Question Hogyan tudok biztonságosan termeszteni néhány gombát a házamban?

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
ez könnyű, találhat néhány tuto a youtube-on :

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nem sok fényt vesznek fel, mint egy kompakt fénycső bőven elég
Szükségük van egy kis friss levegőcserére, de nem túl sok, mert magasan kell tartani a páratartalmat. 80% felett, de ideális esetben 85-95% között. A dobozt a házad alatti kúszótérbe is betolhatod, ahol nincs friss levegő és nincs fény, és a gombák akkor is nőnek, ha nőnek. Csak nagyon hosszúak lennének, apró kalapokkal.
Egy ember könyvet írhatna arról, hogyan kell gombát termeszteni, és sokan írtak is. Én magam is írtam néhány cikket egy országos magazin számára. Ha konkrét kérdéseid vannak, szívesen válaszolok, de maximum napi 10 bekezdésre vagyok jó, szóval oszd el őket. Vagy csak kérdezz a fórumon, nincs sok gombatermesztéssel kapcsolatos hozzászólás.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63

Vannak más termesztőzsákok is, de ez 100%-os garanciát vállal vagy visszakapja a pénzét ^_^
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
I
Ha az 1-7. keménységi zónában élsz, akkor kint nőnek a bokrok alatt. Sokféleképpen megteheti. Foghatsz egy ilyen készletet, és maszkot és kesztyűt viselve belekeverheted egy zsák szalmába és tehénpogácsába, és minden öblítés után 1-1,5 hüvelyknyi új szalmát adsz a tetejére, és amikor a micélium eléri a felszínt, újra gyümölcsözni fog. Ha megfagy ott, ahol élsz, a Psilocybe cubensis kifejezetten nem fog magától visszajönni, de vannak módszerek a téli átvészelésére. Én már csináltam ilyet Illinois-ban és Ohióban.
A Középnyugaton élek, egy olyan területen, amely nem a varázsgombák bőségéről ismert, de még mindig tudok annyit szedni a vadonban, hogy a legtöbb embernek egy évig kitartson. Egyszer 2 óra alatt szedtem 4 száraz unciát. Ez egy nyilvános parkban volt, és csak úgy izzadtam, ahogy a golyóimat leizzadtam, és olyan gyorsan dobáltam őket egy bevásárlószatyorba, ahogy csak tudtam szedni.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ne próbáljon otthon gombát termeszteni, mert felrobbantja magát!
Csak vicceltem... Valószínűleg biztonságosabb, mint füvet szívni. Csak ne egyél meg semmit, ami nem egészségesnek tűnő gomba.
A másik jó hír az, hogy nincs semmi illegális, amíg valóban SZÁRÍTOTT gomba van a birtokodban.
Én a régi PF Tek-et használom, amit az erowid.org oldalon találsz. Befőttesüvegek, gyorsfőző, rubbermaid tárolók és türelem.
Soha semmi komolyabb baj nem történt. Csak egy-két rohadt üveg itt-ott, mert nem voltam olyan tiszta, mint amennyire lehetett volna, amikor befecskendeztem az üvegeket.
Kezdőnek elég jó kiindulópont. Elég könnyű megcsinálni, nehéz elrontani, és az eredményt mindannyian szeretnénk.

Van valami, ami vadon nő, ami nem liberty cap az északnyugati és délkeleti partvidéken kívül - vagy inkább az északkeleti / középnyugaton ?
Azt hiszem, van egy ehető amanitas faj a keleti parton és azon túl. A. Muscaria var. Guessowii - próbálta már valaki ezeket?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Az USA-ban több mint 100 hallucinogén gombafaj van. Ezek körülbelül 5-6 nemzetségbe sorolhatók;

Psilocybe - már csak aktív gombákat tartalmaz. Mindent, ami nem aktív, kivontak a Psilocybe-ból.

Panaeolus- aktív és nem aktív fajokat tartalmaz. Leginkább az állattartó mezőkön találhatók, de esetenként megtalálhatók a lakásépítési projektek frissen lerakott gyepszőnyegében, és az egyik csoport a fűszálakból nő. Egyesek a Copelandia nemzetségnevet a Panaeolus- erős fajoknak tartják fenn.

Gymnooilus - általában elhalt álló vagy kidőlt fákról. Többnyire mindenütt narancssárgás színű. Narancssárga sapka narancssárga szár narancssárga kopoltyú narancssárga spórák. Néha vörösesbarna. Léteznek aktív és nem aktív fajok, amelyeket gyakran nehéz és rejtélyes elkülöníteni. Általában keserű és élvezhetetlen.

A Conocybe-nek 2 faja aktív az USA-ban. Kicsik, és gyepen vagy erdei talajon nőnek.

A Pluteusnak legalább egy aktív faja van NA-ban. Fán, fehér-rózsaszínű kopoltyúkkal. Szabad a szárától barnás sapka. kedves pajzsgomba a közös neve.

Van egy hallucinogén gomba, amely a kabócák tetemeit parazitálja.

Inocybe állítólag több aktív faj, de más Inocybe sp. Mérgezőek, és a szétválasztásuk nehéz.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nem is tudtam, hogy több mint 100 van... wow... hol vannak, lol?
A gombavadászat/azonosítás csodálatos készség lenne, bár elég ijesztőnek tűnik. Nem hiszem, hogy valaha is elég magabiztos lennék ahhoz, hogy biztonságosan azonosítsam és elfogyasszam magam. Úgy tűnik, mintha egy újabb életre szóló törekvés lenne, aminek csak a felszínét fogom karcolni, ha egyáltalán megpróbálom megpróbálni.

Azt hiszem, a hallucinogéneket megpróbálják a szőnyeg alá söpörni és mérgezőnek címkézni őket, hogy elriasszák az embereket... legalábbis a legtöbb azonosító információ úgy tűnik, hogy ezt a megközelítést követi. Engem valószínűleg jobban érdekelne, ha túlélési szempontból tudnám azonosítani őket. Melyiket használnánk élelmiszerként? Melyek nem ehetőek? stb. Szeretném, ha lenne valaki, mint te, akivel beszélgetni tudnék az erdőben sétálni, hogy segíthessek az iskolában. Talán egyszer majd megnézek egy túravezetőt. Gondolom, te is ezt csináltad valamikor régen?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Azt hiszem, körülbelül 2 évig néztem gombákat az erdőben, mielőtt megettem volna egyet. A gombákat különböző módon lehet csoportosítani, és gyakran előfordul, hogy ha meg tudja tisztázni a nemzetséget, az elég információ ahhoz, hogy tudja, meg lehet-e enni. Sokszor egy gombát DNS-szekvencia nélkül nem lehet megbízhatóan azonosítani a fajig, de a gombáknak úgysem érdekli, hogy minek nevezzük őket 🤷. Szerencsére sok olyan gomba van, amely jellegzetes és könnyen azonosítható, mint például a morel gomba vagy a maitaki.
 
Top