MDP2P az etil-vannilinből

organicchemist2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Az etil-vannilin az mdp2p potenciális prekurzora lenne?
Abból, amit én kutattam, az etil-vannilinből protokatechualdehid, majd piperonal és izoszafrolon keresztül mdp2p lesz.
Korlátozottak vagyunk itt a perkurzorok terén, és megpróbálom az mdma szintézisét olyan vegyszerekkel elérni, amelyeket helyben beszerezhetek.
Az egyetlen dolog, amit most nehéz beszerezni, az a szulfinsav és a nátrium-borohidrid. Köszönöm minden inpout
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
A szintézis a következőkből indul ki:- Etil-vanillin->Protokát-kualdehid->piperonál->PMK-glicidát->MDP2P->MDMA
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Én is olvastam egy oldalon, de nem részletezik a szintézis lépéseit, hogy és semmi sem azonos

Megvannak a lépések részletesen ?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Vízmentes AlCl3 (9,7 g, 0,0724 mol) 10 g (0,0658 mol) vanillin 100 ml metilén-kloridban lévő oldatában szuszpendáltuk egy légköri nedvességtől védett készülékben. Élénk keverés és a hőmérséklet 30-35 °C-on tartása érdekében történő hűtés közben lassan hozzáadtunk 22,9 g (0,290 mol) piridint. A reakció erőteljes volt; a reakciókomplex kapott világos narancssárga színű, tiszta oldatát refluxra (45°C) melegítettük, és 24 órán át kevergetéssel ezen a hőmérsékleten tartottuk. Az oldatot, amely a reflux alatt csak kissé sötétedett, 25°C-ra hűtöttük, és a terméket 25-30°C-on tartva és kevergetve híg (15-20%-os) HCl hozzáadásával addig hidrolizáltuk, amíg az elegy a kongóvörös indikátorra határozottan savas nem lett. Az ekkor jelenlévő két fázis közül az alsó metilén-klorid réteg tartalmazta a kis mennyiségű változatlan vanillin nagy részét, és lényegében nem tartalmazott protokatechuinsavat, ez utóbbi a vizes fázisban oldódott. A metilén-klorid elpárolgása 0,8 g vanillint eredményezett. A vizes fázis éterrel történő extrakciója, majd az éter elpárologtatása után 7,9 g (87%) halványsárga, 153-154°C-on olvadó protokatechualdehid kristályokat hagyott hátra.

Felhasznált vegyszerek:
138 g protokát-kualdehid
120 ml 50%-os NaOH vizes oldat (91 g NaOH, 91 g dH2O)
500 ml dimetilszulfoxid (DMSO)
120 ml (160 g) diklórmetán (DCM).

Felhasznált berendezések:
1L RBF és kondenzátor (metilénezéshez), keverő melegítőlap olajfürdővel.
500 ml RBF (az addíciós keverékhez), keverőköpeny
500 ml keverőpohár
3L RBF és fűtőberendezés a gőzdesztillációhoz
Megfelelő nagy edény a desztillátum gyűjtéséhez (én 2 literes főzőpoharat használtam)
Átalakított gőzfőző és akváriumi cső a gőzdesztillációhoz (rövid üvegcsővel és parafával)
Tölcsér/parafa/üvegcső a reagensek hozzáadásához (bár nem feltétlenül szükséges)
1 literes elválasztó tölcsér (a gőzdesztillátum diklórmetán extrakciójához)

A kísérlethez nem használtunk inert atmoszférát.

300 ml DMSO-t adunk az 1 literes RBF-be, majd 120 ml diklórmetánt adunk hozzá. Reflux kondenzátort adtunk hozzá hűtővízzel, az olajfürdőt 125-130 °C-ra melegítettük.

Amíg a fürdő melegszik, elkészítjük az addíciós keveréket. 120 ml 50%-os NaOH-t, 138 g protokatechualdehidet és 200 ml DMSO-t egy 500 ml-es főzőpohárban (keverőpálcával) egyesítünk, némi hőfejlődés történik, és az elegyet néhány percig a főzőlapon keverjük, hogy a protokatechualdehid és a maradék NaOH teljesen feloldódjon. Miután feloldódott, az elegyet az 500 ml-es RBF-be öntjük (a tölcséren leöblítve egy kis extra DMSO-val), majd átöntjük az 500 ml-es keverőköpenybe melegítésre és keverésre. A keveréket forrón, de forrás nélkül tartottuk. Az addíciós keveréknél nem alkalmaztunk hőmérsékletmérést.
Hővédő gumikesztyűt viselve a forró 500 ml RBF-et szó szerint a kis addíciós tölcsérbe öntöttük. A tölcséres hozzáadások között néhány percet hagytunk.
Erre a várakozási időre azért van szükség, mert a reakció hatására a DCM erőteljesen forrni kezd, könnyen túlcsordulhat a kondenzátor, ha az addíciókat nem egymástól távol végezzük (továbbá az irodalmi források szerint a reaktáns hígítása szükséges a hozam javításához).
Összesen körülbelül 40 percre volt szükség az addíció befejezéséhez. A reakciót (erőteljes keverés és jó reflux mellett) további 90 percig folytattuk, mielőtt lekapcsoltuk a hőt és hagytuk kihűlni (keverés mellett).

Miután kihűlt, az elegyet egy nagyobb, vízgőz-desztillációra alkalmas tartályba vittük át. Nekem egy 3 literes RBF volt kéznél, így azt használtam. Körülbelül fél liter vizet adtam hozzá a gőzlepárlás előtt.

