Fenilaceton (P2P) szintézis a BMK etilglicidáton keresztül

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
E6r9ND8StG

Ez a fenilaceton (P2P) szintézis megközelítése egy egyszerű módja annak, hogyan lehet fenilacetont kapni a BMK etilglicidátból és annak szintézisét benzaldehidből. A PMK etilglicidát hidrolizálható P2P-vé. Ez a reakció nem érzékeny a vízre, mint a BMK-metilglicidát szintézis. Van olyan előnye, mint a meglehetősen nagy hozamú konverzió (82% benzaldehidből P2P-be). Ezenkívül a reakcióhoz nem szükséges semmilyen bonyolult berendezés, és könnyen lekapcsolható.

Berendezések és üvegeszközök.


Reagensek.

  • Dimetilformamid 900 ml.
  • Benzaldehid 300 ml.
  • Etil-2-klór-propionát 540 g.
  • Benzil-trietil-ammónium-klorid (TEBAC) 32 g.
  • Kálium-karbonát 780 g.
  • Nátrium-hidroxid (NaOH) 135 g.
  • Desztillált víz ~1,9 l.
  • Koncentrált (37%-os) vizes sósav (HCl) ~250 ml.

....

BMK etilglicidát szintézis benzaldehidből

5nkNswEyzA
1. Dimetil-formamidot 900 ml-t öntünk egy 3 literes, négynyakú, négynyakú, kerek aljú reakciós lombikba, amelyhez refluxkondenzátort, felső keverőt és csepegtető tölcsért adunk.
2. Ezután 300 ml benzaldehidet adunk hozzá. A felső keverőt bekapcsoljuk.
3. 540 g etil-2-klór-propionátot öntünk a reaktorba. Benzil-trietil-ammónium-klorid (TEBAC) katalizátort 32 g-ot adunk hozzá. Ezután 780 g kálium-karbonátot adunk a reakcióelegyhez.
4. A reakcióelegyhez adjuk a kálium-karbonátot. A víz- vagy olajfürdő fűtését 40 °C-ra állítjuk.
5. A reakcióelegyet 48 órán át keverjük a meleg fürdőn.
6. Előzetesen elkészítjük a nátrium-hidroxid (NaOH) 30%-os vizes oldatát 450 ml-t.
7. 48 óra elteltével a keverőt kikapcsoljuk. A reakcióelegyet (az üledék nélküli folyékony réteget) egy nagy főzőpohárba dekantáljuk.
8. A főzőpohárba 1 l tiszta desztillált vizet öntünk, és alaposan összekeverjük.
9. A glicidát-észter réteget leválasztjuk. A rétegeket elválasztjuk az elválasztótölcsér segítségével.


Megjegyzés: A glicidát-észtert a következő reakciókban tisztítás nélkül használjuk fel. Ha a vegyész termékként akarja felhasználni, akkor az etil-2-klór-propionát feleslege miatt a mellékreakció termékeiből kell desztillálnia.

BMK glicidsav (nátriumsó) szintézis BMK etilglicidát

EfnEY7VRJ1
10. Aglicidésztert visszatöltjük a tiszta reakciólombikba.
11. Az előzőleg elkészített és lehűtött NaOH szln-t a csepegtető tölcsérbe öntjük.
12. A keverőt bekapcsoljuk. A NaOH 30%-os aq. oldat 450 ml-t lassan hozzáadjuk a reakcióelegyhez. A reakcióelegy hőmérsékletét <30°C alatt kell tartani.
13. A reakcióelegy hőmérsékletét <30°C alatt kell tartani. Ezután a reakcióelegyet 12 órán át keverjük szobahőmérsékleten.
14. Egy idő után 500 ml desztillált vizet adunk hozzá, és az elegyet kissé (legfeljebb 60°C-ra) melegítjük.
15. A reakcióelegyet a reakcióelegyet a reakcióelegyhez adjuk. A felmelegített reakcióelegybe 500 ml benzolt, toluolt vagy más hasonló oldószert öntünk.
16. A keverőt kikapcsoljuk. A rétegek kialakulnak.
17. Az elválasztótölcsér segítségével kivonjuk a reakció melléktermékeit (nem a korábban desztillált észter melléktermékeket). A vízréteget a feloldott BMK glicidsavval (nátriumsó) vissza kell választani a lombikba.

Fenilaceton (P2P) szintézis BMK glicidsavból (nátriumsó)

QNSTpmXl76
18. Acsepegtető tölcsér segítségével óvatosan tömény (37%-os) vizes sósavat (HCl) öntünk a lombikba, hogy elérjük a pH1-et.
19. Az elegyet 60 °C-ra melegítjük, és állandó keverés mellett 5 órán át dekarbox iláljuk.
20. A keveréket a következő módon állítjuk össze: . Ezután a keverőt kikapcsoljuk, és az elegyet két rétegre választjuk. A BMK réteg a felső réteg.


Megjegyzés: Ha az elegyet lehűtjük, a BMK réteg alul lesz.

21.
ABMK-réteget egy főzőpohárba választjuk el a további szintézisekhez használt elválasztótölcsér segítségével.

Megjegyzés: Egy idő után a főzőpohárban maradt víz teljesen elválik a BMK-olajtól.

