mennyi metilamin per kg keton? az ügyfél ragaszkodik a 230g-hoz

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Van egy ügyfelem, aki ragaszkodik hozzá, hogy készítsek neki egy tételt a következő anyagok felhasználásával

230 g metilamin
1kg mdp2p
.75 higany

Ez ki van kapcsolva. Csak szeretném megerősíteni, mielőtt válaszolnék az ügyfélnek, hogy nem tudok 230g metilamin HCl-t csinálni kg ketonra.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
tud válaszolni, de honnan szereznénk higanyt?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Könnyű hozzáférés. A higanyos billenőkapcsolókat vagy az ebayen vagy az amazonon vásárolja meg, vagy lengyel vegyipari cégektől rendeli meg. A higanyt tényleg nem olyan nehéz beszerezni.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
A cinóber jó otc forrás is, pigmentként vagy ásványként kerül értékesítésre.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
És hogy válaszoljunk a kérdésre: Azt hiszem, a P2P és a metilamin moláris aránya 1:1.
A metilamin moláris tömege 31 g.
A P2P moláris tömege 134 g
1000 g P2P = 7,46 mol
7,46 mol metilamin = 7,46 * 31 g = 231 g.

Az ügyfelednek van agya és számológépe is. De attól is függ, hogy milyen formában van a metilaminod. Tiszta szabadbázis? Vízben oldva? Hidroklorid só? 230 g a tiszta molekulára vonatkozik. Továbbá, jobb, ha kis feleslegben használsz metilamint.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Sajnálom, nem vettem észre, hogy a ketonja MDP2P volt. Ennek moláris tömege 178 g. Tehát egy kg 5,62 molnak felel meg. Ami 174 gramm metilamint jelentene.

De azt is írtad, hogy metilamin HCl, aminek a moláris tömege 67,5 g. Tehát 5,62 mol ebből 380 gramm lenne.

A helyes válasz tehát: 1000 g MDP2P + 380 g:s metilamin só. Mondjuk, hogy 400, jó? De a reakció előtt át kell alakítani a sót szabad bázissá, nem?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Köszönöm ezt, én magam nem végeztem el a számításokat a kiküldés utánig. Bár más számot kaptam, és rájöttem, hogy a metilamin tömegem az alapra vonatkozott.

A qeustionom itt az lenne, hogy ezt a hatásfokot kaphatom-e szabványos Al/hg-vel metilamin HCL használatával légköri nyomáson? A szintézisemet más szintézisekre alapoztam, mint például az ozmiums al/hg, amelyek nyilvánvalóan több metilamin HCl-t igényelnek.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Furcsának találom, hogy nem tüntették fel az Al mennyiségét, feltételezem, hogy a bór redukcióra utalnak. A metilamin HCl használatával az interneten talált módszerek az al/hg-hez mind nagyobb mennyiségű metilamint használnak, inlc labtop bór redukciót. Van egy olyan érzésem, hogy nem tudok megúszni 400 g/ kg felhasználásával, hacsak nem használok nyomás alatt álló edényeket és/vagy más katalizátort, például platinát. Bárcsak lenne nátrium-borohidridem, amit szívesen kipróbálnék. Lehet, hogy van egy kis STAB.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Gondolom, a legtöbb írásmódban túl sok metilamint használnak. Nincs értelme túl keveset használni, mivel az csökkenti a hozamot. Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy a moláris arány 1:1, de a reakciót elnézve a metilamin a nitrogéndonor, és minden mdp2p molekulára egy nitrogén kerül átvitelre. Tehát 1:1-nek kell lennie. A legtöbb általam olvasott leírás azonban többé-kevésbé 1:1 arányt használ.
Ez: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Az Osmiums leírása 1:2 moláris arányú keton:amin arányt ír elő. Nem igazán tudom, hogy miért.

De miért használna a bór redukcióhoz Hg-t? Szerintem az alumínium amalgámozására utal. Ami azt jelenti, hogy először a higany sót kell előállítani.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Szia, Érdemes 1:2 felesleget (legalább 1:1,5) venni, mert a metilamin nagyon jól illékony és a reakció során a MeNH3 egy részét elveszíti. Ezenkívül szinte mindig ajánlott a nukleofil reagenseket az addíciós reakció során kis feleslegben venni a hozam javítása érdekében.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Helló, véleményem szerint minden 1000 gramm fenilacetonhoz 1800 gramm metilamin-hidrokloridra van szükség. Természetesen ez az én technikai tapasztalatom több éves kutatás és tapasztalat után.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
A moláris arányok nagyjából 1000g p2p lenne 500g metilamin HCl-hez, 1800g-nak egyáltalán nincs értelme. Ha ez tényleg a ''kutatásod és tapasztalatod'' eredménye, akkor azt javasolnám, hogy csinálj néhány olyan szintézist, ami jobban megfelel a kémiai képességeidnek, az aceton-peroxid kilogrammos skálán imo megfelelőnek tűnik.
 
Top