Piperonal to MDP2NP (metanol katalizátor nélkül)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Üdvözlések,

Ez az első hozzászólásom, ezt az újszerű módszert találtam, és eddig nem láttam, hogy sokat megosztották volna. Ez sokkal egyszerűbb útnak tűnik.

>>>>>>>Start<<<<<<<<<

"15 g piperonált 40 ml metanolban kevergetés mellett feloldottunk egy 250 ml-es Erlenmeyer-lombikban. Amikor az összes piperonal feloldódott, 7,1g nitroetánt adtunk az oldathoz. A lombikot mágneses keverés mellett jég/sófürdőbe helyeztük, és amikor az oldat hőmérséklete 0°C-ra csökkent, 4 g NaOH 20 ml H2O-ban lévő jéghideg oldatát adtuk hozzá olyan ütemben, hogy a hőmérséklet soha ne emelkedjen 10°C fölé. A lombik alján az adalékolás során fehér csapadék képződött, amelyet üvegpálcával törtünk szét.

A keverést még egy órán át folytattuk, miközben az oldat hőmérséklete soha nem emelkedhetett 5°C fölé, és ennek az időnek a végén 100 ml jéghideg H2O-t adtunk az oldathoz, ami még több fehér szilárd anyag kicsapódását okozta.

Az egész iszapot egy 500 ml-es Erlenmeyer-lombikban 100 ml jéghideg 2M HCl-oldatba öntöttük, amelyet óvatosan megkeverünk, és enyhe buborékolás és pezsgés következett be, az oldat színe pedig kevesebb mint egy perc alatt fehérről kékről zöldre és sárgára változott. Egészen látványos! Amikor a pezsgés alábbhagyott, az oldatot ismét jégfürdőbe helyeztük, mágneses keverés mellett.

Amikor a hőmérséklet körülbelül 5 °C-ra csökkent, az oldat tiszta volt, alján a nyers termék sárga szemcséivel. A szemcséket leszívással leszűrtük, és IPA-ból átkristályosítottuk. Légszárítás után a kanári sárga kristályok 65-70%-os elméleti hozamot adtak."

≥>>>>>>>>end<<<<<<<<<<


Kérdésem a tömegforráshoz itt-
Ha a benzaldehiddel helyettesítjük a piperonál molekulatömeg-egyenértékét, akkor P2NP-t kapunk?

Mivel a metanol nagyon könnyen beszerezhető és nincs szükség katalizátorra. Úgy tűnik, hogy nehéz bázikus körülmények között nincs szükség katalizátor hozzáadására, ha a piperonal + nitroetán metanolban. A savasítás után az RM kristályok úgy tűnik, hogy sokkal több erőfeszítés nélkül összeomlanak. Számos előnye van, ha ez az útvonal más aldehidek esetében is működik.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Kipróbálta ezt ma a benzaldehiddel, mint a P2NP lehetséges útvonalával.

≥>>>>start<<<<<≤

22ml hűtött Bza-t 80ml metanolban feloldottunk jégfürdőben. Hozzáadtunk 15ml nitroetánt és megkezdtük a keverést. Lassan hozzáadtunk 8 g NaOH-t 40 ml-ben, hogy a hőmérsékletet 5 fok alatt tartsuk. Az oldat erősen sárga színűre színeződött.

Fehér csapadéknak még semmi jele. Meglátjuk mi lesz. Folytatjuk a keverést 60 percig, majd kiöntünk 200ml H20-t. Ezután savasítsuk és meglátjuk mi történik.

60 perc után 200ml jéghideg h20-t adtam hozzá, ami fehér csapadékot eredményezett. Az egész oldatot 200ml jéghideg 2M HCL oldatba öntöttük. Némi pezsgés keletkezett és a hőmérséklet 16-ra emelkedett. Semmi más nem történt. Az 5 alá hűtés után az oldat sárga maradt, és nem voltak nyilvánvaló kristályok. Leszűrjük, megnézzük, mi maradt, majd az oldatot a fagyasztóban hagyjuk.

Néhány fehér folt maradt. Az Rx keverék soha nem tisztult ki. Narancslé állagú maradt.

≥>>>>end<<<<≤

Az egyetlen kérdéses reagens a nitroetán volt, mivel nem desztilláltam. Fehér lángot produkál, amit eddig csak nitroetánból vagy metánból láttam.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Én személy szerint még nem láttam ezt az "útvonalat", de lehet, hogy valamit félreértettél. ez a szintézis valójában , katalizátort, a bázist használja. néhány dolog, ami nem elsődleges aminok működnek, mint a szóda vagy a másodlagos aminok, de nem működnek jól, és szükség van egy tonna időre, hogy hagyja reagálni.A reakció a nitroetán és a benzaldehid között már akkor is lezajlik, ha csak a kettőt keverjük össze, de erősen reverzibilis, és rengeteg idő és hő kell hozzá.Másodszor nem értem, hogy mi értelme van 5 C-ra hűteni? Ennek a reakciónak hőre van szüksége ahhoz, hogy lejátszódjon, tudomásom szerint, függetlenül a használt oldószertől, végül is ez ugyanaz a reakció, legalábbis ebben az esetben, de lehet, hogy tévedek.
Valami ok, amiért nem lehet csak primer amin + AcOH-t használni?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Valójában ezt a GABA-val mint katalizátorral is kipróbáltam.
 
Top