segítségre van szükségünk

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
A területemen nem találtam toluol, ezért a következő lépésekkel próbálkoztam, de az eredmény teljesen más volt. Tud valaki segíteni abban, hogy végigvezessem a folyamatot?"

Első alkalommal 12 órán át áztattam az efedrát etanolban, majd szűrőpapíron átszűrtem és nátrium-hidroxidot adtam hozzá. Ekkor az oldat sötétzöld-barna lett. Az oldat egyesítése után jódot és vörös foszfort adtam hozzá, és tíz órán át refluxoltam. Az oldat borszerű színűvé vált. Lehűlés után nátrium-hidroxidot adtam hozzá, de a szín borvörös maradt. Miután a vörös foszfort szűrőpapírral kiszűrtem, kalcium-kloridot és oxálsavat adtam hozzá, hogy sósavgáz keletkezzen a tetején, de nem volt reakció. Ezután közvetlenül oxálsavat adtam hozzá. Végül az oldat csapadékot tartalmazott. Miután egy éjszakán át a hűtőben hagytam, a szűrőpapíron vöröses iszapszerű anyagok jelentek meg, amelyeknek erős szaga volt. Nem vagyok benne biztos, hogy ez metamfetamin.

Második alkalommal 2 órán át melegítettem az efedrát vízben, majd szűrőpapíron átszűrtem és nátrium-hidroxidot adtam hozzá. Ezután etanolt, majd oxálsavoldatot adtam hozzá. Az oldat sárga-narancs színű lett, csapadékkal. Később vörös foszfort és jódot adtam hozzá, és 8 órán át refluxáltam. Az oldat ismét borszínűvé vált. Lehűlés után nátrium-hidroxid és nátrium-tioszulfát keverékét adtam hozzá. Ekkor az oldat rózsaszínűvé vált.

Segítséget kérek, hogy mi a gond az említett eljárással, és hogyan kell eljárnom toluol használata nélkül?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Vásároljon egy másik nem poláros oldószert. Xilolok, néhány lakóautó-üzemanyag, limonén, indítóolaj, benzin... Nézzen körül, kell lennie valaminek, ami működik.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Használható-e benzin a toluol helyettesítésére?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Igen, először tisztíthatja, ha előbb conc. NaOH szol. mosással, majd némi kénsavval mossa.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Mit jelent a "conc" kifejezés? Nátrium-hidroxiddal vagy kénsavval történő mosásnál használják? A kénsav az én országomban is szabályozott.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
A siker kulcsa tehát abban rejlik, hogy az összetevőket nem poláros oldószerekkel és vízzel szétválasztjuk, ahelyett, hogy összekeverjük őket, ahogy én tettem, igaz?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
A tényleges növényi anyagot használja? Valószínűleg az etanolnál jobban ki kell majd vonnia. A növényben más dolgok is vannak, amelyek tönkretehetik az rxn-t. A jód és a vörös p önmagában nem működik. Kell némi sav a HI kialakításához.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Igen, kiindulási anyagként efedrát használtam, a savhoz pedig oxálsavat. Nem vagyok biztos benne, hogy hatékony lesz. Hazámban sok anyag, például sósav, kénsav, toluol és kloroform beszerzése sok nehézségbe ütközik, mivel ezek mind szabályozottak.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
A növényi anyaggal való kezdés igazi küldetés, és nem tudok többet ajánlani, mint a xilolokat a toluol helyett.
 
Top