A darkwebre feltöltött képek.

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Szia, van egy másik egyszerű szál.
Képek, amelyeket a darkweb-en teszel közzé, veszélyeztethetik Önt, különösen, ha Ön eladó (vendor).
Például lefotózod a csillogó cuccaidat, de lehet, hogy nem veszed észre, hogy szinte minden telefon nem is fotót, hanem METADATÁT rögzít a készülékedről!
....
Kerestem egy példát, amit be tudok bizonyítani, de a metaadatokat mutató weboldalak nem azt mutatták, amit akartam. De mindegy is, a rendőrségnek vannak törvényszéki eszközök, amikkel meg tudják keresni a készülékedet, és ami még rosszabb, a tartózkodási helyedet. (ha bekapcsoltad a loc. serv. amikor fényképet készítettél), így ez a hiba pénzedbe kerülhet az ügyvédeknek vagy a szabadságodba.

Én nem beszélek szart, amikor én "kisfiú" voltam pontosan így kaptak el. (Csak eszembe jutott, hogy miközben feltöltöttem a képet, így úgy döntöttem, hogy megosztom veletek ezt a tapasztalatot!)

A rendőrség szakemberei részt vesznek a sötét webes kábítószer-kereskedelem megfigyelésében, és különböző lehetőségeket próbálnak ki, hogy lebuktassanak minket. (Remélem, hogy még nem tudtak erről a fórumról.)
(ez utóbbit forrásból tudom, azaz egy sörözésen voltam az informatikai rendőrrel lol)
Maradj biztonságban.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Fórumunk automatikusan eltávolítja a metaadatokat, amikor fényképet tölt fel. Ez könnyen ellenőrizhető. Készítsen egy fényképet és ellenőrizze a metaadatait, majd töltse fel a fényképet a fórumra, töltse vissza és ellenőrizze újra a letöltött kép metaadatait.
 
Top