A 3L RBF-et beállították a desztillációhoz (kettős felületű kondenzátorral a jó gőzkondenzációs sebesség érdekében), és forráspontra hozták, és most gőzt adnak hozzá egy kis üvegcsövön keresztül, amely majdnem az RBF aljára merül a gőzpárlatba, elég gazdag reakciótermékre desztillálva:
Körülbelül 2 gallon vizet tettünk át a reakcióelegyen (gőzforrásként egy gyorsfőzőt használva) és kondenzáltuk.
Miután lehűlt, a termék nagy része a vízben kikristályosodik, és szűréssel könnyen eltávolítható. A heliotropinnal teli vizet megtartjuk a későbbi oldószeres extrakcióhoz. Ez még mindig tartalmaz néhány grammot literenként.
A szárított kristályok teljes hozama körülbelül 34 gramm volt.
A szűrt vizet literenként kb. 30 ml DCM-mel extraháltuk.

Az egyesített DCM-kivonatokat egyesítettük, és egy 500 ml-es RBF-be adtuk a desztillációhoz (a nagyméretű kettős felületű kondenzátor segítségével).
Miután a DCM nagy részét lepároltuk, a kondenzátort kicseréltük egy kis liebig kondenzátorra, és vákuumdesztillációra állítottuk be.
Több frakcióra számítottam, azonban a lepárlófej (teljes vákuum alatt) gyorsan 140 °C-ra emelkedett, és a desztilláció végére lassan 143 °C-ra emelkedett. Így végül csak egyetlen frakciót gyűjtöttem,
A vákuumdesztilláció 26 grammot eredményezett, sokkal többet, mint amire számítottam. A gőzzel desztillált vízben még volt némi termék, amikor eldobtam (mivel még mindig erős vanília/piperonal szaga volt). Ha tudtam volna, hogy ennyi terméket tartalmaz, legalább 3 x 30 ml DCM extrakciót végeztem volna literenként.
A gőzpárlatot is leállítottam, amikor a párlat már nem tűnt tejszerűnek/turbidnak. Az utolsó liter azonban, bár nem volt tejszerű, mégis sok kristályt termelt, ezért úgy érzem, túl korán állítottam le a gőzpárlatot.

Az összesített összesített hozam 60 gramm volt, egy olyan termékből, amely megkülönböztethetetlennek tűnik (szín, íz, szag, állag és olvadáspont tekintetében) egy másik kis heliotropin-mintával, amellyel összehasonlítottam.
Feltételezve, hogy ez a termék tiszta heliotropin/piperonál, akkor ez 40 %-os teljes moláris hozamnak felel meg.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
vannak-e részletesebb utasítások arra vonatkozóan, hogy hogyan szintetizáljuk a PMK glicidátot piperonalból, azon kívül, ami a sciencemadness-en található?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Van itt egy videó a pmk glicidát előállításáról. Ha azonban nem nagyon fér hozzá prekurzorokhoz, nem biztos, hogy ez a módszer mennyire lesz hasznos.

Továbbá, végül is kockázatosabb az olyan prekurzorok megrendelése, mint a pmk etil-glicidát, de sokkal könnyebb, és a kockázat egy tranzakcióban van, nem sok abból, hogy reagenseket kell vásárolnia, és mit nem, hogy a pmk glicidátot készítsen.

Talán van egy legális fajta, ahol élsz? Idk, ahol élsz, így nehéz tudni.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Azt hiszem, ez a bmk glycidate videó, ugye?

A fenti "kaptár" felhasználó által felvázolt összes lépés, amit találtam, meglehetősen átfogó. csak a piperonalból származó PMK-glicidát része az, amihez segítségre van szükségem.

Ha tudsz mutatni egy videót a pmk glicidát készítéséről, akkor kérlek, tedd meg.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Buddy.... csak nézze meg a videó szekció alatt. Ott van, benzaldehid bmk glicidátra, csak helyettesítsd a piperonált a benzaldehiddel. Nem egészen így van, matekozni kell, de pontosan ugyanaz a folyamat.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ennyire egyszerű?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Azt hiszem, a "Fenilaceton (P2P) szintézis BMK etilglicidáton keresztül" című videó első lépésére utalsz.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28

Tessék.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Ha PMK glicidátot akarsz készíteni, akkor szükséged van egy oldószerre a piperonal feloldásához, igaz?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Tudja, hogy a piperonal mellett a nitroetán használata nélkül a mdma szintéziséről magyarázott módszert?
Vagy legalábbis az mp2p-t valami más útvonalon, amely módosítja azokat a prekurzorokat, amelyek ellenőrzöttek és nehezen megvalósíthatóak.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Az mdp2p elég hosszú, fárasztó módszereket tartalmaz, hogy nem lenne érdemes gépelni. Úgy tűnik, hogy ha van út a p2p-hez, akkor jó eséllyel az mdp2p-hez is.

Esetleg rendelhetsz MD benzilcianidot, nem ellenőrzik sehol, és láttam, hogy online kínálják, idk, ha legális. Aztán talán reagálj nátrium-metoxiddal, hogy MDAPAAN-t kapj, majd ezt reagáld egy savval, hogy mdp2p-t kapj?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ez megvalósítható?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
look up strikes method
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
A sztrájk módszerrel rengeteg más, olajokban található aldehidet említ, de nem magyarázza el, hogy csak ugyanazokat a lépéseket kell-e elvégezni, mint a szafrol esetében, vagy nem... Van van vanillinem, de nem mondja meg, hogy mit kell vele csinálni!
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
https://www.reddit.com/r/ChemicalRevolution/comments/wb9v07
 
Top