Etiléndiamin....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Megfelelő katalizátor lenne ez a metilamin HCL felett egy Henry-reakcióhoz?
Van ammónium-acetátom, ami az első választásom, azonban tisztában vagyok azzal, hogy több nitrometánra van szükséged ezzel az útvonallal, ami nehezen beszerezhető és drága...

A srác, aki alapvetően bármit kaphat a Sigma-Aldridge (elsősorban) azt mondta nekem (amikor vásároltam egy egyedi megrendelés 40% w/w nitrometán:DCM - ez egy szállítási és robbanóanyag dolog, bár), észrevette, hogy kérdeztem az ő metilamin HCL (őszintén gondoltam, hogy hasznos lehet egy bizonyos szakaszban, ha valaha úgy dönt, hogy kibaszottul az mdma vagy alapvetően metilén-dioxy vegyületek....one nap. Én egy vegyületgyűjtő vagyok - aktív és inaktív, azt mondta nekem, hogy "ha Henry-reakciót tervezel, van etiléndiaminunk - míg a mi metilaminunk HCL, így a prior jobb katalizátor lenne".

Ennek van értelme számomra - jelenleg van 2,5-dimetoxi-benzaldehidem, de tervezem, hogy nagyobb mennyiségű 3,4,5-trimetoxi-bzaldehidet szerzek be - így szükségem lesz egy félig tisztességes nitrometán készletre, de ha csökkenteni tudom a mennyiséget, az hasznos lenne!
Mivel gyűjtő vagyok, úgy döntöttem, hogy beszerzek egy kis etiléndiamint, amíg még mindig van, úgy tűnik, hogy a metilamin Hcl eléggé szabványosan raktáron van.
Mit gondolunk?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Az etiléndiamin-diacetát az egyik legjobban igazolt katalizátor a 2,5-DMBA és a MeNO2 kondenzációjához,
amely 90% feletti nitrosztirénhozamot eredményez, még akkor is, ha in situ diaminból és száraz ecetsavból állítjuk elő.
Tehát a választásod helyes.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yiiiiiiiiiis... ezt szeretjük hallani (mwahahahaha dörzsöli a kezét, ahogy a gonosz terv összeáll) JK
DE ez ad nekem egy különálló lehetőséget az ammónium-acetát és a GAA felett, amelyben azt hiszem, hogy végül több MeNO2-t használsz - ami drága és bosszantó a beszerzéshez.
Cool - köszönöm a választ! V hasznos....this az egyik, ami már a hátsó égő, mint én már gyűjtöttem néhány 2,5-DMOBA - csak egy kis mennyiség - 50g és még néhány LiAlH4, ami tudom, hogy mindenki próbál elmozdulni, és a borohidrid felé, de meg kellett próbálni legalább egy párszor LAH! Ez az új beszállító hasznos lol
 
Top