Higany-klorid alternatíva

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
A higany-klorid (CAS 7487-94-7) Kínában tilos, így elég nehéz beszerezni.

A higany-nitrát lehetséges alternatíva a P2P -> Meth Al/Hg módszerrel történő előállításához?

Ha jól értem, a higany-nitrát nagyobb mennyiségű vízzel használható, és nagyobb koncentráció elérése érdekében fel is lehet melegíteni.

Úgy tűnik, hogy 2 higany-nitrát létezik, CAS 10045-94-0 és CAS 7783-34-8, és a jelentések szerint az utóbbi a rossz fajta, miért ne működne?
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
Az OFC a higany-nitrátot használhatja...
én csak vettem elemi higanyt és feloldom salétromsavban (6ml/1g), majd vízzel készítem az amalgámot.
25g alumínium + aztán belecseppentek 2ml higany-nitrát oldatomat, majd időnként rázogatom 5-10 percig, vagy amíg szépen elkezd buborékosodni és elkezd kukacosodni.
ezután lecsendesítem a vizet és kétszer átmosom az amalgámot csapvízzel, hogy megszabaduljak a maradék szabad higany-sótól (fémszitát használok, hogy az alumínium ne essen le a vízzel).
Nekem nagyon jól működik.
győződjön meg róla, hogy őrölje meg az alumíniumfóliát, mielőtt tényleg segít az amalgámozás gyors működését.

legyen óvatos a mérgező aeroszollal az amalgám készítése közben, próbáljon meg kis kondenzátort használni vattakoronggal a végén, hogy felszívja a mérgező aeroszolt.

győződjön meg róla, hogy megfelelően amalgamálódik (lássa a víz felett szépen habzó buborékokat), ne siessen, és ne hagyja elvadulni sem.
Sok szerencsét!
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Gallium-klorid és jód
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
A gallium ugyanolyan jól működik, mint a higany a p2p redukciójában ?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Attól függ, de jód nélkül szart sem ér.

Továbbá nem olyan exoterm és nem pusztítja el az összes fóliádat x idő alatt, mint a hg. Meg kell említenem, hogy ultrahanggal csináltam.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
122
Reaction score
32
Points
28
Kínában vásárolhat higanykloridot, de az nagyon drága. A 100 gramm 980 jüanba kerül.
 
Top