A BMK-hozam ~300 ml (82%)
.
 

senior

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Úgy tűnik, a legjobb beema (tégla-tégla), valószínűleg a legkényelmesebb a víz megvásárlása és az érték legalább 2-szeresének növelése, és hagyja, hogy a többit a szakértők gondoskodjanak. ;)
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Köszönjük erőfeszítéseiket
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Köszönjük, hogy részletesen megírtad a témát, és különösen, hogy mindig segítesz a sikerben, nagyon szeretném, ha lenne egy videónk a benzaldehid és a metil-etil-keton (MEK) P2P szintéziséről.

Mint tudod, bárki beszerezheti a metil-etil-keton (MEK ) boltokból, és van egy videó is a benzaldehid szintéziséről.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
A benzaldehidet nem nehéz szintetizálni, és ezen a webhelyen van róla néhány dolog
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Üdvözlöm!
Hány ml van aprox az utolsó vízrétegben a HCL hidrolízis előtt?És gr nátriumsó rajta elméletileg? Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Szia, elnézést a hosszú válaszért, nem láttam a kérdésedet. Körülbelül 1 kg glicidát 1 kg vízhez. A 15%-os HCl-sav esetében egyáltalán nem kell vízben feloldani. Ne melegítse túl a reakciót, ez fontos.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Etil-2-klór-propionát 540 g vagy 540 ml, mivel a kereskedelemben folyékony formában kapható.és a videóban is folyékony formában öntötték.So plz tanácsot ad.Köszönöm előre.
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Ami engem elszúr, az a vizuális megjelenítés. Az etilglicidátot csak fehér por formájában láttam. Így amikor megpróbálom elképzelni, hogyan alkalmaznám ezt a folyamatot erre a fehér porra (cas# 28578 16 7), valóban összezavarodom. A legrosszabb az, hogy úgy érzem, tudnom kellene a választ (a tapasztalataimat figyelembe véve). El tudnám képzelni, hogy a por melegítés hatására olajos anyaggá olvad (mint a videón látható), de úgy tudom, hogy a 30%-os nátrium-hidroxid-oldat hozzáadása 30 C alatt történik... ami nem hiszem, hogy elég forró ahhoz, hogy megolvadjon az említett por. Tehát, hogyan lehet (az én esetemben) a PMK etil-glicidátot (por) cas# 28578 16 7) beépíteni ebbe a folyamatba? Lehet, hogy csak oldalról nézem ezt a problémát, de úgy gondolom, hogy a legjobb, ha csak megalázom magam és útmutatást kérek ezen a ponton. Szóval, valaki nem akarja, hogy úgy érezzem magam, mint egy komplett seggfej, rámutatva a (valószínűleg) nyilvánvaló dolog, amit kihagyok, itt?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, ez PMK etilglicidát, nem BMK. A BMK glicidsav nátriumsó porított formában cas 5449-12-7.

Igen, a PMK-t 80*C-ra kell melegíteni. Nézd meg a megfelelő témát kérlek és ott folytasd a kérdéseidet, ha nem találsz választ:
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Ez gyors válasz volt. Köszönöm: nagyra értékelem. Igen, tudom a különbséget a BMK és a PMK között. Tudom, hogy ugyanazokban a reakciókban különböző végtermékek (MDMA, Meth, MDA, amphet) előállításához használhatók. Én csak a szafrolt használtam kiindulási pontként, de a PMK etil-glicidátot fontolgattam. A hasonlóságok ismeretében arra gondoltam, hogy a PMK E.G. előállításához a PMK E.G. folyamat egy részét (BMK) használhatnám. Egy kicsit a dobozon kívül gondolkodtam, ez minden. Elolvasom az Ön által ajánlott linket. Még egyszer köszönöm.
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
helló uram, hogyan tudom a BMK 5449-12-7 port folyékony formára alakítani, és honnan követhetem a folyamatot?
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
tudod, hogy a gondolkodás bmk a folyékony ? lenne lépés 14 an 15 lenne a válasz ?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
tudná pls tisztázni, hogy a 14. lépésben "(14. Egy idő után 500 ml desztillált vizet adunk hozzá, és az elegyet kissé (legfeljebb 60°C-ra) melegítjük.".

A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig kell melegíteni. (Időtartam) vagy bármilyen jelzőt.
Előre is köszönöm.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Szia, és ebből a lépésből stqrt, ha van BMK 5449-12-7 por vagy az új bmk por a piacon most?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Dimetil-formamidból, benzaldehidből indultam ki, pontosan úgy, ahogy a videóban.
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Lehetne az 5449-12-7 porral a 12. lépésnél ?


12. A keverőt bekapcsoljuk. A NaOH 30%-os aq. oldatot 450 mL lassan hozzáadjuk a reakcióelegyhez. A reakcióelegy hőmérsékletét <30°C alatt kell tartani.
13. Ezután a reakcióelegyet 12 órán keresztül szobahőmérsékleten keverjük.
14. Egy idő után 500 ml desztillált vizet adunk hozzá, és az elegyet kissé (legfeljebb 60°C-ra) melegítjük.
15. A felmelegített reakcióelegybe 500 ml benzolt, toluolt vagy más hasonló oldószert öntünk.
16. A keverőt kikapcsoljuk. A rétegek kialakulnak.
17. Az elválasztótölcsér segítségével kivonjuk a reakció melléktermékeit (nem a korábban desztillált észter melléktermékeket). A vízréteget az oldott BMK glicidsavval (nátriumsó) vissza kell választani a lombikba.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Szeretném megkérdezni: A Koncentrált (37%-os) vizes sósav (HCl) helyettesíthető-e valami mással? Mert itt nem tudom megvenni.
 
Top