Pszeudoefedrin met készítési módszerek?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Szükségem van a lehető legegyszerűbb módszerre kis-közepes mennyiségű ammónium előállítására, lehetőleg pszeudoefedrin felhasználásával.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ugyanaz a D-metamfetamin, amely pszeudoefedrinből keletkezik? Emlékszem, egyszer utánanéztem ennek, és erre a következtetésre jutottam. Ezek egymás izomerjei a -OH csoport által, és ez redukálódik, amikor metamfetaminná alakítják őket. Tehát bármelyiket lehet használni és ugyanazt az eredményt kapjuk?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Szerintem racém keveréket fog kapni.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Egymás izomerjei, de két sztereocentrum van, és az egyik, amelyik különbözik, H-ra redukálódik, így már nem működik sztereocentrumként (a metamfetaminnak csak 2 izomerje van, nem 4, mint az efedrinnek). Az opne ponton megszállottan kerestem a választ erre a kérdésre, csak kíváncsiságból, és meglepő módon nincs sok információ az interneten. A legtöbb információ megbízhatatlan felhasználói jelentés stb.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
A képek érthetővé tettek lásd alább. És logikus volt abban az értelemben, hogy ezek azok a molekulák, amelyek kifejezettebb központi idegrendszeri hatással rendelkeznek. Az efedrin más izomerjei egyáltalán nem hatékonyak.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
A molekulák a redukciós reakciót követően megváltoztathatják optikai szerkezetüket, hogy energiastabilabb formát kapjanak. Azt hiszem, hogy a fenti okból racém oldatot kap a met, mint a szintézis másik módján. De ez csak az én feltételezésem, mint szerves kémikus.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Lehet, hogy csak kísérletezéssel lehet kideríteni, de sajnos én még nem vagyok elég jó kémikus. Esetleg valaki próbálta már ezt itt? Polarimétert használsz a forgás ellenőrzésére? Pl. a Nabenhauer szabadalom leírása után?
 
Top