdeztem, hogy miért nem készítettek rendes képernyőfotókat, amikor kihallgattak, és olyan választ kaptam, hogy "Mit számít, hogyan készültek a képek?" Azt válaszoltam, hogy láthattam, hogy a számítógépemről készültek, a dátum és az időpont pedig akkor volt, amikor még hozzáfértek. Ezek után elvették tőlem a képeket, és azt hiszem, valahogy feldühítettem a kihallgatásért felelős ügynököt. Nagyon rossz természete volt. Szégyen.

Nem tudok túl sok részletet mondani az ügyről, mert még mindig aktív nyomozás folyik ellenem, ami folyamatos megfigyeléssel is jár, beleértve az internetes tevékenységem megfigyelését és bármi mást, amit el tudsz képzelni. Azok az ügynökök jók, ezt elmondhatom, de ők is csak emberek, és korlátozottak az erőforrásaik.

Néhány kulcsfontosságú eszköz, amit megemlíthetnék: Thinkpad, Veracrypt, Google Pixel, GrapheneOS és QubesOS. Ha ezek nem tesznek golyóállóvá, akkor a másik oldalon sem fogják megkönnyíteni a dolgodat. Márpedig a játék bármelyik oldalán minden az erőforrásokról szól. Ha elég jól elrejted a segged, vagy legalábbis eléggé titkosítod a cuccaidat, akkor jó eséllyel az ellened indított eljárást ejtik, mert nem állnak rendelkezésre a nyomozás folytatásához szükséges erőforrások. Bár én nem számítanék rá, haha.

A börtönben elég sok pszichológiai manipulációt alkalmaztak ellenem, de miután rájöttem, hogy mi a helyzet, ez eléggé haszontalanná vált. Ha nem is vicces. Még egy dolog, amit hozzá kell tenni: mindig vegyél ügyvédet az elejétől fogva. Nekem nem állt a kezdetektől fogva megfelelő ügyvéd a rendelkezésemre olyan okokból, amelyeket itt nem árulhatok el. Vagy egy hónapig kellett foglalkoznom azzal a fickóval, mire sikerült találnom egy másikat, aki tényleg segített nekem. Előtte a jogaimat olyan könyvekből kellett kiolvasnom, amelyeket más, hasonló helyzetben lévő emberek írtak.

Ez már így is elég sok szó. Hosszú történet röviden, hajlandó vagyok válaszolni minden kérdésre, hogy hogyan alakultak a dolgok.

Béke és vigyázz az OPSEC-edre <3
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Köszönjük a történetet!
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Nem probléma! Ha csak egy kis esély van arra, hogy segíthetek valakinek hasonló helyzetben, már megérte. Korábban nem igazán zavartak ezek az ügynökségek, de a velem való bánásmód után kész vagyok minden alkalommal, amikor csak lehetőség adódik rá, keresztbe tenni nekik.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Milyen pszichológiai manipulációt alkalmaztak önnel szemben?
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Sokféle elmebaszást próbáltak ki rajtam. Például, hogy ha nem tisztázom magam, akkor mindent el fogok baszni, például a munkahelyemet, a fiamhoz való jogomat, és a rokonaim életét is tönkreteszem. Sokféle illegális meghallgatást is tartottak az ügyvédem jelenléte nélkül a cellában. Az utóbbiak biztosan illegálisak.
 

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Hogyan jutottak el hozzád? Csak azért, mert a Tor böngészőt használtad, és az internetes céged jelentette? Érdekes lenne tudni, mert szeretnék óvintézkedéseket tenni a hasonló problémák elkerülése érdekében.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Csak szerettem volna, ha tudod, hogy néhány módon figyelemmel kísérik. Az Nvidia grafika olyan üzemmódba kapcsolható, ahol a shader órajel akár 50 méterre is továbbítja a képet. Ezt használták rajtam.

A frekvencia 250 MHz volt azok számára, akik kíváncsiak. Általában egy közeli épületet biztosítanak. Az olyan alkalmazások, mint a discord és a steam beépített képernyővigyázó hátsó ajtókkal rendelkeznek, így elkerülhető.

Használnak egy stinger hamis mobiltornyot, hogy elfogják a hívásokat, és minden normál hívás titkosítását visszaveszik, és lehallgatják.

Fali kontaktmikrofonokat használnak, és lehallgatják Önt, ha nem tudnak hozzáférni ahhoz, hogy telepítsenek egyet a lakásában.

Titkos kamerák. Ezek már olyan láthatóak, mint egy optikai kábel vége, és nagyon nehéz megtalálni őket.

Tekintse az összes hardverét veszélyeztetettnek, ha valaha is visszaadják.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Először is köszönöm a tanácsokat. Ez volt a fő oka annak, hogy megosztottam a saját kísérleteimet, hogy talán valaki hasonló helyzetben lévő ember korábban hasznosítani tudja a tanulságokat, és a legjobb esetben még csak nem is hívja meg a szövetségieket az otthonukba az első helyen.

Az nVidia GPU-kkal kapcsolatos dolgok hátborzongatóak, és néhány nappal ezelőtt olvastam, miközben SDR-anyagokat kerestem, hogy az emberek sikeresen lehívták a biztonsági kamerák, számítógépek stb. képét még RTL-SDR-rel is a nem szándékos rádiós kibocsátásokon keresztül, és nem vagyok biztos benne, hogy tetszik a valóság, ahol élünk.

A mikrofonokról belebotlottam ebbe a cikkbe, amely remélem, hogy jól megmunkált troll és nem a valóság:


Jó lenne látni a TOP 100 megfigyelési módszert, amit ügynökségenként/országonként/micsodánként használnak.


Ha valakit érdekel a fenti RTL-SDR cucc itt van link az RTL-SDR blogra, ahol a Tempesthez is van eszköz:

 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
És 1 utolsó utolsó emlékeztető. Az egyetlen módja annak, hogy elveszítsen egy farok nower napokban egy többszintes parkolóban vagy a metróban, mivel van egy hazai kém műholdprogram, amelyet arra használnak, hogy kövessék Önt. Gondolod, hogy az FGC 9 alkotóját rossz vásárlásokkal találták meg? Valószínűleg attól a pillanattól kezdve követték, hogy találkozott a dokumentumfilm készítőivel, és csak nézték, ahogy hazasétál.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Kezdem azt hinni, hogy a jövőm, amikor arról van szó, hogy képes vagyok használni az eszközöket, amelyeket szeretnék megtartani privát és képes fenntartani az anonimitást dedikált eszközök elrejtve előtt és megfelelően forgatva. Néhány eszköz akkor is adhat jótékonysági bármit, így ha és amikor kérdéseket vet fel, akkor hamarosan elkezdhet élni új életet, és adjon az ellenfelek is valamit, hogy vakarják a fejüket néhány pillanatig.
 
Top