kerestem itt, de segítsen nekem moláris arány reakció p2np vas

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Használtam a keresőt itt, de nem találom, amit értettem, az 1 mol p2np 3 mol vas
Tehát 1 mol p2np 163gr vasat akarok redukálni, tehát 165 gr vasra és némi fecl katalizátorra van szükségem.

De aztán ezt találtam:

Ha a fenil-2-nitropropént vasporral savas közegben (pl. ecetsav vagy vizes sósav) redukáljuk, a nitroalkén az oximmá redukálódik, amelyet a sav hidrolizál a kívánt fenil-2-propanonná.
A fenil-2-nitro-propént (10 g, 61 mmol) 75 ml HOAc-ban feloldottuk, és lassan belecsöpögtettük egy 140 ml HOAc-ban lévő Fe por (32 g, 0,57 mol) refluxos iszapjába.

Tehát 1 mol p2np-hez 500 gramm vasat kell adnom ?

most fogom kezdeni használok hcl 30 és oldom a p2np-t épp elég glaciálisban és hozzáadok 170gr vasat hcl 30%-kal.

Nem volt nagy a hozam, próbáltam hosszabb ideig refluxálni, és a reccomended 1,5 órát ettől az embertől.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
wholy szar elkezdődött gőzpárlat, nem láttam sárga olajat.... így felcseréltem a felfogó lombikot és adtam egy kis toluolt a lombikba. a víz tiszta és a tolueen sárga. a víz semleges (ph) mi lehet ez a szar nem elég vaspor ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
második lombik 5mm réteg palack 500ml és minden smalll sárga olaj törpe a vízben és néhány az alján, kis tételek soha nem láttam ezt megy idő a reakció fel, amikor skale megy fel ? ez nem hangzik logika
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
második lombik 5mm réteg palack 500ml és minden smalll sárga olaj törpe a vízben és néhány az alján, kis tételek soha nem láttam ezt megy idő a reakció fel, amikor skale megy fel ? ez nem hangzik logika
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Azt hiszem, nem vagyok logikus, így minden jó 3a lombik csere és a majdnem 50/50 rétegben furcsa, mint én béke
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw hozam vákuum előtt, gőzzel desztillált és még nem mosta a forrásban lévő lombikot.
Így volt 120 ml vöröses p2p.
Most fejeztem be a formamid lepárlását és a vöröses p2p-t, amiről csak egy képem van, körülbelül 100 ml-re becsülöm.
 

Attachments

  • Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Nem vagyok olyan jó @ hozamok, de ez az olaj olyan, mint a víz, mint a víz egy nagyon nagyon nagyon kevés szag szeretem. most remélem, mielőtt ez a tétel használt (magam) én rendelni Nabh4 hogy az egyetlen módja annak, hogy menjen a vas rendetlenség szar a higany hűvös reakció, de a toxicitás fuck. legközelebb keresem a b por dolog
 

Attachments

  • anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Milyen formában volt a vaspor, például vékonyan összezúzva?
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
golyós malom használata a vas porítására 3-4 napig, ami hatással lehet
 
Top