Pmk mosási eljárás dcm mosás

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Hello volt kíváncsi, hogyan kell eljárni egy dcm mosás egy keton, és mik a lépések és arányok pmk, hogy ez tisztább, és lehetséges, hogy végre is on egy vízfürdővel
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ha p-olajból indul ki, akkor híg naoh-val és sós lével kell mosni, és narancssárga/pirosas-tiszta folyadéknak kell lennie. Ha tisztábbat szeretne, akkor ajánlom a vac desztillációt.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Probléma az új pmk olaj, a lépések eltérőek is kapok egy mézszerű olajat minden alkalommal, ami használhatatlan.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18


Ha lúggal reagált, majd HCl, akkor 5%-os naoh-val, majd vízzel mossa. Úgy fog kinézni, mint a méz....mert víz van az olajban.

DCM nem szükséges. Az új PMK-ból elég tiszta olajat kaphatsz, ha még forrón mosod naoh-val. Ez elég jó.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Tudja leírni a pontos lépéseket nekem próbáltam mindent mostanra, és még mindig nem kap jó olaj, hanem inkább valami mézszerű anyag, sötétbarna...
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Tegyük fel, hogy 50 gramm porral kezdem, mik a pontos lépések, milyen vegyszerekkel, hogy jó olajat kapjak az új pmk-val a régi pmk olyan volt, mint az arany ez másképp van
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Tehát van por PMK? vagy az olaj, amely szobahőmérsékleten megszilárdul? ha por nem használ etanolt.

Lehet, hogy azért kap sűrű anyagot, mert túl sok HCL-t ad hozzá? Mennyit adtál hozzá? Milyen a hőmérsékleted? Elválasztott oldatot kapsz, az olaj az alján van?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Hát nekem az új pmk igen is a viaszos fajta, először úgy kezdem hogy 30 fokon összekeverem etanollal és vízzel, 1 óra múlva hozzáadom a por súlyának kétszeresét savval, 75 fokon így tartom 3 órán keresztül a 2,5 órás jelzésnél a keverék színe megváltozik, párolgás után az olaj olyan lesz mint a méz sűrű lásd videók.
 

Attachments

  • tVwv8042IZ.mp4
    12.3 MB · Views: 0
  • uPRVnqY6M1.mp4
    7.9 MB · Views: 0

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Túl sok sav.

naoh oldattal és vízzel kell mosni, megtisztítja. Úgy néz ki, hogy nem mostad le, és szerintem túl sok savat is adtál hozzá. Nem tudtam, hogy a por 2 lépéses átalakítás.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
mi volt az eredmény?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
A hozam olyan volt, mint 72% a súlyra, és igen nem mosott utána, mennyi sav szükséges és mennyi víz etanol az első résznél?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
És az időzítés és a fokozatok, ha van javaslata
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Azt hiszem, ezt csak mosni kell. Legközelebb kevesebb hcl-t használj..rögtön el kellett volna mosni. Valószínűleg 10-15% kaki van abban az olajban, ezért olyan sűrű. Kb. 2,5 liter sötét vizet kapsz a naoh mosásnál. Mindez még mindig az olajodban van, biztos vagyok benne, hogy főleg a mosás elmaradása miatt..úgy tűnik, hogy jól csinálod, de csak annyi hcl-t adj hozzá, amennyi a reakcióhoz szükséges, és azonnal mosd le. Ha az olaj nem sep és feloldódik etanolban vagy valamiben, akkor idk azt hiszem, hő és keverés, hogy desztillálja le az etanol, majd csinál da washy mosás
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Jó napot barátom tette, ahogy mondta, én használtam a felét, mint hcl equel mennyiségű porral porral súlyra most, és mostam azt naoh 5% -os oldattal a víz ment piszkos közvetlenül vöröses lásd a képet, utána csinált egy vízmosás, az olaj vékony lett, ahogy mondta, van csak túl sok szemét az új porban, azt hiszem, a hozam olyan 65% súlyra kínai eladni, mint 75% hozam :))) az időzítés nem tudom még csináltam 1.5 óra szappanosítás, és 3 óra keverés savval 75 fokon. csak az olaj jön ki sötét ez az új por miatt van?
 

Attachments

  • LScVeYE8tu.jpg
    LScVeYE8tu.jpg
    1.2 MB · Views: 382
  • Z8jyaNOBlX.jpg
    Z8jyaNOBlX.jpg
    1.6 MB · Views: 373

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Úgy gondolom, hogy minden egyes fordítással egyre jobb lesz. Az első néhány alkalommal sötét anyagot kaptam, de most világosabb színű olajat kapok, inkább barna/sárga vagy olyan, mint a méz. Tiszta.

BTW idk sokat por csak próbálok segíteni


Elég sok Naoh vizet kell használnod a mosáshoz... És az olajat is dehidratálnod kell, akkor lesz tiszta.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Olaj általában jön ki sötét és igényel VAC desztilláció a szabványos dolog, akkor tényleg azt akarja, hogy a keton, hogy a legmagasabb tisztaságú, mert szennyeződések zavarja a szintézis és drámaian hatással élesztő, de azt hiszem, a gyakorlatban a pmk akkor kell menni VAC desztillálni csak gyakorolja a tisztítás.

Ha az új yeild ugyanaz az olaj, amit az előző hozzászólásban mutattál, akkor lehet, hogy nem tudod tisztítani az olajat, hogy könnyű... Sokkal könnyebb, ha még forró közvetlenül az átalakítás után IMO.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Igen, csak egyetlen naoh mosást csináltam, de nem tudom, hogy hogyan fog kijönni 2 mosással, és mennyi mosást használsz általában, mondjuk 50gr olajra mennyi mosás és ahogy mondod, igen, vákuum desztilláció nélkül sötét, és később, amikor megpróbálod megtisztítani, miután lehűlt, lehetetlen szinte tisztítani, ahogy mondod. a hozam is alacsony, valami 50% -os olaj, amit kapsz belőle régebbi pmk volt, mint 58-60% olaj.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
És mennyi lúgot és savat használsz? és van-e megfelelő időzítés és hőmérséklet, mi a legjobb?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1eq NaOH és felesleges sav. Savval kb. 80*C a forráshoz, lúggal a reakciót szobahőmérsékleten és hosszabb időn keresztül érdemes elvégezni. 75-85%-os olajok általában. Szappanosítási szakasz - ekvivalens nátrium-hidroxidot kell venni, oldatot készíteni belőle és lehűteni. Adjuk hozzá a glicidáthoz, és hagyjuk keverés mellett egy éjszakán át.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Savhoz - ha van indikátorpapír (pH-metr), ellenőrizze vele a pH-t (<= 3).
 
Top